بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

به گزارش جهان نيوز، بيماري هاي هموروئيد و كيست مويي از بيماري هاي شايع ناحيه مقعد هستند كه اغلب ناشي از سبك زندگي غلط پديد آمده اند و با استفاده از روش هاي نوين به راحتي قابل درمان هستند.

وجه مشترك اين بيماري ها عامل اصلي به وجود آورنده آنها يعني كم تحركي است. در هر دوي اين عارضه ها ناحيه ي مقعد درگير بيماري است. اگر شما نيز دچار هموروئيد (بواسير) و يا كيست مويي هستيد، مطالعه اين مقاله را از دست ندهيد، تا با روش نوين درمان اين بيماري ها بدون درد و خونريزي آشنا شويد.
 
هموروئيد (بواسير) چيست ؟
هموروئيد يا همان بواسير شايع ترين بيماري مقعدي است كه از هر دو نفر يك نفر را درگير مي كند، پس شيوع و گسترش بالايي دارد و تنها با يك غفلت امكان درگيري با آن وجود دارد. از طرفي بواسير اغلب بزرگسالان را درگير مي كند ولي امكان بروز آن در هر سني وجود دارد.

اما بواسير چيست ؟ بواسير عارضه اي است، در اثر اعمال فشار بيش از اندازه به مقعد ايجاد مي شود و درد و خونريزي را به همراه خواهد داشت. بالشتك هاي هموروئيدي در مقعد به عمل دفع كمك ويژه اي مي كنند، در صورتي كه اين بالشتك ها به هر دليلي آسيب ببينند، بيماري بواسير ايجاد مي شود.

اين بيماري را مي توان با تورم و گشاد شدن عروق در ناحيه مقعد تشخيص داد. همچنين وجود زائده هاي گوشتي خارج شده از مقعد نيز از ديگر نشانه هاي بروز بيماري است. احتمال بروز بواسير در زنان بيشتر از مردان است.
 منبع: جهان نيوز http://www.jahannews.com

????? ??? ?? ۱۱ شهريور ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۵۴:۲۸| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]