دارامان

بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير


بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

در صورت عدم درمان هموروئيد درد خارش و سوزش و حساسيت ممكن است هميشه باقي بماند زيرا اين نقطه از مقعد هميشه در معرض فشار قرار دارد و در هنگام دفع وريدهاي مقعد تحت فشار قرار مي گيرند. عوامل مختلفي ممكن است علائم هموروئيد را پنهان كند. همورئيد داخلي و خارجي درجه اول حدود يك هفته زمان مي برد تا درمان شود اما همورئيد داخلي بزرگ درجه ۳ و ۴ ممكن است چند ماه طول بكشد تا با روش درمان دارويي بهبود يابد. براي درمان اين بيماري سريعترين و قطعي ترين روش را انتخاب كنيد و درمان را به تعويق نياندازيد زيرا با مزمن شدن بيماري هم هزينه بيشتري براي درمان پرداخت مي كنيد و هم به دليل خونريزي هاي متعدد دچار كم خوني و بيماري هاي ديگر مي شويد
 انواع درمان هموروئيد
 انواع روش هاي درمان هموروئيد را مي توان به چند دسته تقسيم كرد. روش هاي جراحي كه جهت خارج كردن پاكه هموروئيد يا همان بواسير است و روش هاي غير جراحي. اگر پزشك شما تشخيص دهد كه شما بايد از روشي غير عمل جراحي استفاده كنيد يكي از موارد زير را به شما پيشنهاد مي كند. روش هاي درمان خانگي هموروئيد كه شامل رژيم غذايي پر فيبر و استفاده از لگن آب گرم و پك گرم و استفاده از پماد است روش درمان دارويي كه پزشك با توجه به وضعيت بيماري شما داروي مناسب را تجويز مي كند ليزر درماني كه با تابش اشعه مادون قرمز خون لخته شده در پاكه هموروئيد به سرعت جذب و برآمدگي و التهاب و درد اين قسمت رفع مي شود. ليزر درماني معمولا براي درمان هموروئيد ترومبوزه استفاده مي شود. هموروئيد اكتومي با ليزر پرتوان دي اكسيد كربن كه در موارد حاد استفاده مي شود و بهترين روش درمان هموروئيد است و به هيچ عنوان بازگشت ندارد. روش هاي ديگري نيز مثل رابربند يا داپلر هم وجود دارد كه تقريبا منسوخ شده زيرا احتمال عود زياد است. بيمار درد و دوره نقاهت طولاني را تجربه مي كند و بهتر است از روش هاي به روزتر با طول درمان كوتاهتر استفاده شود تا بيمار براي درمان مجدد متحمل هزينه بيشتر نشود
 هزينه ليزر هموروئيد يا بواسير
 با اين كه هزينه "); background-size: 1px 1px; background-position: 0px calc(1em + 1px); font-family: medium-content-serif-font, Georgia, Cambria, "Times New Roman", Times, serif; font-size: 21px; letter-spacing: -0.063px;" target="_blank">درمان بواسير با ليزر بالاتر از ساير روش هاي درمان هموروئيد است اما بسيار به صرفه تر است كه درمان با ليزر انجام شود. با توجه به تحقيقات معتبري كه در كشورهاي مختلف انجام شده ليزر از هر لحاظ نتايج بهتري نسبت به روش هاي جراحي سنتي و يا رابربند و انواع ديگر روش ها داشته. و تنها ايرادي كه به اين روش وارد شده هزينه بالاتر ليزر بود در غير اين صورت از لحاظ عود دوباره هموروئيد-طول درمان و درد و ناراحتي بعد از جلسه درماني بهترين روش شناخته شده است.ليزر هموروئيد چيست؟انواع مختلفي از ليزر در درمان هموروئيد استفاده مي شود كه دو نوع بسيار كارآمد آن ليزر مادون قرمز IRC و ليزر پرتوان CO2 مي باشد. كه ليزر مادون قرمز در ليزر درماني هموروئيد و ليزر پرتوان دي اكسيد كربن در عمل جراحي هموروئيد با ليزر استفاده مي شود.روش ليزر درماني هموروئيد جهت درمان هموروئيد هاي خفيف استفاده مي شود كه با تاباندن اشعه ليزر به هموروئيد اين بالشتك كوچك تر شده و به مرور از بين مي رود روش جراحي هموروئيد با ليزر پرتوان براي برداشتن پاكه هموروئيدهاي بزرگ استفاده مي شود و نسبت به عمل جراحي به روش سنتي و باز بسيار ارجح است
 علت ارجحيت ليزر هموروئيد چيست؟
 ليزر در هنگام برش و برداشتن پاكه هموروئيد انتهاي عصب بريده شده را ترميم مي كند و در نتيجه بيمار بعد از عمل درد نداشته يا درد بسيار كمي دارد ليزر عروق كوچك بريده شده در هنگام عمل هموروئيد را ترميم مي كند و در نتيجه خون ريزي هنگام عمل كاهش مي يابد ليزر عروق لنفاوي باز شده هنگام عمل هموروئيد را ترميم مي كند و در نتيجه ورم بعد از عمل كاهش مي يابد، اين نكته بسيار ارزشمند است زيرا يكي از مشكلات عمل هموروئيد ورم بعد از عمل است اين عمل بطور سرپايي و بدون بيهوشي قابل انجام است بيمار فقط شب اول استراحت مي كند و نياز به استراحت بيش تر ندارد بيمار بازگشت سريع تر به محيط كار و زندگي طبيعي خود دارد با اين نوع ليزر مي توان تمام انواع هموروئيد و حتي شقاق و فيستول هم زمان را درمان نمود ليزر محيط عمل را استريل كرده و باعث كاهش عفونت محل عمل مي شود. قابل ذكر است به همين علت انتقال بيماري هاي ويروسي از جمله هپاتيت و ايدز به صفر مي رسد. ليزر هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمي زند و مانند كوتر باعث نكروز نمي شود به همين علت درد بعد از عمل كاهش داشته و به اسفنكتر مقعد آسيبي وارد نمي شود. اين مزيت ليزر باعث كاهش عارضه بي اختياري مقعد مي شود.

