بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

درمان شقاق با ليزر

به گزارش سايت الو دكتر

اگر در دهانه مقعد خود متوجه زخمي شديد كه هنگام اجابت مزاج دچار سوزش، خارش يا خونريزي مي‌شود، احتمالا به بيماري شقاق مقعدي مبتلا شده ايد. اين بيماري مي‌تواند علائم دردناكي ايجاد كند و اگر از آن رنج مي‌بريد و اين عارضه باعث احساس درد و ناراحتي شما شده است؛ درمان شقاق با ليزر در كلينيك پايتخت بدون درد، خونريزي و بدون نياز به بستري شدن و در محيطي كاملا آرام انجام مي‌شود. علاوه بر شقاق، درمان ساير بيماري‌هاي نشيمنگاهي نيز در اين كلينيك به صورت تخصصي صورت مي‌گيرد.

احتمال اينكه علائم شقاق بيشتر از 6 هفته طول بكشد، وجود دارد كه به معني شقاق مزمن است و فوراً بايد درمان شود. اما اگر تصميم شما استفاده از روش جراحي است، اين راه حل را فراموش كنيد زيرا عوارض جانبي زيادي مانند بي اختياري گاز و مدفوع را به همراه دارد.

زماني كه علائم و درد شقاق مزمن تشديد شود، حتما بايد عمل جراحي صورت بگيرد. اما اينكه چه عملي براي بيمار راحت تر است و نتيجه رضايت بخشي به همراه دارد؛ مهم است. اكثريت پزشكان شيوه نوين درمان با ليزر را انجام مي‌دهند.

دلايل ايجاد شقاق مقعدي چيست؟

گفتيم كه شقاق ايجاد پارگي و شكاف در قسمت انتهايي مقعد است و معمولا با چشم قابل مشاهده است. اصلي ترين عامل اين بيماري، يبوست و مدفوع سفت و خشك است. عوامل ديگري مثل زايمان و بارداري در زنان، اسهال مزمن، تنگي كانال مقعد و غيره هم در ايجاد اين بيماري تاثيرگذارند.

اگر شقاق درمان نشود پيشرفت كرده و باعث بروز ساير بيماري‌ها مي‌شود. در اين صورت درمان هم براي پزشك و هم براي بيمار دشوار خواهد بود. روش‌هاي زيادي براي درمان اين عارضه وجود دارد كه در ادامه با آنها آشنا مي‌شويد:

جراحي

در اين روش قسمت آسيب ديده و درگير بيماري در ناحيه مقعد بريده مي‌شود و قسمت سالم بافت مقعد به بخش آسيب ديده پيوند مي‌خورد. در آخر جاي زخم جراحي بر جاي مي‌ماند و بيمار نيازمند استراحت طولاني است.

عوارض ناشي از جراحي شامل بي اختياري شديد گاز و مدفوع و ترشح از مقعد است كه باعث خجالت زدگي افراد مي‌شود. ساير مشكلات جراحي را در ادامه بررسي مي كنيم:

  • نياز به پانسمان و بستن زخم
  • دوره ي نقاهت طولاني
  • امكان عود مجدد
  • درد و خونريزي

 

????? ??? ?? ۷ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۱:۳۱:۲۸| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]