تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير


بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

درمان بواسير|درمان هموروئيد با ليزر بدون عمل

 تصوير درمان بواسير هموروئيد با ليزر بدون عمل

 

درمان بواسير ( هموروئيد ) بدون عمل جراحي

در زمان هاي گذشته جراحي بواسير يا هموروئيد به روش سنتي انجام مي شد كه اين روش بسيار دردناك بود و فرد بيمار ميبايست تحت بيهوشي كامل قرار ميگرفت و بعد از عمل بايد حداقل ​2 روز در بيمارستان بستري ميشد و چند روزي را هم در خانه بايد استراحت مطلق ميكرد.براي همين اكثر افرادي كه در گذشته جراحي بواسير انجام داده اند به عنوان يك خاطره تلخ از آن موقع ياد ميكنند.

امروزه با پيشرفت تكنولوژي و ​پيدايش دستگاه هاي ليزر، درمان بواسير يا هموروئيد به عنوان يك شيوه مدرن درماني كه اين روزها بسيار مورد استقبال و رضايت بيماران قرار گرفته است به صورت يك عمل سرپايي با بي حسي موضعي بدون نياز به بيهوشي و بدون درد و خون ريزي در كمتر از يك ساعت قابل درمان است.

در اين شيوه به هيچ نحوي از برش جراحي استفاده نمي شود و فرد بيمار بعد از ​درمان با ليزر ميتواند بلافاصله به محل كار و يا زندگي روزمره خود برگردد بدون اينكه نياز به بستري شدن و استراحت مطلق داشته باشد

انواع روش درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر

  

در حال حاظراز سه روش با  ​سه نوع دستگاه ليزر در اين كلينيك براي درمان بواسير يا هموروئيد مورد استفاده قرار ميگيرد :

ليزر درماني يا تاباندن اشعه ليزركم توان (IRC)

 

تصوير درمان بواسير با ليزر يا تاباندن اشعه ليزركم توان (IRC)

از اين روش براي بواسير هاي درجه 1 و 2 استفاده ميشود و هنوز بواسير به مرحله وخيم و عارضه دار تبديل نشده است اين گونه ليزرها داراي ابزار ويژه اي هستند كه داخل ناحيه مقعد ميشود و به جهت هاي گوناگون آن ناحيه تابيده مي گردد.

در اين شيوه پروب ليزر روي بواسير دروني قرار مي گيرد. اشعه مادون قرمز تابيده مي شود و محل تابش به رنگ سفيد در مي آيد، اين طول موج بوسيله هموگلوبين جذب زيادي صورت مي دهد و سبب انعقاد بافت هاي درون ​هموروئيد مي گردد. ​بواسير بعد از سپري شدن چند روز تقليل مي يابد و رفته رفته ناپديد مي گردد.

اين شيوه درمان هموروئيد با ليزر احتياجي به بيهوشي و حتي بي حسي نداشته و تنها به منظور هموروييد يا بواسير داخلي كارآمد مي باشد و سبب كم شدن نشانه هاي بواسير مي گردد. استفاده از ليزر باعث مي گردد درد پايين بيايد و همچنين اندازه بواسير را نيز كوچك تر گردد. از اين گونه ليزر نبايست در درمان بواسير يا هموروئيدهاي وخيم و حاد استفاده نمود.

فيلم درمان بواسير هموروئيد با ليزر IRC
 

استفاده از فيبر ليزرشيرين كيج و راديال

 عكس بواسير

در اين شيوه از فيبر ديود بهره مي گيرند، به اين حالت كه فيبري كه داراي اشعه ميباشد را وارد مقعد كردهو اشعه به ناحيه هموروئيد تابيده مي شود و با اين كار بافت هاي درون هموروييد يا بواسير لخته شده و پس از مدتي نابود مي شود. اين گونه ليزر براي بواسير هاي درجه 2 و 3 استفاده ميشود

فيلم درمان بواسير يا هموروئيد با فيبر ليزر

 

ليزر پرتوان دي اكسيد كربن- co2

تصوير درمان هموروئيد با ليزر پرتوان دي اكسيد كربن- co2

با اين ليزر همه گونه هاي بواسير را ميتوان درمان كرد. اين ليزر پر قدرت است و با بهره گيري از آن مي توان بواسير را به صورت كامل از بين برد. در حقيقت اين ليزر عمل چاقوي جراحي را مي كند و بيماري را به صورت كامل درمان مي نمايد.

بدين صورت كه با دقت بسيار بالايي ناحيه متورم شده هموروئيد را بريده و برميدارد و همان لحظه نيز با استفاده از ليزر محل بريده شده جوش ميخورد.

به چه دليلي درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر به جراحي باز اولويت دارد؟

 1. ليزر در موقع برش دادن و برداشتن بواسير قسمت پاياني عصب برش داده شده را نيز بازسازي مي نمايد و بيمار پس از عمل دردي را احساس نمي كند
 2. ليزر بافت هاي ريز برش داده شده را بازسازي مي نمايد و خون ريزي موقع عمل پايين مي آيد.
 3. ليزر بافت هاي لنفاوي ​باز شده را بازسازي مي نمايد و تورم پس از عمل نيز كاسته مي شود، اين اولويت و برتري خيلي مهمي مي باشد به اين دليل كه يكي از دشواري هاي عمل بواسير تورم پس از عمل مي باشد.
 4. استفاده از ليزر به حالت سرپايي و بدون بيهوشي صورت مي پذيريد.
 5. استفاده از ليزر بدون نياز به بستري شدن ميباشد و بلافاصله بعد از عمل ميتواند به محل زندگي خود باز گردد و تنها شب نخست را كمي استراحت مي نمايد و از فرداي آن روز ميتواند به محل كار و زندگي روز مره خود بپردازد.
 6. با اين گونه ليزر مي توان همه انواع بواسير و حتي شقاق و فيستول را نيز به صورت همزمان عمل كرد.
 7. ليزر محيط عمل را استريل نموده و سبب كاسته شدن عفونت ناحيه عمل مي گردد. به همين خاطر سرايت بيماري هاي ويروسي نظير هپاتيت و ايدز نيز پايين مي آيد.
 8. ليزر موقع عمل به عروق كناره ناحيه مورد عمل نيز آسيبي وارد نمي كند و مانند كوتر سبب نكروز نمي گردد به همين خاطر درد پس از عمل پايين مي آيد و به اسفنكتر مقعد صدمه اي نمي رسد. اين برتري ليزر سبب كاسته شدن عارضه بي اختياري مقعد نيز مي گردد.