همه انسان‌ها هموروئيد دارند!

هموروئيد به شبكه‌هاي وريدي انتهاي دستگاه گوارش اطلاق مي‌شود. جالب است بدانيد كه همه انسان‌ها داراي هموروئيد هستند و وجود آن غيرطبيعي نيست. اين شبكه‌هاي وريدي هنگام اجابت مزاج مثل يك بالشتك پرخون مي‌شوند و به خروج مدفوع از روده كمك مي‌كنند. البته هموروئيد خود به دو نوع داخلي و خارجي تقسيم مي‌شود كه به يكديگر مرتبط هستند و هر دو به دفع راحت‌تر كمك مي‌كنند. هموروئيدهاي خارجي اگر دچار بيماري شوند از بيرون بدن قابل مشاهده هستند اما هموروئيدهاي داخلي از بيرون قابل مشاهده نيستند. بيماري هموروئيد در حقيقت همان واريسي شدن شبكه‌هاي وريدي است. دقيقا مثل وريدهاي پا، شبكه‌هاي وريدي انتهاي دستگاه گوارش نيز ممكن است متورم و واريسي شوند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان ، مديوم


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ تير ۱۳۹۸| ???? ۱۰:۴۹:۰۳| ???? jody| ????? (0)

درمان فيستول مقعد با طب سنتي
با وجود اينكه امروزه طب سنتي جايگاهي در طبابت ندارد و بيشتر جنبه‌ي درمان حمايتي، آن هم بي‌پايه و اساس علمي پيدا كرده است. اما هنوز افرادي براي درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج خود نيز كه روش‌هاي نوين به سختي آن را درمان مي‌كند به سراغ طب سنتي مي‌روند.
يكي از اين بيماري‌ها فيستول مقعدي است كه حتي در درمان پزشكي هم محدوديت‌هاي درماني دارد و هنوز دارويي براي بهبود آن كشف نشده است و پزشكان چاره‌اي جز جراحي براي آن نيافته‌اند. در برخي بيماري‌ها مانند فيستول مقعدي آسيب بافتي مي‌تواند آن‌قدر فجيع و مشكل‌ساز باشد كه هيچ دارويي حتي داروي شيميايي قدرت ترميم بافت آن را نداشته باشد. در درمان طب سنتي فيستول مقعدي فقط شاهد كاهش درد و التهاب موجود در ناحيه‌ي مقعد خواهيم بود كه موقتي است. افرادي كه از فيستول مقعدي رنج مي‌برند با طب سنتي فقط روند درماني خود را كند كرده و در نهايت به دليل شدت گرفتن عفونت و وخامت ناحيه مجبور به رو آوردن به درمان طبي خواهند شد.
اگرچه تجربه ثابت كرده كه طب سنتي در كاهش علائم بسياري از بيماري‌ها مؤثر بوده است اما متأسفانه در برخي بيماري‌ها كاهش علائم نه تنها كمكي به بهبودي نخواهد كرد بلكه با به تأخير انداختن روند درمان فيستول مقعد بيماري فقط منجر به آسيب بيشتر خواهند شد. فيستول مقعد يكي از بيماري‌هايي است كه تأخير در درمان آن نتيجه‌اي جز عميق‌تر و وسيع‌تر شدن آن ندارد.
عدم آگاهي و انتخاب روش‌هاي نادرست درماني مي‌تواند مشكلات ناشي از بيماري را براي فرد دو چندان كند. پس بهتر است قبل از هر اقدام درماني درباره‌ي آن تحقيق و تفحص شود تا حداقل با از دست دادن زمان مسير بهبودي طولاني‌تر نشود.


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ تير ۱۳۹۸| ???? ۰۹:۵۰:۱۸| ???? jody| ????? (0)

تبخال تناسلي يك بيماري عفوني مي‌باشد كه ابتدا تبخال‌ها به صورت زخم‌هاي موضعي هستند كه تمايل به بهبودي دارند اما دوباره عود مي‌كنند. ويروسي كه باعث ايجاد تبخال تناسلي مي‌گردد هرپس سيمپلكس نوع ۱ و ۲ مي‌باشد كه اين ويروس مي‌تواند باعث تبخال دهاني نيز شود.

 

تبخال تناسلي يك بيماري مقاربتي شايع است كه مردان و زنان را درگير مي‌كند. خصوصيات هرپس تناسلي شامل درد، خارش و زخم در ناحيه تناسلي است. اما ممكن است هيچ گونه علائم يا نشانه‌اي وجود نداشته باشد. اين تبخال، حتي با وجود اينكه هيچ زخم قابل مشاهده‌اي نداشته باشد، مي‌تواند واگيردار باشد. داروها مي‌توانند علائم بيمار را تسكين داده و خطر آلوده كردن ديگران را كاهش دهند. كاندوم نيز مي‌تواند در پيشگيري از انتقال ويروس موثر باشد.

