بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

بواسير يا هموروئيد از بيماري هاي رايج مربوط به مقعد مي باشد كه تقريبا نيمي از افراد در زندگي خود آن را تجربه كرده اند. اين بيماري ممكن است همراه با علائم دردناكي مانند درد، خونريزي، سوزش و يا خارش باشد و براي فرد مبتلا در انجام كارهاي روزمره مشكلاتي ايجاد كند.

هموروئيد يا بواسير همان رگ هاي خوني متورم شده در انتهاي روده مي باشد كه اگر به موقع درمان نشود و به آن توجه نشود، در اثر خونريزي ممكن است باعث كم خوني و يا ساير مشكلات مانند سرطان ركتال و … شود.

در خوش بينانه ترين حالت، اين بيماري مانع از دفع كامل مدفوع مي شود و فرد را دچار يبوست ميكند. پس بواسير يا هموروئيد به جز درد و خونريزي عوارض ديگري هم دارند كه همه اين موارد باعث ميشود فرد بيمار هرچه سريعتر نسبت به درمان بيماري خود اقدام كند.

هر موقع كه شاهد اين موارد بوديد سريعا به دكتر و يا پزشك متخصص مراجعه نماييد و علائم خود را توضيح دهيد تا از بروز مشكلات ديگر پيشگيري كرده باشيد.

علائم بواسير يا هموروئيد

 

  • خونريزي از مقعد و يا خون در مدفوع
  • درد مقعد
  • خارش و يا سوزش در مقعد
  • ايجاد توده و يا برجستگي هايي در اطراف مقعد (بالشتك هاي هموروئيدي)
  • تغيير در وضعيت گوارشي و روده اي

 

 اما همان طور كه گفتيم بواسير يكي از بيماري هاي ناحيه مقعد مي باشد كه افراد معمولا از صحبت كردن در مورد آن خجالت مي كشند و به همين دليل، دست به خود درماني مي زنند و از روش هاي خانگي براي درمان استفاده مي كنند و يا ناچارا درد بواسير را تحمل كرده و از رفتن به پزشك متخصص و بازگو كردن مشكل خود سر باز ميزنند. نكته ديگر اينكه فرد مبتلا شده به اين بيماري بعد از شنيدن تجربيات افرادي كه بواسير خود را با جراحي سنتي درمان كرده اند و ساير عوارض و مشكلات مربوط به بعد از عمل، دچار ترس و نگراني شده و با فكر اينكه بعد از جراحي بواسير به روش سنتي بايد چند روزي در بيمارستان بستري بمانند و از كار و فعاليت روزمره خود دور مي مانند، درمان خود را پشت گوش انداخته و نسبت به درمان بيماري خود مقاومت مي كنند، كه در اين مورد ترس و اضطراب بيمار طبيعي است و او حق دارد كه نگران تيغ جراحي با روش قديمي و سنتي باشد.

ادامه در شمانيوز

????? ??? ?? ۳ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۱:۵۱:۵۶| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]