بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

يكى از شيوه هاي نوين به منظور درمان هموروئيد به كارگيري از ليزر مي باشد كه آخر سر با برش و برداشتن بافت هموروئيدى همراه مي باشد كه با مورج هاي ليزر انجام مي شود كه شيوه اي گران قيمت بوده و برتري چندانى نسبت به جراحى ندارد.

رژيم غذايي با فيبر پايين،تحرك كم، ​استفاده از غذاهاي پر چرب و پر كالري، ​استفاده از كم مايعات، بيماري هاي خوش خيم و بدخيم روده بزرگ، بيماري هاي عصبي - عضلاني، اختلال آب و الكتروليت و بيماري هاي عروق محيطي درگير كننده و عروق روده و كهولت سن از اصلي ترين علت هاي ظاهر شدن يبوست و هموروئيد شمرده مي شود.سن بيمار مبتلا به يبوست در تشخيص علت آن و هم مهم بودن ارزيابي هاي بعدي نقش پراهميتي ايفا مي كند و در بيماران مبتلا به يبوست در سن بيش از  ۵۰ سال با درمان هاي نخستين غذايي و دارويي به مدت كوتاه بيماري برطرف مي گردد و در غير اين صورت انجام كولونوسكوپي در اولويت مي باشد.

كلا در حال حاضر روي آوري به عمل هاي جراحى سرپايى به ويژه رابربندينگ و ​شيوه DG - HALدرمان بواسير يا هموروئيد با ليزر  رو به ازدياد است و استقبال جراحان از اين شيوه در حال زياد شدن مي باشد، كه هر دو شيوه گفته شده در ساليان اخير در ايران شناخته شده و امروزه عمل مي شود..

نبود درمان سر وقت هموروئيد يا بواسير به خاطر شرم

هيچ كس، به غير از يك متخصص روده و مقعد، دوست ندارد در باره هموروئيد يا بواسير حرف بزند. داده هاي اندكي درباره اين بيماري در بين مردم هست، و بوسيله رسانه هاي گروهي هم داده هاي اندكي عرضه مي گردد، به همين خاطر اشخاص غالبا تصور مي كنند كه اين بيماري جزء بيماري هاي نادر مي باشد. در حالي كه برعكس اين تصور، اشخاص زيادي آن را مي گيرند و درمان هم مي شوند.
مبتلايان زيادي، احتمالاً از روي شرم، به دنبال درمان ​بواسير نمي روند. براي اين دسته از اشخاص، عمل دفع و نشستن بر سطح هاي محكم و سخت، خيلي دردآور است.

منبع: درمان ليزري بواسير

????? ??? ?? ۲۷ فروردين ۱۳۹۷| ???? ۱۲:۱۴:۰۳| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]