 

علل ايجاد تبخال تناسلي

دو نوع از ويروس ها باعث تبخال تناسلي مي شوند: ويروس هرپس سيمپلكس (HSV-1) و ويروس هرپس سيمپلكس (HSV-2) كه متعلق به يك خانواده از ويروس ها هستند. ويروسها از طريق غشاي مخاطي شما وارد بدن شما مي شوند. غشاي مخاطي شما لايه هاي نازك بافتي است كه سوراخ هاي بدن شما را مي پوشانند. آنها در بيني، دهان و اندام تناسلي يافت مي شوند. هنگامي كه ويروس ها درون بدن شما قرار دارند، خود را در سلول هاي شما جاي مي دهند. ويروس ها به راحتي با محيط خود سازگار مي شوند، به طوري كه درمان آنها دشوار مي شود HSV-1 يا HSV-2 را مي توان در مايعات بدن افراد آلوده يافت، از جمله:

-بزاق

-مايع مني

-ترشحات واژن

 

 

بيشتر افراد مبتلا به ويروس هرپس سيمپلكس نمي‌دانند كه دچار آن هستند زيرا هيچ گونه علائم يا نشانه‌ي مشخصي وجود ندارد و يا بسيار خفيف هستند.

 

علائم تبخال تناسلي در صورت وجود عبارتند از:

 

درد يا خارش كه ظرف ۲ تا ۱۰ روز پس از قرار گرفتن در معرض شريك جنسي آلوده آغاز مي‌شود.

برجستگي‌هاي قرمز كوچك يا تاول‌هاي سفيد كوچك كه ممكن است چند روز بعد ظاهر شوند.

زخم‌هايي كه با پاره شدن تاول‌ها شكل مي‌گيرند و از آنها خون يا چرك بيرون مي‌آيد.

دمل‌هايي كه با بهبود يافتن زخم‌ها تشكيل مي‌شوند.

 

زخم‌ها ممكن است باعث درد و سوزش هنگام ادرار شوند. همچنين ممكن است تا زمان از بين رفتن عفونت، درد و حساسيت در ناحيه‌ي تناسلي وجود داشته باشد. در اوايل بروز بيماري ممكن است علائم و نشانه‌هايي شبيه به آنفولانزا مانند تورم غدد لنفاوي در كشاله ران، سردرد، درد عضلاني و تب را تجربه كنيد.

 

تفاوت‌ها در محل بروز علائم تبخال تناسلي

زخم‌ها جايي ظاهر مي‌شوند كه عفونت وارد بدن شده است. عفونت با لمس زخم و سپس ماليدن يا خاراندن ناحيه‌ي ديگري از بدن مانند چشم‌ها انتقال پيدا مي‌كند.

 

زخم‌ها در مردان و زنان مي‌تواند در نواحي زير ايجاد شود:

-نشيمن‌گاه

-مقعد

-دهان

 

زخم‌ها در زنان مي‌تواند در نواحي زير ايجاد شود:

-ناحيه واژن

-نواحي خارجي اندام تناسلي

-دهانه رحم

 

زخم‌ها در مردان مي‌تواند در نواحي زير ايجاد شود:

-تناسلي

-كيسه بيضه

-ران‌ها

-مجراي ادرار، كانال داخل آلت تناسلي كه به مثانه منتهي مي شود.

 

با علائم تبخال تناسلي آشنا شويد:

اولين علامت معمولا دو روز پس از قرار گرفتن در معرض ويروس نمايان مي شود.

علائم عمومي براي مردان عبارتند از :

-ايجاد تبخال بر روي آلت تناسلي، بيضه يا باسن (نزديك يا اطراف مقعد).

-علائم عمومي براي زنان عبارتند از:

-ايجاد تبخال در اطراف يا در نزديكي مهبل (واژن)، مقعد و باسن.

-علائم عمومي براي مردان و زنان عبارتند از:

-تشكيل تبخال در دهان و لبها، صورت و هر جاي ديگر كه در تماس با مناطق آلوده قرار دارند.

-محل آلوده اغلب قبل از ظاهر شدن تبخال شروع به خارش مي كند.

-ممكن است تبخال زخمي شوند (زخم هاي باز) و مايع خارج شود.

-يك هفته بعد از تبخال ممكن است زخم هايي ظاهر شود.

غدد لنفاوي شما ممكن است تورم داشته باشد. غدد لنفاوي با عفونت و التهاب بدن مبارزه مي كنند.

ممكن است سردرد، درد هاي بدن و تب داشته باشد.

 

تشخيص بيماري تبخال تناسلي چگونه است؟

 

پزشك معمولا عفونت تبخال را يك بررسي بصري زخم هاي تبخال انجام مي دهد. اگرچه هميشه لازم نيست، اما پزشك آزمايشاتي نيز انجام مي دهد تا نتايج بصري را تاييد كند.

آزمايش خون مي تواند ويروس هرپس سيمپلكس را قبل از شيوع آن تشخيص دهد. اگر فكر مي كنيد در معرض تبخال تناسلي قرار گرفته ايد، با پزشك خود ملاقات كنيد، حتي اگر هيچ نشانه اي مشاهده نكرده ايد.