درمان بواسير با رابربند

درمان بواسير با رابربند يكي ديگر ازروشهاي بدون جراحي ميباشد اين شيوه درماني براي بواسيرهاي نوع 2 و 3 انجام مي شود و نيازي به بيهوشي نيست و به صورت سرپايي دركمتر از 1ساعت قابل درمان است .در اين شيوه از درمان بواسير به وسيله ابزاري يكبار مصرف حلقه اي لاستيكي را به دور بالاي ​بواسير مي اندازيم و اين كار رفته رفته باعث مي شود خون رساني به بالشتك همورئيد يا بواسير قطع گردد و با گذشت 5 تا 10 روز بالشتك بواسير سياه شده و خود به خود مي افتد استفاده از اين روش بسيار مورد رضايت بيماران ميباشد

فيلم درمان بواسير با رابربند
 

درمان بواسير به روش فريز كردن يا كرايو سرجري

اين شيوه درماني هم بدون جراحي ميباشد در اين شيوه بالشتكهاي بواسير را از طريق co2 و يا N2 منجمد مي كند و باعث يخ زدگي و فروكاسته شدن همورئيد مي گردد. اين شيوه درماني تا حدودي بي عارضه مي باشد و در مطب پزشك بدون بيهوشي به حالت سرپايي انجام مي شود.لازم به ذكر است همانطور كه حرارت منجر به سوختگي مي گردد سرماي زياد نيز منجر به سوختگي و از بين رفتن ​بواسير ميگردد.از اين روش براي سرعت بخشيدن به از بين بردن بواسير در درمان بواسير با رابربند هم ميتوان بهره گرفت.

درمان بواسير به روش اسكلروتراپي

در اين شيوه درماني محلول اسكلروزان منجر به چسبندگي جدار سياهرگها به هم مي شود و همورئيد خشك و فروكش مي كند. اين درمان براي همورئيد هاي درجه 1 درجه 2 و درجه 3 مناسب تر است. در اين شيوه از درمان بواسير كه در مطب به طور سرپايي عمل مي گردد مقدار 1 الي 3 ميلي متر محلول اسكلروزان (غالبا فنل در روغن زيتون) به قسمت زير مخاط هر كدام از بالشتكهاي همورئيد تزريق مي گردد.

درمان هموروئيد با داپلر

 درمان ​بواسير هموروئيد با داپلر

اين شيوه درماني آسان و بدون عارضه در ​بواسير دارد و نيازي به بيهوشي و بستري شدن مبتلايان نيست. اين شيوه تورم همورئيد را كم مي كند و همورئيد چروكيده و نشانه هاي آن را از بين مي برد. شيوه هاي روش درمان همورئيد با داپلر كه در سال 1995 براي نخستين مرتبه ارائه شد خيلي مورد توجه جامعه پزشكي قرار گرفت. اين شيوه دگرگوني بنيادي اي در درمان آسان و بدون عارضه بواسير و بدون نياز به بيهوشي و بستري شدن مبتلايان به بيماري همورئيد فراهم كرد.

فيلم درمان بواسير يا هموروئيد با داپلر
 

درمان هموروئيد يا بواسير به روش تركيبي

همانطور كه بيماران مبتلا به همورئيد درجه هاي مختلفي از همورئيد را دارا هستند و هر بيمار يك ميزان مشخصي از پيشرفت بيماري از درجه يك تا چهار را مي تواند بگيرد.

در خيلي از موردها در يك بيمار هر چهار قسمت درجه هاي مختلف بيماري بواسير را مي توان در اطراف ركتوم را ديد كه روند تشخيص درمان تركيبي بيماري را ضروري مي سازد. پس از انجام آنوسكپي در يك فرد بيمار مي توان براي بخش هايي كه بيماري در آنجا كمتر پيشرفت داشته از درمانcoagulation) ،IR) انعقادي و يا در ناحيه هاي درجه II از رابر باند بهره برد و از محل هاي با پرولاپس وافتادگي مخاطي و پيشرفت زياد پاكه هاي همورئيدي از درمان همزمان با جراحي الكتروكوتري و جراحي ليزري بهره گرفت و يا در باره يك فرد بيمار با همورئيد پيشرفته بعد از استپلر از درمان تركيبي تكميلي با ليزرIRC كمك گرفت. برتري هاي درمان بواسيربه صورت تركيبي :

 • پيشگيري از عارضه هاي احتمالي به خاظر انجام حداقل عمل جراحي مورد نياز بر روي بيمار
 • امكان عمل اقدامات مداخله اي وسيع تر بدون بالا بردن خطر عارضه ها
 • به حداقل رساندن درد بيمار
 • امكان عمل درمان هاي ساده تر به طور دراز مدت در بيماراني كه امكان برطرف كردن علت هاي زمينه اي (مانند يبوست) براي آنها مهيا نمي باشد و پيش بيني مي گردد به صورت ناخواسته بيماري دراز مدتي خواهند داشت پس نبايست از ابتدا درمان حاد و گسترده براي آنها صورت پذيرد.
 • هزينه درماني حداقل در مطب اين جانب امكان بهره گيري از همه شيوه هاي مطرح روز موجود بوده و براي هر بيمار و براي هر وضعيت از بيماري، درماني درخور و متناسب انجام مي شود.

::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ تير ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۳۶:۱۰| ???? jody| ????? (0)

فيلم بواسير يا هموروييد چيست؟

 

 

تصوير بواسير يا هموروئيد

بيماري بواسير (هموروئيد) بيماري رايجي است كه نيمي از افراد در هر برهه اي از زندگي شان به آن مبتلا مي شوند هموروئيد يا بواسير همان رگ هاي خوني بزرگ شده در ناحيه پاياني روده ( ركتال) ​مي باشد كه ​غالبا ماندن آن در درون مقعد به جز خونريزي مشكل ديگري به وجود نمي آورد. جهت آشنايي با بهترين و آخرين روش هاي درمان به مطلب درمان بواسير ، درمان هموروئيد بدون نياز به عمل و با استفاده از ليزر مراجعه نمائيد.

به  اين دليل كه درون مقعد عصب زيادي به منظور احساس درد موجود نيست ولي هنگامي كه هموروئيد يا بواسير در ناحيه خارجي مقعد نمايان مي شود به جز خونريزي، درد ناراحت كننده اي را نيز همراه دارد كه اگر به آن توجه نشود بعد از مدتي  و با گذشت زمان منجر به كم خوني و عفونت و حتي باعث سرطان ركتال نيز مي گردد.

علائم و نشانه هاي بيماري هموروئيد يا بواسير

در زير نشانه هاي هموروئيد يا بواسير را به طور خلاصه و فهرست وار براي شما مي آوريم تا به محض بروز هر يك از اين نشانه ها سريعا به پزشك متخصص مراجعه فرمائيد.​

درمان هموروئيد

1- بروز درد در ناحيه مقعد در موقع دفع مدفوع 
2- ظاهر شدن ترشح مخاطي (بلغمي) پس از اجابت مزاج 
3- دفع ناقص مدفوع (موقعي كه حس مي كنيد  روده شما بعد از دفع مدفوع هنوز به صورت كامل خالي نشده است) 
4- به وجود آمدن برآمدگي در ناحيه مقعد 
5- به وجود آمدن درد و خونريزي در ناحيه مقعد در زنان باردار 
6- بي اختياري مدفوع 
7- به وجود آمدن التهاب و تورم ناحيه مقعد 
8-  خارج شدن بالشتكهاي عروقي از مقعد 
9- خونريزي از مقعد 
10- مشاهده رگه هاي خوني بر روي مدفوع يا همان مشاهده خون در مدفوع
11- خارش در ناحيه مقعد.

