بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

در بين روش هاي درمان فيستول مقعدي در تكنيك ريشه كن كردن فيستول مقعدي توسط ليزر عملا بيمار هيچ گونه دردي را حس نمي‌كند و از بين بردن توده به صورت كاملا ملايم از طريق انرژي ليزر صورت مي گيرد.
در عمل ليزر جراح معمولا توسط ميله ي نازك و مخصوصي (probe) كه متشكل از فيبرهاي انعطاف پذير است، مسير حركت ليزر را كامل مشخص مي كند و سپس توسط ليزر كربن مونو اكسيد CO2، قسمت توده كاملا باز و برداشته مي شود. به دليل آسيب كمتر ليزر به بدن فرد نسبت به عمل جراحي فيستول با چاقو (روش سنتي)، بيمار به راحتي مي تواند پس از گذشت چند روز كوتاه دفع مدفوع داشته باشد و به كارهاي خود بپردازد.

منبع: https://article.tebyan.net/473060


البته مراجعه به يك پزشك مطمئن و مركز معتبر در زمينه جراحي و ليزر، از مهم ترين فرايندهاي درمان به شمار مي‌آيد. درمان فيستول با ليزر در كلينيك پايتخت توسط دكتر متخصص و حرفه‌اي و با استفاده از بروز ترين دستگاه‌هاي ليزر انجام مي‌شود. اين مركز به عنوان يكي از بهترين كلينيك‌هاي ليزر درماني در تهران شناخته مي‌شود.

مزاياي جراحي ليزر فيستول مقعد نسبت به روش سنتي جراحي 

بسته شدن كامل توده توسط عمل جراحي فيستول با ليزر يك شيوه ايمن و كاملا مؤثر براي درمان فيستول مقعد ترانسفرانتر است زيرا در اين روش بيماري از ريشه از بين مي رود. در صورتي كه در مورد جراحي سنتي و باز ناحيه احتمال بازگشت بيماري تا حدودي وجود دارد.
به احتمال بسيار زياد بعد از انجام عمل جراحي فيستول مقعد ، براي هفته اول ناراحتي شديدي داريد. در صورتي كه در عمل جراحي باز جهت تسكين درد نياز به مسكن هايي مانند پاراستامول يا ايبوپروفن داريد. وقوع يبوست بعد از عمل باز نيز بسيار شايع است. در صورتي كه توسط جراحي با ليزر وقوع اين اتفاقات به حداقل مي رسد.
انتقال هر گونه عفونت و آلودگي به بدن فرد توسط ليزر به هيچ عنوان وجود ندارد در صورتي كه در جراحي باز اين طور نيست.
عمل ليزر براي تمامي افرادي كه دچار به فيستول مقعدي مي شوند و حتي كساني كه داراي سن بالا و مشكلات ديابت ، كبد، كليه و بيماران قلبي كه داروهاي رقيق كننده خون مصرف مي كنند امكان پذير است.
بستري شدن در خانه به مدت چندين روز و عقب ماندن از كار به هيچ عنوان در جراحي ليزر فيستول وجود ندارد. يعني شما مي توانيد از روز بعد از عمل ليزر به كار خود باز گرديد. در صورتي كه با انجام جراحي سنتي، فرد ملزوم به ماندن در خانه و استراحت مطلق به مدت چند روز است.
در آخر لازم به ذكر است كه ليزر يكي از نوين ترين روش ها و دستاوردهاي امروزه بشر در زمينه پزشكي است و متعاقبا استفاده از آن در درمان فيستول بدون هيچ گونه عوارض و بازگشت مي باشد.

ساير روش‌هاي جراحي فيستول مقعدي

بهترين روش درمان براي ريشه كن كردن فيستول مقعدي جراحي مي باشد. زيرا اگر توده كامل از بين برده نشود، احتمال رشد سريع و مجدد آن در بدن بسيار بالاست. در ادامه به معرفي ساير روش‌هاي عمل فيستول مقعدي، جهت ريشه كن كردن اين بيماري مي‌پردازيم:

فيستولوتومي 

روندي ديگر جهت درمان فيستول مقعد كه بريدن كل طول توده را شامل مي شود. تنها عارضه ي بعد از اين عمل يك زخم كوچك با سطح صاف است كه به مرور زمان بهبود مي يابد. البته اگر قسمت اضافه تري از بدن جهت برداشتن فيستول برش داده شود، ممكن است كه جراحي به يك مرحله ختم نشود و نيازمند به عمل ديگري باشد.
 

افزودن سِتون Seton 

طي روند جراحي ستون، يك نخ جراحي به اسم ستون داخل فيستول مقعد قرار مي گيرد. پس از ماندن نخ جراحي ستون به مدت چندين هفته در داخل فيستول، روند بهبودي تسريع پيدا مي كند. اين روش باعث مي شود كه جراحي ديگري براي از بين بردن توده صورت نگيرد و احتمال انجام آن بسيار كم باشد.
 

چسب فيبرين يا افزودن كلاژن 

در بعضي از موارد ممكن است از چسب فيبرين كه تهيه شده از پروتئين پلاسما مي باشد ، به جاي عمل جراحي در درمان فيستول مقعد و برش آن استفاده شود. اين چسب از طريق دهانه خارجي فيستول تزريق مي شود و از طريق تراكم پوست، باعث بسته شدن بخيه داخلي مي شود. از افزودن پروتئين كلاژن ممكن است براي آب بندي و بسته شدن دستگاه نيز استفاده شود. 

فلپ ركتال پيشرفته 

در صورت تشخيص و لزوم، يك جراح مي‌تواند دستگاه را خارج كرده و سپس از داخل ديواره ركتال يك فلپ را جدا كند. جهت از بين بردن توده داخلي ادامه فلپ را به سمت پايين مجراي فيستول بخيه مي زند. اين عمل احتمال بريده شدن قسمت بيشتري از عضله اسفنكتر را به حداقل مي رساند. 

روش‌هاي خانگي و دارويي

احتمالا در رابطه با موضوعاتي مانند درمان فيستول با روش هاي خانگي  ، درمان اين بيماري با دارو و درمان گياهي مقعدي نيز مطالبي به گوشتان خورده! 
نگاه كوتاهي به چگونگي بهبود اين بيماري از طريق انجام روش هاي درمان بالا مي اندازيم:
از بهترين روش‌هاي درمان خانگي مي‌توان به درمان با زردچوبه، عسل، سير و پياز، آب گرم، زنجبيل، گريپ فروت، پونه كوهي، ميخك و درخت چاي اشاره كرد.

 

????? ??? ?? ۱۵ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۰:۵۵:۰۲| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]