 

چگونه تبخال تناسلي منتقل مي شود؟

تبخال تناسلي به راحتي از اولين سوزش يا خارش منتقل ميشود. شما مي توانيد تبخال تناسلي را به شكل زير دريافت كنيد:

از تماس پوست با پوست با منطقه آلوده، از جمله واژن، رابطه جنسي مقعد و دهان

زماني كه هيچ زخمي يا تاول قابل مشاهده اي وجود ندارد

اگر تاول تبخالي، دستگاه تناسلي شما را لمس كند

با انتقال عفونت از انگشتان دست شخص ديگري به دستگاه تناسلي شما

با اشتراك گذاري لوازم جنسي با كسي كه تبخال دارد

 

شما نمي توانيد به روش زير تبخال تناسلي دريافت كنيد:

• از طريق اشياء مانند حوله، كارد و چنگال يا فنجان - ويروس هنگامي كه دور از پوست شما باشد به سرعت از بين مي رود.

 

چرا تبخال تناسلي برمي گردد؟

تبخال تناسلي توسط ويروس به نام تبخال ايجاد مي شود. هنگامي كه اين ويروس را داريد، اين ويروس در بدن شما مي ماند. اين ويروس در بدن شما گسترش نخواهد يافت و باعث ايجاد لكه هاي قرمز در جاهاي ديگر مي شود. ويروس در نزديكي عصب باقي مي ماند و موجب تورم مي شود. اگر مي توانيد، از چيزهايي كه باعث شروع نشانه ها مي شوند اجتناب كنيد. عواملي كه باعث شروع نشانه ها مي شوند عبارتند از:

نور ماوراء بنفش - به عنوان مثال، لامپ چراغ

اصطكاك در ناحيه تناسلي - به عنوان مثال، از رابطه جنسي (روانكاري ممكن است كمك كند) و يا لباس هاي تنگ

برخي از محرك ها اجتناب ناپذيرند از جمله:

مريضي

پريودي

جراحي در ناحيه تناسلي

-سيستم ايمني ضعيف - به عنوان مثال، داشتن شيمي درماني براي سرطان

 

 

دو نوع از عفونت‌هاي ويروس هرپس سيمپلكس مي‌توانند باعث هرپس تناسلي شوند:

 

HSV-1: اين نوع معمولاً باعث تبخال يا تاول تب‌ها در اطراف دهان مي‌شود، هرچند مي‌تواند در حين رابطه جنسي دهاني به ناحيه تناسلي انتقال پيدا كند. عود اين عفونت در مقايسه با نوع ديگر بسيار كمتر رخ مي‌دهد.

HSV-2: اين نوع بطور متداول باعث تبخال تناسلي مي‌گردد. ويروس در حين رابطه جنسي و تماس پوست با پوست انتقال مي‌يابد. HSV-2 چه در صورت وجود يا عدم وجود زخم باز، بسيار شايع و به شدت مسري است.

 

از آنجايي كه ويروس در خارج از بدن به سرعت مي‌ميرد، ابتلا به عفونت از طريق تماس با توالت، حوله يا ساير لوازم مورد استفاده توسط شخص آلوده تقريباً غير ممكن است.

 

عوامل خطر

 

خطر آلوده شده به تبخال تناسلي در شرايط زير ممكن است افزايش يابد:

 

جنسيت زن: زنان بيشتر از مردان مستعد ابتلا به تبخال تناسلي هستند. انتقال ويروس از مرد به زن در حين رابطه جنسي آسان‌تر از انتقال آن از زن به مرد است.

داشتن شركاي جنسي متعدد: هر شريك جنسي اضافه، خطر قرارگيري در معرض ويروسي كه باعث تبخال تناسلي مي‌شود را افزايش مي‌دهد.

 

عوارض

 

عوارض مرتبط با هرپس تناسلي ممكن است شامل موارد زير باند:

 

ساير بيماري‌هاي مقاربتي: وجود زخم در ناحيه تناسلي خطر انتقال يا ابتلا به ساير بيماري‌هاي مقاربتي از جمله ايدز را افزايش مي‌دهد.

عفونت نوزاد: نوزادان متولد شده از مادر آلوده ممكن است در طول فرايند زايمان در معرض ابتلا به ويروس قرار بگيرند. اين امر ممكن است منجر به آسيب مغزي، كوري يا مرگ نوزاد شود.

مشكلات مثانه: در برخي موارد زخم‌هاي ناشي از تبخال تناسلي مي‌توانند باعث التهاب در اطراف لوله‌اي شوند كه ادرار را از مثانه به بيرون مي‌برد (مجراي ادرار). تورم مي‌تواند براي چند روز مجراي ادرار را مسدود كند و نياز به قرار دادن كاتتر براي تخليه مثانه باشد.

مننژيت: در موارد نادر، عفونت ويروس هرپس سيمپلكس منجر به التهاب غشاها و مايع مغزي نخاعي اطراف مغز و نخاع مي‌شود.

التهاب راست روده (پروكتيت): تبخال تناسلي مي‌تواند منجر به التهاب پوشش راست روده گردد.