انواع هموروئيد يا بواسير 

نشانه هاي هموروئيد غالبا با توجه به موقعيت قرارگيري اين بيماري متفاوت مي باشد.  از اين رو بيماري هموروئيد يا بواسير را ميتوان به 3دسته تقسيم كرد:

 • هموروئيد(بواسير) داخلي
 • هموروئيد(بواسير) خارجي
 • هموروئيد(بواسير) ترومبوزه

هموروئيد يا بواسير داخلي

دراين حالت بالشتك هموروئيد يا بواسير از درون روده متورم مي شود و فرد بيمار قادر به ديدن و لمس كردن اين بالشتكها نمي باشد و در بيشتر نمونه هاباعث درد و ناراحتي در فرد بيمار نمي شود.
اما هنگام فشار آوردن در موقع دفع مدفوع باعث خراشيدگي توده شده كه منجر به خون ريزي ميگردد كه تكرار آن باعث ميشود به مرور زمان اين بالشتك ها به سمت خارج از مقعد كشيده شوند و تبديل به هموروئيد خارجي شود.

هموروئيد يا بواسير خارجي

اين نوع از هموروئيد يا بواسير غالبا بسيار دردناك ميباشندكه در زير پوست كناره مقعد ايجاد ميشود و اين بالشتكهاي بواسيري به درد و خون ريزي حساس تر ميباشند و غالبا فرد بيمار احساس خارش شديد ميكند كه توده با اولين خارش دچار خون ريزي ميشود.
در بعضي از مواقع بواسير يا همان هموروئيد مانند كيسه اي پر از خون مشاهده ميشود كه اين بالشتكهاي پر خون خيلي دردناك و متورم ميشوند كه مستعد پاره شدن و خون ريزي مي باشند.

هموروئيد يا بواسير ترومبوزه

اين نوع از بواسير در لبه هاي كناري مقعد پديدار ميشوند و به اندازه لوبيا ميباشد و علت اصلي ايجاد آن فشار آوردن بيش از حد هنگام دفع مدفوع مي باشد و كساني كه معمولا شغلهاي بدون تحرك و پشت ميز دارند ​ و همينطور كساني كه ورزش هاي سنگين انجام ميدهند و افرادي كه جسم سنگيني را يكباره بخواهند بلند كنند مبتلا به اين نوع هموروئيد ميگردند.
اين نوع از بيماري بسيار دردناك بوده و ظرف حداكثر چند ساعت به وجود مي آيد كه بايد بلافاصله به ​متخصص كلوركتال جهت درمان مراجعه كرد.

 

شيوه تشخيص هموروئيد و بواسير

شيوه تشخيص بواسير يا هموروئيد 

رايج ترين نشانه هاي هموروئيد، خونريزي كناره مقعد مي باشد اما هر نوع خونريزي را نبايد به هموروئيد مربوط كرد. بايد بدانيم كه برخي انواع سرطان هاي روده ي بزرگ و پوليپ ها منجر به دفع خون در مدفوع مي گردند.

پس تشخيص نوع بيماري توسط دكتر بواسير ( هموروئيد) و متخصص كولوركتال بوسيله كولونوسكوپي (مشاهده داخل روده ي بزرگ از طريق لوله نوردار و مجهز به عدسي) امكان پذير مي باشد. مشاهده و معاينه دقيق توسط دكتر هموروئيد و دست آخر ركتوسيگموئيدسكپي كليدهاي اصلي تشخيص هموروئيد مي باشند. هموروئيد يا بواسير بر پايه شدت آن به چهار گونه زير دسته بندي مي گردد. همينطور آزمايش هاي لازم در اين مورد نقش مهمي را ايفا مي كنند.

انواع درجات بواسير يا هموروئيد

انواع درجات بواسير يا هموروئيد

بعد از معاينات باليني فرد بيمار توسط دكتر متخصص هموروئيد يا بواسير نسبت به شدت آن ميتوان بيماري را به 4درجه تقسيم كرد:

 

درجه1: سياهرگ هاي گشاد شده اما هرگز از مخرج بيرون نمي زنند و نشانه آن خونريزي مي باشد.

درجه2: سياهرگ هاي گشاد شده در زمان دفع مدفوع از مخرج بيرون مي زنند اما با پايان دفع مدفوع ​مجددبه درون برمي گردند.
درجه 3: توده هاي هموروئيدي با دفع مخرج بيرون مي گردند اما خودبه خود به درون بر نمي گردند بلكه بايد آنها را با كمك دست به درون هدايت كرد.
درجه 4: توده هاي هموروئيدي حتي به كمك دست نيز به درون مخرج بر نمي گردند و همواره در خارج از مخرج هستند.​

 

دلايل ايجاد هموروئيد يا بواسير

تصوير دلايل ايجاد هموروئيد يا بواسير

البته لازم به ذكر است كه دليل و علت هاي اصلي پديدار شدن بيماري بواسير يا هموروئيد در دست تحقيق و بررسي است اما عوامل متعددي در بروز وحتي حاد كردن بيماري بواسير وجود دارد كه عنوان هاي آن به شرح زير است:

 1. داشتن يبوست مزمن وطولاني مدت.
 2. داشتن اسهال مزمن وطولاني مدت.
 3. فشار آوردن بيش از حد هنگام دفع مدفوع مخصوصا در دوران يبوست.
 4. از بين رفتن قواي جواني و تحليل رفتن توان عضلاني در سنين بالا.
 5. عوامل ارثي و ژنتيكي.
 6. بلند كردن اجسام سنگين كه باعث فشار آوردن به سياه رگهاي مقعد يا راست روده ميشود.
 7. كم تحرك بودن و نشستن هاي طولاني مدت.
 8. دوران بارداري و حتي فشار آوردن هنگام زايمان هاي طبيعي.
 9. بالا بودن فشار خون.
 10. رابطه جنسي ​مقعدي.
 11. ايجاد سرطان روده بزرگ.
 12. داشتن بيماري هاي كبدي.
 13. عدم استفاده از مواد غذايي پر فيبر و ميوجات و سبزيجات.
 14. مصرف نكرن آب به صورت روزانه به مقدار لازم حداقل 8 ليوان.

اين بيماري براي نخستين بار به وسيله بقراط پدر علم پزشكي Hemorrhoids به معني خونريزي خوانده شد، ولي با توجه به اينكه خونريزي فقط در ۲۸ تا ۴۸ درصد بيماران ديده شده است، اصطلاح هموروئيد تنها شامل قسمتي از واقعيت مرتبط با اين بيماري است.

