بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

اگر علائمي وجود ندارد:

درصورتيكه علائمي موجود نباشد توصيه ميشود سريعا موها تراشيده و محل عاري از مو و تميز نگهداري شود.

اگر علايم حاد باشند:

در صورت عفونت بايد داروهاي آنتي بيوتيك مصرف شود و براي رفع درد مسكن هايي مانند پاراسيتامول و يا آيبوپروفن تجويز ميشوند. جراحي با ليزر در اين مرحله احتمالي است. در صورت جراحي با ليزركه معمولا درمطب به صورت سرپايي بدون درد وخونريزي  انجام ميشود  توده ي چركين شكاف خورده و تخليه ميشود.

در اكثر موارد جراحي با ليزر لازم است و براي درمان اين مشكل چندين روش موجود است كه پزشك از مزايا و معايب هر يك بيمار را مطلع ميكند. گزينه هاي موجود به اين شرح هستند:

 

درمان کیست مویی

  • برش با ليزر و التيام خود به خود. در اين روش جراحي كيست مويي يا سينوس پيلونيدال و بخشي از پوست پيرامون آن با ليزر برش ميخورد. در اين روش زخم بسته نميشود تا بطور طبيعي التيام يابد كه معمولا چندين هفته طول ميكشد و بايد از آن كاملا طبق دستور پزشك مراقبت شود. مزيت اين روش در اينست كه كل بافت ملتهب برداشته و احتمال برگشت بيماري بسيار كم است.
  • برش با ليزر و بخيه . بدين معنا است كه فقط بخش سينوس يا كيست با ليزر برداشته ميشود. در اين روش برش سينوس با ليزر بيضي شكل است و سپس دو طرف برش به هم رسانده و بخيه ميخورد. مزيت اين روش در صورت موفقيت اينست كه زخم سريعا التيام مي يابد ولي احتمال برگشت سينوس و يا عفونت محل در مقايسه با روش اول بيشتر است. البته درصورتيكه بخيه از بين كفل ها به بيرون زده شود خطرهاي احتمالي كمتر خواهند بود.
  • تكنيك جراحي پلاستيك. در بعضي موارد كه سينوس تكراري و گسترده است براي برداشتن سينوس و پوست پيرامون جراحي پلاستيك توصيه ميشود.

منبع: كلينيك پايتخت

????? ??? ?? ۱ بهمن ۱۳۹۷| ???? ۰۸:۰۹:۱۹| ???? jody| ????? (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]