 

آزمايش‌ها و تشخيص

 

پزشك معمولاً با معاينه فيزيكي و نتايج برخي تست‌هاي آزمايشگاهي مي‌تواند تبخال تناسلي را تشخيص دهد:

 

كشت ويروس: اين تست شامل گرفتن يك نمونه‌ي بافت يا خراشيدن زخم‌ها براي بررسي در آزمايشگاه مي‌باشد.

تست واكنش زنجيره‌اي پليمراز (PCR): اين آزمايش براي كپي گرفتن دي ان اي از يك نمونه خون، بافت زخم يا مايع نخاعي استفاده مي‌شود. سپس مي‌توان دي ان اي را براي بررسي وجود ويروس هرپس سيمپلكس و تعيين نوع آن آزمايش كرد.

آزمايش خون: اين آزمايش نمونه خون را براي كنترل وجود پادتن‌هاي ويروس هرپس سيمپلكس و شناسايي عفونت تبخالي در گذشته بررسي مي‌كند.

 

پيشگيري از تبخال تناسلي

براي جلوگيري از انتقال بيماري تا بهبود كامل جوش ها بايستي از تماس جنسي پرهيز كرد. مجراي ادراري مردان و گردن رحم در زناني كه علامت ندارند مي تواند عفونت را در هر زماني منتقل كند. استفاده از كاندوم يا فوم هاي اسپرم كش در افرادي كه سابقه عود تبخال تناسلي دارند توصيه مي شود. اگر هر دو شريك جنسي مبتلا به يك نوع ويروس HSV هستند نيازي به استفاده از كاندوم نيست. يادتان باشد داشتن تبخال در يك ناحيه تضمين كننده ي عدم ابتلا به تبخال در نواحي ديگر نيست لذا از رابطه ي جنسي در زماني كه ضايعه ي فعال بصورت جوش وجود دارد بايستي پرهيز كرد.

 

منبع : سلامت بانوان اوما ، تندرست نيوز ، اراك مو

 


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۷ خرداد ۱۳۹۸| ???? ۰۹:۰۰:۰۸| ???? jody| ????? (0)

درمان هاي هموروئيد همان گونه كه قبلا اشاره شد بسيار وسيع است و بسته به هر مرحله اي درمان هاي مختلف براي هموروئيد مي تواند كاربرد داشته باشد. كه هر كدام با عوارض همراه هستند كه كيفيت درمان را ممكن است تحت تاثير قرار دهد. در مقاله جراحي هموروئيد به روش HAL – RAR توضيحات كاملي در مورد درمان هموروئيد با روش هاي جديد درماني خواهيم داد.

 

از آنجا كه هموروئيدها بافت نرمال بدن هستند برداشتن آنها كه از روش هاي اصلي جراخي هموروئيد به حساب مي آمد با عوارض زيادي همراه است و مكمن است موجب تنگي مقعد و يا بي اختياري نسبي شود.

 

يكي از روش هاي جديد براي درمان هموروئيد بستن عروق هموروئيدي و فيكس كردن هموروئيد ها در محل طبيعي خود است كه در عين حال كه بيماري را درمان مي كند عوارض را به حداقل مي رساند. در روش HAL – RAR (Hemorrhoidal Arterial ligation and recto anal repair) با استفاده از دستگاه HAL – RAR شركت AMI ابتدا پروب داپلر عروق شناسايي شده و بسته مي شوند و سپس در تكنيك RAR بافت مخاطي پرولاپس شده و هموروئيدهاي پايين افتاده به محل طبيعي خود فيكس مي شود و نه تنها خونريزي كنترل مي شود، خروج توده هموروئيدال از مقعد هم برطرف شده و بعلت از بين بردن پرولاپس داخلي ركتوم دفع هاي بيمار بهبود پيدا مي كند و احساس دفع ناقص و سخت از بين مي رود.

 

اصلي ترين روش‌هاي عمل جراحي هموروئيد (هموروئيدكتومي)

هموروئيد يا بواسير يك بيماري شايع بين افراد ۴۵ تا ۶۵ سال است. هموروئيد بافتي است كه حاوي رگ‌هاي بزرگ داخل ركتوم يا خارج از مقعد است و ممكن است باعث درد، خارش، خونريزي و تحريك شود. اما در اكثر موارد خطرناك نيست و شامل سه سطح مختلف خفيف، متوسط و شديد مي‌شود. به علت ميزان آسيب وارد شده به بافت پس از جراحي، روند بهبود بيمار آهسته بوده و حركت روده نيز بسيار دردناك است. بيماران به مواد آرام بخش بيشتري نياز دارند، اما اين مواد، باعث يبوست مي‌شوند. اين وضعيت دو هفته يا بيشتر طول مي‌كشد تا بيمار بتواند به انجام روال زندگي عادي خود مانند انجام كارهاي روزمره و يا فعاليت‌هاي بدني بپردازد. پس از عمل جراحي هموروئيد، عوارضي نظير عدم توانايي در ادرار بوجود مي‌آيد. افراد بيمار مي‌توانند از سوند ادراري استفاده كنند.