درمان بواسير يا هموروئيد

 هنگامي كه فرد مبتلا به بواسير يا هموروئيد توسط پزشك معاينه ميگردد ونوع و درجه بواسير آن تشخيص داده شد به صلاح ديد پزشك از يكي از روشهاي درمان هموروئيد زير جهت مداواي بيمارخود اقدام مي كند جهت مشاهده هر يك از روشهاي درماني بروي لينكهاي زير كليك كنيد.


::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ تير ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۳۴:۲۶| ???? jody| ????? (0)

عكس بواسير يا هموروئيد و شكل بواسير زنان و مردان

بواسير شايع ترين بيماري مقعدي است، كه موجب التهاب و تورم در عروق مقعدي مي گردد. شكل بواسير بسته به مرحله و درجه بيماري دارد. بواسير موجب بروز دردي شديد، خونريزي و خارش در ناحيه مقعد مي گردد. عوامل بسياري در بروز بواسير نقش دارند، ولي به طور كلي هر عاملي كه فشار عضلات مقعد را افزايش دهد، مثل زايمان طبيعي، اسهال و يبوست مزمن، جابه جايي اشياء سنگين، ورزش هاي سنگين، بي تحركي و … احتمال ابتلا به بواسير را افزايش خواهد داد.

عكس بواسير يا هموروئيد

شكل بواسير زنان

بواسير زنان

همان طور كه در عكس بواسير زنان مشاهده مي كنيد، اين بيماري باعث مي شود، بافت هايي كه عمدتا متورم هستند از مقعد خارج شوند. درمان بواسير با تغيير رويه زندگي و اعمال تغييراتي در رژيم غذايي شروع مي شود، و مراحل بعدي درمان شامل مصرف دارو و پماد و در صورت عدم درمان، استفاده از روش هاي تهاجمي درمان مانند رابربند، جراحي، ليزر و …مي شود.
در فيلم عمل بواسير هم به خوبي مي توان نحوه عمل و درمان بواسير با ليزر را مشاهده كرد.
منبع: كلينيك نوين https://jarah.clinic/

::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ تير ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۳۱:۵۰| ???? jody| ????? (0)

روش هاي درمان سريع و فوري درد بواسير يا هموروئيد

درمان بواسير يا هموروئيد معمولاً جزء موارد اورژانسي محسوب نمي شود، اما در صورتي كه علائم اين بيماري تشديد شود به گونه اي كه سلامت فرد را به خطر اندازد و يا بيمار متحمل درد و سختي زيادي شود، نياز به درمان فوري دارد. انتخاب روش درمان سريع و فوري بواسير بستگي به نوع عارضه و ميزان پيشرفت آن دارد كه در ادامه به مهمترين روش هاي درمان سريع بواسير مي پردازيم :

 

درمان با ليزر

درمان بواسير با ليزر سريع ترين و قطعي ترين روش درمان اين بيماري است كه اگر بواسير در مراحل پيشرفته باشد و دچار بيرون زدگي شود، مي توان با نظر پزشك از آن استفاده نمود. درمان هموروئيد با ليزر بدون درد و خونريزي انجام مي گيرد.

درمان بواسير با ليزر

درمان خانگي

درمان هاي خانگي بواسير در صورتي مي تواند به عنوان درمان سريع و فوري شناخته شود كه بيماري در مراحل اوليه خود باشد. درمان خانگي بواسير شامل استفاده از حمام سيتز ، كيسه آب يخ، مصرف فيبر و آب، ورزش و … مي باشد.

درمان خانگي بواسير

رابربند

درمان بواسير با رابربند
درمان بواسير با رابربند شامل بستن كش پلاستيكي در انتهاي عروق بواسيري است در برخي موارد رابربند مي تواند درماني موثر براي بواسير باشد. البته درمان بواسير با رابربند همراه با درد بسياري براي بيمار است.

بوتاكس

درمان بواسير با بوتاكس

بوتاكس همان سم بوتولينوم است، اين سم مي تواند عضلات بدن را فلج نمايد و به سرعت درد را بهبود ببخشد. البته تزريق سم بوتولينوم به عضله بدون عارضه نبوده و ممكن است موجب بي اختياري در دفع گردد. اين سم بيشتر بعد از جراحي هموروئيدكتومي كاربرد دارد.

هموروئيدكتومي

اين روش همان جراحي سنتي بواسير است كه تحت بي حسي يا بي هوشي انجام مي گيرد، هموروئيدكتومي تنها براي بواسير هاي پيشرفته كاربرد داشته و نمي توان آن را به عنوان درمان سريع بواسير به شمار آورد.  انجام عمل جراحي به جز در مواردي محدود صورت نمي گيرد زيرا همراه با درد و عوارض مختلفي است.

منبع: https://jarah.clinic/


::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ تير ۱۳۹۸| ???? ۱۰:۵۶:۰۰| ???? jody| ????? (0)

پماد براي درمان شقاق مقعدي و نحوه مصرف آن

 

معروف ترين و شايد بهترين پمادي كه براي درمان شقاق هاي مقعدي به كار مي رود، پماد آنتي فيشر است. اين پماد از عصاره دو گياه بابونه و دارمازو توليد مي شود

 

 

شقاق، زخم مقعد و يا فيشر، نام بيماري است كه موجب ترك و زخم در ديواره مقعد مي شود، اين زخم در ابتداي بروز سطحي بوده و با پيشرفت بيماري ميتواند عميق تر شده و عضلات را نيز درگير كند كه علائم آن نيز شدت خواهند يافت. از همين روي  شقاق در مراحل ابتدايي سريع تر و ساده تر درمان مي شود. شقاق هاي مزمن در 50% از موارد تنها توسط پماد قابل درمان هستند، البته انجام درمان هاي خانگي و تغيير رويه زندگي همراه با مصرف پماد ها به بهبود بيماري كمك ويژه اي مي كند. مهمترين پماد هايي كه براي درمان شقاق استفاده مي شود، به اين شرح است:

پماد آنتي فيشر

معروف ترين و شايد بهترين پمادي كه براي درمان شقاق هاي مقعدي به كار مي رود، پماد آنتي فيشر است. اين پماد از عصاره دو گياه بابونه و دارمازو توليد مي شود، عصاره بابونه داراي خواص ضد التهابي و ضد اسپاسم بوده و در درمان آسيب ها و التهابات پوستي و غشاهاي مخاطي به كار ميرود در نتيجه استفاده از آن مي تواند به بهبود بيماري كمك كند، از طرفي داروي گياهي دارمازو داراي درصد زيادي  تانِيك اسِيد بوده و خاصيت قابضي دارد. به همين دليل استفاده از پماد آنتي فيشر در درمان اين بيماري موثر عمل مي نمايد. براي مصرف اين دارو به نكات زير توجه داشته باشيد :

 • مصرف همزمان آنتي فيشر با ساير داروها تداخلي را ايجاد نمي كند، اما بهتر است قبل از مصرف آن با پزشك مشورت نماييد.
 • در صورتي كه پس از 7 روز مصرف بدون نسخه، بهبودي در علائم بيماري مشاهده نشد، مصرف دارو را قطع و با پزشك مشورت نماييد.
 • روزي 2 بار لايه اي نازك از پماد را بر روي شقاق استعمال نماييد.
 • اين دارو بايد دور از نور، در دماي۳۰-۱۵ درجه سانتيگراد نگهداري شود.

