بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

تنش ذهني همچنين يكي از دلايل اصلي بروز بواسير است.اشخاصي كه هميشه در عجله به سر مي‌برند غالباً به هنگام مدفوع كردن دچار تنش مي‌شوند.

آن‌ها بجاي آنكه عمل مدفوع را به راحتي انجام دهند آن را به سرعت انجام دهند. بنابراين، فشاري كه توسط ماهيچه‌هاي مقعد وارد مي‌شود بر بافت‌هاي اطراف نيز تاثير مي‌گذارد. اين فشار اضافي كه از طرف مقعد وارد مي‌شود و در نتيجه، احتقان سياهرگ‌هاي آن در نهايت منجر به بروز بواسير مي‌شود. احتمالا يك عامل ارثي نيز در ايجاد بواسير مي‌تواند وجود داشته باشد.


درمان بواسير: درمان علت اصلي بواسير يعني- يبوست مزمن- تنها راه خلاص شدن از اين بيماري است.
در آغاز، به كل دستگاه گوارشي بايد براي چند روز استراحت كامل داده شود و روده‌ها بايد كاملاً تميز شوند. به اين منظور، بيمار مبتلا به بواسير بايد براي حداقل هفت روز از يك رژيم غذايي تماماً ميوه استفاده كند.
پس از اين رژيم غذايي، بيمار مي‌تواند با هدف خروج راحت تر مدفوع از غذاهاي طبيعي استفاده كند.
بيماري هموروئيد ( بواسير ) به دو دسته  داخلي و خارجي تقسيم مي شود. هموروئيد خارجي در يك سوم انتهايي كانال مقعدي  و در قسمت دوردست خط دندانه دار قرار دارد و بوسيله آنودرم پوشيده شده است. هموروئيد داخلي در قسمت نزديك خط دندانه دار قرار دارد و بوسيله اپيتليوم ستوني يا اپيتليوم در حال تغيير پوشيده شده است. از آنجا كه اين بافت هاي روي هم خوابيده از لحاظ احشايي فاقد اعصاب مي باشند، در نتيجه به لمس، درد يا حرارت حساس نبوده و همين امر باعث مي شود تا هر عملي به راحتي در مطب دكتر قابل بررسي و انجام باشد.درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر هموروئيد داخلي براساس اندازه و علائم باليني به درجات مختلفي تقسيم مي شود. هموروئيدهاي مخلوط يا تركيبي شامل هر دو نوع هموروئيد داخلي و خارجي مي شود.

منبع: درمان علل بواسير

????? ??? ?? ۲۷ فروردين ۱۳۹۷| ???? ۱۲:۱۳:۱۳| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]