 

روش اول) جراحي و برش هموروئيد - روش سنتي

متاسفانه اغلب جراحان هموروئيد، بر استفاده از روش جراحي قرن نوزدهم براي درمان هموروئيد، به نام هموروئيدكتومي ميليگان-مورگان، كه اولين بار در انگلستان انجام شد، پافشاري مي‌كنند. در اين روش، در حالي‌ كه بيمار تحت بيهوشي عمومي قرار داد و بر روي شكم دراز كشيده است، با چاقو يا قيچي، هموروئيد را خارج مي‌كنند. اين بيهوشي عمومي، با اتصال لوله‌اي به ريه‌ها صورت مي‌گيرد تا بيمار بتواند نفس بكشد. اين روش خطرناك است مخصوصا براي افراد مسن و كساني كه بيماري‌هاي قلبي و ريوي دارند، به علت اينكه، روي شكم خود خوابيده اند، تنفس سخت‌تر است. در اين روش، بدون در نظر گرفتن روش‌هاي مختلف ديگر كه مي توان از آن استفاده كرد، هموروئيد داخلي و خارجي را بوسيله قيچي جراحي بر مي‌دارند سپس زخم‌ها بسته شده و درد بيشتر مي‌شود.

 

روش دوم) هموروئيدوپكسي مقعدي

در اين روش، از يك دستگاه براي حذف بافت هموروئيد و براي باز كردن زخم استفاده مي‌كنند و هيچ برشي در محل ايجاد نمي‌شود. در اين روش، هموروئيد برداشته شده، ولي امكان برگشت آن وجود دارد. اين جراحي، هموروئيدوپكسي مقعدي ناميده مي‌شود. افرادي كه اين نوع عمل را انجام مي‌دهند ممكن است درد كمتري نسبت به افرادي كه جراحي هموروئيد سنتي دارند، داشته باشند. اما اين عمل جراحي، هزينه بالايي دارد. افرادي كه تحت اين عمل قرار مي‌گيرند، احتمال عود هموروئيد وجود دارد و ممكن است دوباره نياز به عمل داشته باشند.

 

روش سوم) هموروئيدكتومي توسط داپلر

روشي است كه در آن با استفاده از يك پروب، شريان‌هاي هموروئيدي را مورد عمل قرار مي‌دهند تا بافت كمتري آسيب ديده و از بين برود. برخي مطالعات نشان داده است كه اين روش درد كمتري دارد، اما با اين حال، به بررسي و مطالعات بيشتري نياز دارد تا با ساير روش‌ها نيز مقايسه شود.

 

روش چهارم) بستن هموزوئيد با رابر بند - باند لاستيكي

با انداختن يك باند لاستيكي دور هموروئيد داخلي، مي‌توان جريان خون را قطع كرد. به اين ترتيب بعد از ۲ هفته، هموروئيد و نوار لاستيكي، از بين مي‌روند. از معايب اين درمان سختي در قرار دادن باند لاستيكي در محل صحيح خود است. اين روش اغلب ناراحت كننده است. با اين روش فقط هموروئيد داخلي را مي‌توان درمان كرد و در مورد هموروئيد خارجي، اين روش ممكن نيست.

 

روش پنجم) انعقاد با اشعه مادون قرمز (IRC)

روش IRC براي هموروئيد داخلي استفاده مي‌شود و نياز به درمان‌هاي متعددي دارد. تجربه نشان داده كه اين روش باعث اذيت شدن بيمار مي‌شود و حدود ۳ ماه به طول مي‌انجامد.

 

منبع :ايران كلوركتال ، ستاره


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۰ خرداد ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۴۱:۵۳| ???? jody| ????? (0)

 

تفاوت فيستول مقعد و آبسه مقعدي در تشخيص و روش هاي درماني

فيستول و آبسه مقعدي هر دو از بيماري هاي عفوني ناحيه مقعد هستند، اما اين دو بيماري تفاوت بسياري با يكديگر دارند، در واقع مي توان گفت تحت شرايطي خاص و در صورتي كه آبسه بدون درمان رها شود، احتمال دارد عفونت آن گسترش يافته و به فيستول تبديل شود. آبسه مقعدي به معني تجمع عفونت در زير پوست نواحي اطراف مقعد است و منظور از فيستول مقعدي ايجاد مسيري غير طبيعي ميان بافت روده و پوست اطراف مقعد مي باشد.

تشخيص فيستول مقعد و آبسه مقعدي

براي تشخيص بيماري فيستول و آبسه مقعدي پزشك ضمن دريافت علائم و نشانه هاي ايجاد شده براي بيماري مانند تب، قرمزي، تورم و …ممكن است ساير روش ها نيز استفاده نمايد. در مورد آبسه بايد بگوييم بجز در موارد خاص، از طريق معاينه پزشك بيماري را تشخيص داده و درمان هاي لازم را توصيه مي كند. اما براي تشخيص نهايي فيستول نياز به روش هاي ديگري است. از مهمترين روش هاي تشخيص فيستول مي توانيم به سونوگرافي اندوآنال دو بعدي و سه بعدي همراه با تزريق آب اكسيژنه به فيستول براي مشاهده شيار آن اشاره كنيم. به علاوه در بعضي موارد از سي تي اسكن و ام آر آي استفاده مي شود، اين روش ها دقت بالايي داشته و در مورد بيماراني كه ميزان عفونت در آنها زياد است كاربرد دارد.