پماد ديلتيازيم (مسدود كننده كانال كلسيم)

ديلتيازيم

پماد ديلتيازيم يكي از انواع رايج پماد هاي مصرفي براي درمان شقاق است، اين پماد از انواع داروهاي مسدود كننده به شمار مي رود كه وظيفه ي آن كاهش جريان خون از طريق جلوگيري از ورود كلسيم به داخل سلول ها است. نوع موضعي اين دارو نه تنها تاثير بيشتري دارد، بلكه از عوارض كمتري نيز برخوردار است. مهمترين مشكلي كه پس از مصرف اين پماد ايجاد ميشود و اغلب بيماران نيز تجربه مي كنند، سردرد است.

پماد نيتروگليسيرين (پماد گليسيرين تري نيترات)

پماد نيتروگليسيرين

پماد نيتروگليسيرين با كاهش علائم حاصل از شقاق به درمان آن كمك مي كند، عملكرد اين پماد به گونه اي است كه با افزايش جريان خون در ناحيه مقعد به شل شدن عضله اسفنكتر كمك كرده و موجب درمان بيماري و بهبود زخم به مرور زمان مي شود. دوره مصرف اين دارو 6 الي 8 هفته بوده و بيمار بايد هر روز 2 مرتبه ناحيه مورد نظر را با پماد پوشش دهد. اين دارو در مقايسه با سايرين اثربخشي كمتري دارد، اما برخي از پزشكان آن را تجويز مي كنند. عوارض كه پس از مصرف پماد نيتروگليسيرين بروز مي كنند به اين شرح است :

 • سردرد
 • سرگيجه
 • كاهش فشار خون

پماد ليدوكائين

ليدوكائين

پماد ليدوكائين با بي حس نمودن ناحيه مورد نظر، به درمان درد و التهاب ناشي از بيماري كمك ميكند. ميزان مصرف اين دارو بايد زير نظر پزشك و مطابق با ميزان تجويزي او باشد. از مصرف خودسرانه و زياده روي در مصرف ليدوكائين بپرهيزيد زيرا ممكن است به عوارض آن دچار شويد.

::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ تير ۱۳۹۸| ???? ۱۰:۵۴:۴۸| ???? jody| ????? (0)

درمان شقاق مقعدي در طب سنتي و با داروهاي گياهي

 

عسل يكي از كاربردي ترين مواد در درمان شقاق در طب سنتي است؛ زيرا عسل داراي خواص ضد التهابي و ضد ميكروبي است كه به درمان شقاق كمك مي كند

 

 

بيماري شقاق يا زخم مقعد به معني بروز ترك عميق در ديواره مقعد است، و از بيماري هاي كشنده به حساب نمي آيد اما مي تواند درد بسياري را به همراه داشته باشد. از طرفي اين زخم در ناحيه اي حساس از بدن پديد مي آيد كه احتمال عفونت در آن زياد است از همين روي درمان شقاق اهميت زيادي دارد. در اين مقاله به معرفي راهكارهايي براي جلوگيري از عفونت شقاق و درمان آن با استفاده از روش هاي طب سنتي و گياهي  مي پردازيم :

آلوئه ورا

آلوئه ورا

آلوئه ورا از داروهاي موثر براي درمان شقاق در طب سنتي است. اين گياه داراي خواص ضد التهابي بوده و به درمان عفونت آن كمك مي كند. براي اين منظور لازم است ژل گياه را از آن خارج نموده و روزي چند مرتبه بر روي زخم استعمال نماييد.

روغن نارگيل

روغن نارگيل

ميوه نارگيل داراي خواص فوق العاده اي است كه در درمان بيماري شقاق در طب سنتي كمك مي كند. استفاده روزانه از روغن نارگيل موجب درمان و جلوگيري از عفونت زخم مي شود. استفاده از روغن نارگيل نه تنها در درمان شقاق هاي مزمن موثر است، بلكه با مصرف آن مي توان به بهبود حركات روده اي نيز كمك نمود.

سركه سيب

سركه سيب داراي خواص ضد التهابي و ضد ميكروبي است كه به درمان شقاق كمك ميكند. براي اين منظور تنها كافي است پنبه آغشته به سركه را بر روي زخم شقاق قرار دهيد. به علاوه سركه سيب داراي خواصي است كه گوارش را بهبود بخشيده و به درمان يبوست نيز كمك مي كند.

شير

مصرف روزانه شير به تنظيم حركات روده اي و در نتيجه درمان شقاق مقعدي با جلوگيري از بروز يبوست كمك مي كند.

گياه هماور (كامفري)

كامفري

اين گياه در درمان زخم شقاق و التيام درد آن موثر است. براي استفاده از اين گياه مقداري از آن را در آب جوش خيس كنيد و پس از 15 دقيقه از صافي رد كنيد، پس از خنك شدن مي توانيد براي شستشوي ناحيه آسيب ديده استفاده كنيد. از اين گياه پماد نيز توليد شده كه مي توانيد پماد را تهيه و از آن استفاده كنيد.

تخم كتان

تخم كتان سرشار از اسيدهاي چرب امگا 3 و فيبر است و استفاده از آن مزيت هاي بسياري را براي بدن به همراه دارد. مصرف اين گياه با درمان يبوست از وارد آمدن فشار وارده به مقعد جلوگيري كرده و به درمان شقاق كمك مي كند. براي استفاده از تخم كتان مقداري از آن را در يك ليوان آب خيس نموده و يك بار در روز آن را مصرف كنيد. مكمل هاي كتان نيز در دسترس است.

عسل

عسل يكي از كاربردي ترين مواد در درمان شقاق در طب سنتي است؛ زيرا عسل داراي خواص ضد التهابي و ضد ميكروبي است كه به درمان شقاق كمك مي كند. براي اين منظور مي توانيد از عسل به تنها و يا در تركيب با مواد ديگر استفاده كنيد. به طور مثال مي توانيد موم عسل را بر روي حرارت ذوب نموده و با روغن زيتون مخلوط كنيد، و روزانه بر روي زخم شقاق استعمال نماييد. راه ديگر درمان شقاق با  استفاده از عسل  تركيب سركه سيب و عسل به مقدار مساوي و استعمال آن بر روي زخم شقاق است.

