بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

يكي از دغدغه‌هاي مهم خانم‌ها، زيبايي و سلامت ناخن‌ها است. اگر دوست داريد در روز‌هايي كه در قرنطينه خانگي سپري مي‌شوند و رفتن به سالن‌هاي آرايشي ممنوع شده است، ناخن‌هايي بلند و در عين حال سفيد و محكم و سالم داشته باشيد. ۱۰ روش خانگي براي سفيد و محكم شدن ناخن‌هاي دست و پا را در ادامه بخوانيد

از چه مرطوب كننده‌ اي استفاده كنيم؟

براي ايجاد يك روتين مراقبت از ناخن، از يك مرطوب كننده با كيفيت بالا استفاده كنيد. متخصصين زيبايي توصيه مي‌كنند كه ناخن‌هاي خود را تميز و پوست دست‌ها و ناخن‌ها را مرطوب نگه داريد.

خشكي و شكنندگي براي ناخن‌ها خطرناك هستند، چون ناخن‌هاي از جمله اعضاي حساس بدن هستند كه با كوچك‌ترين بي‌توجهي مستعد شكنندگي و ضعيف شدن هستند؛ بنابراين مرطوب كردن ناخن‌هاي شما باعث مي‌شود آن‌ها سالم بمانند و در اثر خشكي از بين نروند. علاوه بر كرم مرطوب‌كننده، شما مي‌توانيد طيف وسيعي از روغن‌هاي طبيعي پوست را از بازار تهيه كنيد. اين روغن‌ها به طور خاص براي حفظ قدرت و درخشش ناخن‌هاي شما ساخته شده‌اند.

چه لاكي بزنيم؟

تمام لاك‌هاي ناخن سرشار از مواد شيميايي هستند؛ بنابراين اگر علاقه به لاك زدن داريد بهتر است از محصولاتي مثل «كرم بوفينگ ناخن» استفاده كنيد. كرم بوفينگ ناخن كه در حقيقت كرم‌هاي ترميم ناخن و رنگي هستند هم نقش لاك را بازي مي‌كنند و هم در سفيد و محكم شدن ناخن‌ها موثر هستند.

رژيم غذايي

يك رژيم غذايي متعادل، راه حلي براي بسياري از مشكلات سلامتي شما است. سفيد و محكم شدن ناخن‌هاي تثبيت كردن ناخن‌هاي ضعيف و شكننده از طريق مصرف يك رژيم غذايي سرشار از ويتامين‌ها و مواد معدني امكان پذير است و شما را شگفت‌زده خواهد كرد. دليل عمده شكنندگي و ضعف ناخن‌ها فقر و كمبود كلسيم است.

رژيم غذايي روزانه شما بايد با گزينه‌هاي غذايي با بيش‌ترين ارزش غذايي برنامه‌ريزي شود. براي اين كار محصولات لبني، گوشت سفيد ماهي و ماكيان، پروتئين، حبوبات، و آجيل‌ها را در برنامه غذايي روزانه و هفتگي جاي دهيد.

پوليش و اسكراب براي تقويت و سفيد شدن ناخن

پوليش و اسكراب بيش از حد ناخن‌ها يك عمل ناسالم است و سبب ضعيف و شكننده شدن آن‌ها مي‌شود. اگر عادت به مانيكور و پديكور ناخن‌ها داريد از پوليش، سوهان كشيدن و گرفتن گوشت اطراف ناخن‌ها به صورت بي‌رويه پرهيز كنيد. يادتان باشد زماني كه با مواد لاك پاك كن مثل «استون» لاك ناخن را پاك مي‌كنيد يك لايه نازك از روي ناخن را برمي‌داريد و با خشك كردن ناخن سبب شكنندگي آن مي‌شويد. به ناخن‌ها استراحت بدهيد و به مدت طولاني لاك و ناخن مصنوعي را روي آن‌ها نگهداري نكنيد.

 تاپ كات ناخن

به توصيه متخصصان زيبايي بهتر است براي سفيد و محكم شدن ناخن‌ها از محلول‌هاي «بيس كات» و «تاپ كات» ناخن استفاده كنيد. اين محلول‌ها از زرد شدن ناخن جلوگيري كرده و سبب سفت شدن و سفيد شدن ناخن‌ها مي‌شوند.

منبع: سايت سيمرغ

????? ??? ?? ۱۵ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۰:۲۷:۲۶| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]