تفاوت روش‌هاي درمان فيستول مقعد و آبسه مقعدي

اگر بيماري در مرحله اوليه باشد براي درمان آبسه مقعدي مي توان از آنتي بيوتيك استفاده نمود و در صورتي كه آبسه سر باز نكند، پزشك مي تواند با ايجاد برش روي آن محتويات عفوني تجمع كرده را تخليه نمايد. اما درمان فيستول كمي پيچيده تر است زيرا مجراي ايجاد شده حاصل از بيماري را نمي توان با استفاده از دارو يا درمان هاي خانگي درمان نمود، درمان فيستول با ليزر و جراحي امكان پذير است اما از آنجايي كه جراحي ريسك عوارضي مثل بي اختياري را در پي دارد كمتر مورد استفاده قرار مي گيرد. اما ليزر درماني روشي بسيار مناسب است كه مي تواند بدون ايجاد عوارض و يا درد و خونريزي، در كمترين زمان ممكن فيستول ايجاد شده را درمان نمايد.

منبع : تفاوت فيستول مقعد و آبسه مقعدي در تشخيص و روش هاي درماني


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۰ خرداد ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۱۸:۴۱| ???? jody| ????? (0)

 

ويروس زگيل تناسلي و تبخال تناسلي هر دو ويروس هاي رايجي هستند كه از طريق رابطه جنسي منتقل مي شوند. تبخال تناسلي و زگيل تناسلي شباهت هاي زيادي دارند كه موجب مي شود افراد نتوانند به درستي تشخيص دهند كه مبتلا به كدام يكي از اين دو بيماري هستند.

 

ويروس زگيل تناسلي و تبخال تناسلي هر دو موجب زخم هايي در ناحيه تناسلي مي شوند اما هر دوي اين ويروس ها ممكن است بدون هيچ علامتي در بدن وجود داشته باشند. اگرچه هر دو شباهت زيادي دارند اما ويروس زگيل تناسلي شايع تر از ويروس تبخال تناسلي است. در واقع، تقريبا تمام افراد از نظر جنسي فعال ممكن است در طول زندگيشان حداقل يكبار به ويروس زگيل تناسلي مبتلا شوند. اما براي افراد از نظر جنسي فعال، احتمال ابتلا به يكي از اين دو ويروس يا هر دوي اين ويروس ها وجود دارد.


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۳ خرداد ۱۳۹۸| ???? ۰۲:۱۲:۰۴| ???? jody| ????? (0)

 

خواص عسل براي بيماري‌هاي گوارشي و كاهش علائم بيماري بواسير يا هموروئيد

سيستم گوارشي انسان يك ساختار بيولوژيكي بسيار پيچيده است كه از گروهي از اندام ها تشكيل شده و وظيفه ي آن تبديل غذا به انرژي و ساير مواد مغذي براي بدن است اين سيستم در صورت عدم رعايت برخي نكات ممكن است دچار اختلال شده و بيماري هاي گوارشي ايجاد شوند.

عسل حاوي مواد معدني، اسيد آمينه و آنزيم است و خواص مختلف آن در درمان گلودرد و سرفه، تغذيه پوست، كاهش التهاب و حفظ سطح كلسترول موثر است همچنين يكي ديگر از مهمترين خواص عسل،هضم راحتتر غذاها و بهبود سيستم گوارشي بدن ميباشد، تحقيقات پزشكان نشان داده رفلاكس معده ناشي از راديكال هاي آزاد روي ميدهد كه موجب آسيب به سيستم گوارش مي شود و شما مي توانيد تنها با مصرف عسل اين راديكال هاي آزاد را از بين ببريد.

فوايد عسل براي بيماري هاي گوارشي

عسل مانند دارويي گياهي عمل نموده و موجب آرام شدن روده، معده و در نتيجه هضم راحت تر غذا مي گردد. عسل حاوي آنزيم هاي خاصي است كه به عنوان يك كاتاليزور در فرآيند هضم عمل كرده و كربوهيدرات ها و قندها را به راحتي تجزيه مي نمايد. از طرفي اين ماده داراي مقادير زيادي آهن و منگنز است كه هضم و گوارش غذا را تسهيل مي بخشد.

تحقيقات در اين زمينه نشان داده عسل در بهبود بيماري هاي نشيمنگاه كه يكي از انواع بيماري هاي گوارشي است تاثير بسزايي داشته و قادر است علائم بيماري بواسير يا هموروئيدرا كاهش دهد در واقع مي توان گفت عسل خارش، درد و سوزش ناشي از اين بيماري را كاهش داده و به درمان بواسير كمك مي كند.

عسل به عنوان بهترين دارو بعد از جراحي معده به شمار مي رود زيرا كه زخم هاي معده را در كوتاه ترين زمان ممكن بهبود ميبخشد، به علاوه اين ماده در تماس با غشاء مخاطي افراد مبتلا به زخم معده به سرعت اين بيماري را درمان مي نمايد.

همچنين اين ماده به دليل دارا بودن مواد معطره فرار، حركت روده و تحرك بافت هاي معده افزايش داده و به طور موثري يبوست را درمان خواهد نمود همچنين عسل داراي اسيدهاي آلي بويژه اسيد فرميك است كه بر باكتري هاي دستگاه گوارش اثر گذاشته و با تخمير مبارزه مي كند. ( اگر به هر دليلي عسل را حرارت دهيد خاصيت خود را براي درمانيبوست از دست خواهد داد.)