::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ تير ۱۳۹۸| ???? ۱۰:۵۳:۵۳| ???? jody| ????? (0)

بيماري‌هاي نشمينگاه انواع مختلفي دارد. ما در اين مقاله سعي داريم به رايج‌ترين اين بيماري‌ها بپردازيم. در اينجا مي‌توانيد با شناخت اين بيماري‌ها دلايل ايجاد، نشانه‌هاي مبتلا شدن و روش‌هاي درمان بيماري‌هاي نشيمنگاه را به‌خوبي بشناسيد. پس از آشنايي با اين علائم چنانچه يك يا دو مورد از آن را در خود احساس كرديد سريعا به پزشك مراجعه نماييد. عدم توجه به بيماري‌هاي نشيمنگاه سبب پيشرفت اين بيماري و ايجاد مشكلات حادي مي شود. اگر در مراحل ابتدايي بيماري خود باشيد، مي‌توانيد با يك دستور دارويي تا حدودي مشكل را حل كنيد. اما اگر از آن دسته از افرادي هستيد كه درمان بيماري خود كوتاهي مي‌كنند و آن را جدي تلقي نمي‌كنند، بايد بدانيد در صورت بروز مشكلات جدي چاره‌اي جز استفاده از جراحي يا ليزر براي شما باقي نخواهد ماند

 

۱. فيستول مقعدي (آبسه)

اين بيماري ممكن است در هرجايي از بدن ايجاد شود اما اصلي‌ترين محل آن مقعد است. براي تصميم‌گيري بهتر هنگام جراحي، فيستول را به چند دسته تقسيم كرده‌اند. فيستول بين عضلات مقعد (اسفنكتر)، فيستول بالاي عضلات مقعد و فيستول خارج عضلات مقعد. از ميان اين سه نوع احتمال ابتلا به فيستول بين اسفنكتري بيشتر است. اغلب فيستول‌هاي مقعدي در اثر يك آبسه و ايجاد عفونت شكل مي‌گيرند. چنانچه بعد از دفع مدفوع دچار درد شديد يا برآمدگي در مقعد خود حس كرديد كه همراه با خروج عفونت بود بهتر است براي تشخيص بيماري خود به پزشك مراجعه كنيد.

درمان خانگي فيستول

متأسفانه درمان خانگي خاصي براي رفع صددرصدي فيستول وجود ندارد. با هيچ نسخه‌ي خانگي نمي‌توان اين مشكل را به‌طور كامل رفع كرد. فقط با رعايت مسائلي مي‌توان روند رشد اين بيماري را كاهش داد و درمان آن را تسريع بخشيد. نوشيدن مايعات فراوان و رژيم غذايي سرشار از فيبر مي‌تواند كمك‌كننده باشد.

درمان پزشكي فيستول

اگر در مراحل اوليه‌ي بيماري باشيد ممكن است با مصرف يك دوره آنتي بيوتيك عفونت برطرف شود. در غير اينصورت پزشك بايد آبسه را خارج نمايد. در اين حالت دو راه پيش رو داريد؛ جراحي و ليزر. اما روش بعدي و بهترين روش، استفاده از ليزر است. اين روش بدون درد و خونريزي به صورت سرپايي انجام مي‌گيرد. دوران نقاهت ندارد و تا درصد بالايي احتمال بروز بيماري‌هاي عفوني را كاهش مي دهد.

۲. كيست مويي (سينوس مويي)

 

كيست مويي يا سينوس پيلونيدال به حالت يك گودال است كه در بالاي خط باسن و در انتهاي دنبالچه ايجاد مي‌شود. اين بيماري به‌ندرت در ساير اعضاي بدن ايجاد مي‌شود. بسياري از محققان زمينه‌ي ايجاد اين بيماري را به عوامل ارثي و ژنتيكي مربوط مي‌دانند. در واقع رشد مو و شكسته شدن آن به داخل پوست باعث ايجاد اين مشكل و بروز كيست مي‌شود. اين بيماري در افرادي كه طولاني‌مدت مي‌نشينند شايع‌تر است.

درمان‌هاي خانگي كيست مويي

بايد بدانيد در اين مورد هم هيچ درمان خانگي وجود ندارد. تنها با رعايت مواردي مي‌توانيد جراحي را به تعويق بيندازيد يا حجم كيست را كاهش دهيد. با اصلاح منظم ناحيه‌ي مقعد و استفاده از صابون‌هاي گليسرين تا مقدار زيادي مي‌توانيد از اين بيماري جلوگيري كنيد. همچنين با اجتناب از نشستن‌هاي طولاني، خوابيدن به پهلو، دستكاري نكردن محل كيست و استفاده از پمادهاي خانگي تشكيل شده با زردچوبه، سير، روغن درخت چاي و مواردي از اين قبيل مي‌توانيد از عود اين بيماري جلوگيري كنيد.

درمان‌هاي پزشكي كيست مويي

هيچ نسخه‌ي دارويي نمي‌تواند كيست مويي را درمان كند. شايد بتوان با يك دوره درمان دارويي حجم آن را كاهش داد و زمينه‌هاي لازم براي عمل را ايجاد كرد. اگر بخواهيد كيست مويي را به‌وسيله‌ي جراحي از بين ببريد بايد بدانيد كه، جراحي به دو صورت باز و بسته صورت مي‌گيرد. هر دو حالت نياز به بستري و بيهوشي بيمار دارد. در عمل باز، محل تخليه شده و با گذشت زمان بسته مي‌شود، در مورد دوم با بخيه روي آن را مي‌پوشانند. اين روش عوارض زيادي دارد. ازجمله دوران نقاهت طولاني و همچنين بروز بيماري‌هاي عفوني. در روش بعدي، يعني ليزر، بي‌حسي موضعي انجام مي‌گيرد و فرد بين ۲۴ تا ۴۸ ساعت هيچ دردي احساس نمي‌كند. دوران نقاهت عمل با ليزر بسيار كوتاه است و نيازي به پانسمان كردن محل عمل نيست. ليزر يكي از بهترين روش‌ها براي رفع دائمي كيست مو است.

۳. هموروئيد (بواسير)

 

هموروئيداز شايع‌ترين بيماري‌هاي نشمينگاه است. مي‌توان گفت نيمي از افراد تا سنين ۵۰ سالگي نوعي از بواسير را تجربه مي‌كنند. اين بيماري به دلايل مختلفي ايجاد مي‌شود. ازجمله اين عوامل مي‌توان به يبوست يا اسهال‌هاي مزمن، وارد آوردن فشار هنگام دفع مدفوع حاملگي يا پيري اشاره كرد. شايع‌ترين نشانه‌هاي ابتلا به هموروئيد خارش، سوزش يا دفع خون پس از مدفوع است. به مرور زمان رگ‌هاي داخلي مقعد متورم مي‌شوند و بيرون‌زدگي پيدا مي‌كنند.

درمان خانگي هموروئيد (بواسير)

روش‌هاي زيادي براي درمان هموروئيد خفيف وجود دارد. اولين راه حل انتخاب يك شيوه‌ي مناسب زندگي است. مصرف بالاي مايعات، رعايت بهداشت فردي و همچنين بالا بردن تحرك عامل مؤثري براي رفع هموروئيد و عدم ابتلا به آن است.

درمان‌هاي پزشكي هموروئيد (بواسير)

چنانچه هموروئيد در مراحل اوليه‌ي آن باشد مي‌تواند از طريق رفع كردن مشكلات معده و روده با يك دوره‌ي دارويي و استفاده از پمادهاي موضعي به حد رضايت بخشي آن را كنترل نمود. درغير اين‌صورت با دو روش جراحي و ليزر مي‌توان نسبت به رفع بواسير اقدام كرد. از مضرات درمان با جراحي بستري و بيهوش شدن فرد، گشادشدن دهانه‌ي مقعد و بي‌اختياري است. اما در نوع دوم يعني ليزر با هيچ‌كدام از اين مسائل روبه‌رو نمي‌شويد. بايد بدانيد با به‌كارگيري ليزر تا حد زيادي از بازگشت هموروئيد جلوگير مي‌شود. مي‌توان اين عمل را به‌راحتي و در مطب شخصي دكتر انجام داد.

۴. شقاق (فيشر)

چنانچه لبه‌ي داخلي مقعد دچار پارگي شود مي‌توان گفت فرد دچار شقاق يا همان فيشر شده است. شقاق در اثر دفع مدفوعِ سفت يا استفاده‌ي نابه‌جا از ملين‌ها و در نتيجه‌ي اسهال مزمن، حاملگي يا جراحي در ناحيه‌ي مقعد ايجاد مي‌شود. اگر فردي پس از دفع مدفوع تا ساعت‌ها دچار درد شديد شود به احتمال زياد دچار شقاق شده است.

درمان‌هاي خانگي شقاق

همان‌طور كه گفته شد شقاق پارگي‌هاي كوچك در ناحيه‌ي مقعد است. چنانچه شقاق در مراحل ابتدايي آن باشد به‌راحتي درمان مي‌شود. استفاده از ملين‌ها در حد متناسب يا نشستن در وان آب گرم مي تواند كمك‌كننده باشد.

درمان‌هاي پزشكي شقاق

اگر فيشر حالت مزمن پيدا نكرده باشد، پزشك مي‌تواند با استفاده از پمادهاي موضعي و شياف مشكل را تا حدودي برطرف كند. در غيراين‌صورت مي‌توان با جراحي يا ليزر مشكل را حل كرد. در جراحي بخشي از داخل مقعد بريده مي‌شود. اين مسئله عوارضي ازجمله بي‌اختياري در مدفوع و عدم كنترل نفخ را در پي دارد. اما روش دوم كه ليزر است به‌راحتي بدون خون‌ريزي و عوارض صورت مي‌گيرد. اين روش سبب تشديد عفونت نمي‌شود. همچنين از ابتلا به بيماري‌هايي چون ايدز و هپاتيت جلوگيري مي‌كند.

 

منبع : چطور


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۴ تير ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۴۴:۱۵| ???? jody| ????? (0)

فيستول يك مسير يا چاله اي مي باشد كه بين دو عضو بدن، يك عضو بدن و پوست شما ايجاد مي گردد. يك فيستول كه در ديواره واژن تشكيل شده است فيستول واژن ناميده مي شود. يك فيستول واژن در مجاري ادرار باز مي شود. يك فيستول واژن تونلي بين واژن و رحم مي باشد. يك فيستول واژن ممكن است بدليل اختلال التهاب روده ايجاد شود

 

مهمترين دلايل فيستول واژن

يك فيستول ممكن است بر اثر نوعي آسيب ديدگي ايجاد شود. همچنين يك فيستول واژن گاهي اوقات پس از موارد زير ايجاد مي شود: عمل جراحي ديواره واژن، مقعد يا روده رايج ترين دليل ايجاد فيستول واژن عمل جراحي برداشتن رحم مي باشد. ليزر درماني براي سرطان لگن اختلال التهاب روده يا تورم روده زايمان درمناطقي كه زنان به مراقبت هاي پيش از زايمان دسترسي ندارند فيستول واژن رايج تر مي باشد. چند روز پس از تولد نوزاد بطور طبيعي مادران خيلي جوان آسيب شديد واژن، مثانه يا مقعد را تجربه مي كنند و در نهايت اين آسيب ديدگي گاهي اوقات باعث ايجاد فيستول در واژن مي شود.

 

علايم فيستول واژن فيستول واژن گاهي اوقات هيچ دردي به همراه ندارد. اما وجود فيستول در واژن باعث نفوذ ادرار يا مدفوع به واژن مي شود. اين اختلال بي اختياري ناميده مي شود و ممكن است خارش را به همراه داشته باشد كه به راحتي قابل كنترل نمي باشد. اگر به فيستول واژن مبتلا مي باشيد احتمال نفوذ مايع به واژن افزايش مي يابد. فيستول واژن نيز همچنين احتمال ترشحات بدبو يا خروج گاز از واژن را افزايش مي دهد. افرادي كه به اين اختلال مبتلا مي باشند ممكن است سوزش يا عفونتي شدن ناحيه تناسلي را تجربه كنند.

 

فيستول واژن چگونه تشخيص داده مي شود؟

واضح ترين نشانه هاي فيستول واژن علايمي كه شما مشاهده مي كنيد مي باشند. پزشك جراح عمومي شما در مورد علايم شما و عمل جراحي، زخم يا اختلالي كه ممكن است فيستول واژن را ايجاد كند با شما صحبت خواهد كرد. براي يك بررسي فيزيكي دكتر شما براي نگاه كردن ديواره هاي واژن از ذره بين استفاده خواهد كرد. شما ممكن است ديگر آزمايشات را نيز انجام دهيد. استفاده از رنگ در واژن براي يافتن تمام نشانه هاي ترشح تجزيه و تحليل ادرار براي بررسي عفونت آزمايش خون براي بررسي نشانه هاي عفونت در بدن شما پزشك شما ممكن است از آندوسكوپي، اشعه ايكس يا ام آر آي براي بررسي دقيق تمام آسيب هاي احتمالي بافت براي تشخيص فيستول واژن استفاده كند. بلافاصله پس از اينكه هر يك از اين علايم اختلال را در خود يافتيد بلافاصله با پزشك خود تماس بگيريد و راهنمايي لازم را از او دريافت كنيد.

 

منبع : ويكي پديا ، دانش پژوه


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۷ تير ۱۳۹۸| ???? ۰۲:۳۴:۴۲| ???? jody| ????? (0)

افراد معمولاً تصور مي كنند كه بيماري بواسير يا هموروئيد جزء بيماري هاي نادر است. درصورتي كه برخلاف اين تصور، افراد بسيار زيادي به آن مبتلا مي شود. برطبق تحقيقاتي كه در سال 2017 بر بيماري بواسير يا هموروئيد انجام گرفت، مشخص شد كه حدود 5 ميليون آمريكايي به آن مبتلا هستند. مبتلايان بسياري، احتمالا از روي خجالت، به دنبال درمان آن برنمي آيند. براي اين دسته از افراد، عمل دفع ونشستن بر سطوح سفت و سخت، بسيار دردناك و عذاب آور خواهد بود.

اما براي مبتلايان و همچنين آن دسته از افراد كه به بيماري بواسير يا هموروئيد مبتلا نيستند خبر خوبي داريم، راه هاي بسياري براي پيشگيري و درمان بواسير وجود دارد. همه ي ما در قسمت مقعد، رگ هاي بواسيري داريم. اگر اين رگ ها تحريك شوند، ممكن است ملتهب شده، ورم كرده يا حتي خونريزي كنند. اين وضعيت معمولاً بواسير يا هموروئيد ناميده مي شود.

هموروئيد، يك نوع بيماري است كه جز بيماري هاي نشيمنگاهي است كه معمولا همراه با درد و خونريزي مي باشد. بواسير را مردم به نامهاي مختلف مي شناسند: بواسير - هموروئيد - باباسيل - هموروييد و ...

اگرچه علت اصلي بواسير ناشناخته است، تعدادي از عوامل كه باعث بالا رفتن فشار درون شكمي مي‌شوند، به‌ويژه يبوست، نقش اصلي را در رشد آن دارند. درمان اوليه براي بيماري خفيف يا متوسط شامل افزايش دريافت فيبر، مايعات از راه دهان براي حفظ جذب آب، داروهاي ضد التهاب غير استروئيدي براي تسكين درد و استراحت مي‌باشد. ممكن است در صورت بروز علائم شديد يا بهبود نيافتن با استفاده از مديريت بيماري، برخي روش‌هاي فرعي انجام شوند. عمل جراحي براي كساني انجام مي‌شود كه پس از اين مراحل هم بهبود نمي‌يابند. حدود نيمي از مردم در مرحله‌اي از زندگي خود ممكن است دچار برخي از عوارض بواسير شوند. نتايج معمولاً رضايت‌بخش است.


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۰ تير ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۵۲:۲۴| ???? jody| ????? (0)

استفاده از داروي گياهي بواسير يكي از راهكارهاي موقتي و گاهاً موثر درمان آن محسوب مي شود. اما قبل از بررسي آن به معرفي اين بيماري مي پردازيم. بواسيريا هموروئيد از بيماري هاي مزمن روده محسوب مي شود، اين بيماري در اثر وارد آمدن فشار به مقعد ايجاد شده و موجب تورم و گشاد شدن عروق در اين ناحيه مي گردد. علائم بواسير شامل درد، خونريزي، سوزش و خارش مقعد است. در اين مقاله قصد داريم شما را با راهكار درمان علائم اين بيماري از طريق مصرف داروي گياهي بواسير آشنا نماييم.

داروي گياهي بواسير

مصرف داروي گياهي بواسير را مي توان در دسته روش هاي خانگي معرفي نمود. اين روش در برخي موارد مي تواند در درمان اين عارضه تاثيرگذار باشد. البته در اغلب موارد درمان موقتي است و براي نتيجه گيري لازم است در كنار استفاده از داروي گياهي بواسير از روش هاي پزشكي و قطعي درمان اين بيماري نيز استفاده كنيد. هرگز قبل از مشورت با پزشك از اين داروها استفاده نكنيد. برخي از داروهاي مناسب براي درمان اين بيماري بدين شرح است :

آلوئه ورا

خواص بيشمار گياه آلوئه ورا موجب شده در درمان انواع بيماري ها از جمله بواسير كاربرد داشته باشد. اين دارو داراي خاصيت قابض بوده و ميتواند در كاهش خونريزي و بهبود زخم تاثير گذار باشد. از طرفي اين گياه داراي خاصيت ضد التهابي است و مي تواند التهاب، سوزش و خارش ناشي از بواسير را درمان نمايد.

روش مصرف : براي استفاده از آلوئه ورا مي توانيد آن را ميل كنيد (حداقل ۴ قاشق غذاخوري) و يا ژل آن را استخراج كرده و بر روي ناحيه بواسير استعمال نماييد.

روغن نارگيل

روغن نارگيل
روغن نارگيل داراي خواص دارويي بسياري است به طور مثال از اين روغن براي حفظ كيفيت مو، سلامت قلب، كاهش وزن، تقويت دستگاه ايمني بدن، بهبود وضعيت گوارش و …. استفاده مي شود. به همين ترتيب ويژگي هاي اين روغن موجب شده بتوان از آن در درمان بيماري بواسير نيز استفاده نمود.

روش مصرف : براي اين منظور لازم است روغن نارگيل را بر روي نواحي بواسير استعمال نماييد، مدتي را صبر نموده و سپس ناحيه را با استفاده از آب گرم شستشو دهيد.

كيسه چاي سياه

كيسه چاي

كيسه چاي سياه داراي ماده اي به نام اسيد تانيك است كه اين ماده داراي خاصيت قابض است پس مي توان آن را به عنوان داروي گياهي بواسير معرفي نمود. استفاده از كيسه چاي سياه مي تواند درد و التهاب ناشي از بيماري را تا حد قابل توجهي كاهش دهد.

روش مصرف : براي اين منظور لازم است، كيسه چاي را براي مدت ۱۰ دقيقه درون آب داغ قرار دهيد سپس آن را خارج نموده و پس از خنك شدن بر روي رگ هاي متورم قرار دهيد. راه ديگر اين است كه كيسه چاي مرطوب را درون يخچال قرار دهيد سپس آن را خارج كرده و بر روي ناحيه مورد نظر قرار دهيد. اين روش را بايد ۲ الي ۳ مرتبه در روز تكرار كنيد.

گياه استون روت

گياه دارويي استون روت، داروي گياهي بواسير است، خواص اين گياه موجب كاهش فشار وارده در عروق بواسيري مي گردد و التهاب را كاهش ميدهد. از ساير ويژگي هاي اين گياه مي توانيم به اثرات آرام‌بخشي، تقويتي، قابض، ضد تشنج، آنتي‌اكسيداني و ادرار آوري اشاره كنيم.

روش مصرف : براي استفاده از اين گياه لازم است مقدار از عصاره آن را تهيه كرده و آن را مستقيماً بر روي ناحيه درگير استعمال نماييد.

جوز هندي

جوز هندي دانه‌ي سفت و خشك شده‌ي درخت جوز است. اين دارو مي تواند به مشكل موثري در درمان بواسير موثر باشد. اين دارو گوارش را بهبود بخشيده و درمان اسپاسم معده و آلزايمر تاثيرگذار است.

روش مصرف : براي استفاده از اين داروي گياهي بواسير لازم است دوبار در روز و هر بار يك قاشق چاي خوري از اين گياه را صبح و شب مصرف نماييد.

بيشتر بخوانيد :

https://dribbble.com/shots/6043357-

https://www.webwiki.com/jarah.clinic

https://dribbble.com/shots/6038174--vaaft

https://www.youtube.com/watch?v=CG0OL1SP2r4&feature=youtu.be

https://forum.pasja-informatyki.pl/user/jarahclinic

http://goliajoodi.ninipage.com/post-21.nini

http://www.pearltrees.com/jarahclinic#l552

https://www.business.com/advice/member/p/mandy-jody/

http://prlog.ru/analysis/jarah.clinic

https://durevealimage.net/index.php?user/809-golia70/

 


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ تير ۱۳۹۸| ???? ۰۲:۱۳:۵۸| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]