مصرف عسل را مي توان به عنوان عاملي در كاهش اسيديته و ترشي معده معرفي نمود، اين ماده اسيد معده را تنظيم نموده و با درمان بيماري هاي گوارشي مانع از التهاب و ترشي معده مي گردد. از ديگر خواص عسل مي توانيم به افزايش قدرت سيستم ايمني بدن اشاره كنيم كه در نتيجه آن فرد از ابتلا به انواع بيماري ها در امان خواهد ماند.

جهت درمان بيماري هاي گوارشي با عسل مي توانيد آن را به دمنوش هاي خود اضافه نموده و ميل كنيد و يا اينكه آن را در آب جوش حل كرده و مصرف كنيد.


::????? ????::
????? ??? ?? ۷ خرداد ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۳۲:۰۷| ???? jody| ????? (0)

1. فيبر فراوان جذب بدن خود كنيد هموروئيدها بيشتر در افرادي رخ مي‌دهند كه دفع مدفوع غيرمعمول يا گهگاه دارند. يكي از آسان‌ترين و طبيعي‌ترين راه‌ها براي منظم كردن دفع مدفوع اين است كه از طريق رژيم غذايي يا مكمل‌ها فيبر كافي را جذب بدن خود كنيد. افزودن فيبر به رژيم غذايي از توصيه‌هاي همگاني هم پزشك‌هاي خانواده و هم متخصص‌هاي بيماري‌هاي گوارشي است. جذب فيبر فراوان ممكن است گاز معده را افزايش دهد، اما اين گاز معده كمترين هزينه‌اي است كه براي بهره‌برداري از مزيت فيبرها مي‌توان متحمل شد. درنتيجه براي جلوگيري از هموروئيدها توصيه مي‌شود كه روزانه 25 تا 30 گرم فيبر مصرف كنيد. از منابع غذايي ارزشمند فيبر مي‌توان به موارد زير اشاره كرد: حبوبات كه مي‌توان براي نمونه به لپه، عدس، لوبياي سياه، لوبياي ليما و لوبياي پخته اشاره كرد. غلات سبوس‌دار كه مي‌توان براي نمونه به جو، سبوس، جو دو سر و برنج قهوه‌اي اشاره كرد. سبزي‌ها كه مي‌توان براي نمونه به كنگر فرنگي، نخود سبز، كلم بروكلي و كلم بروكسل اشاره كرد.


::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۳۸:۵۳| ???? jody| ????? (0)

مزاياي درمان كيست مويي با ليزر نسبت به روش جراحي

كيست مويي يا سينوس پيلونيدال به بيماري رانندگان معروف است زيرا مهمترين عامل آن نشستن هاي طولاني مدت است. كيست مويي منجر به ايجاد كيست حاوي مو در اطراف ناحيه كمر مي گردد و اين امر ناشي از برگشت مو به داخل پوست روي مي دهد. كيست مويي به جز موارد نادر بدون استفاده از روش هاي تهاجمي درمان نمي شود و بهترين و موثرترين روشي كه مي تواند كيست مويي را بدون دردسر درمان كند، استفاده از ليزر درماني است.

درمان كيست مويي با ليزر

درمان كيست مويي

ليزر يا همان اشعه مادون قرمز قادر است بدون عوارض و در كمترين زمان ممكن براي هميشه شما را از شر اين كيست خلاص كند. در طي ليزر درماني اشعه تمامي نواحي كيست را بدون آسيب به نواحي اطراف، سوزانده و جدا مي كند و در نهايت بافت هاي آسيب ديده را ترميم مي نمايد.

مزيت درمان كيست مويي با ليزر

  • درمان كيست مويي با ليزر فاقد درد و يا خونريزي

  • ليزر در مدت زمان اندكي انجام شده و نياز به حضور طولاني مدت در بيمارستان ندارد.

  • ليزر درماني كيست مويي روشي كامل قطعي است.

  • با انجام ليزر احتمال ابتلا به ساير عفونت ها وجود ندارد.

  • اين روش بدون آسيب به پوست بوده و اسكاري به جاي نمي گذارد.

  • انجام ليزر نسبت به مزيت هاي فراوان آن، هزينه مناسبي دارد.

  • درمان كيست مويي بدون عوارض جانبي يا آسيب به ساير بافت ها انجام مي شود.

منبع: درمان كيست مويي با ليزر


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۵۶:۱۶| ???? jody| ????? (0)

معرفي بيماري هاي نشيمن گاه

امروزه به علت تغيير سبك زندگي نسبت به گذشته و روش نادرست زندگي از قبيل نشستن هاي طولاني، كم تحركي، استفاده از مواد غذايي نامناسب و روغن هاي ناسالم و مشكلات اعصاب و استرس هاي شديد و به دنبال آن ابتلا به يبوست و بيماريهاي گوارشي، شاهد افزايش آمار بيماريها در ناحيه ي نشيمن گاه هستيم.

 

بيماري هموروئيديا بواسير

هموروئيد سياه رگ هايي هستند كه در ناحيه ي مقعد قرار دارد. اين رگ ها بافت هاي طبيعي هستند كه در اعضاي بدن تمامي انسان ها وجود دارند. اما چنانچه به هردليلي اين رگ ها متسع شوند و ورم كنند باعث ايجاد بيماري بواسير مي شوند. اين بيماري ربطي به سن و جنسيت افراد ندارد و در تمامي سنين مشاهده مي شود.

 

 مي توان گفت كه حدود 50% از افراد در طول زندگي خود به درجاتي از هموروئيد مبتلا مي شوند.

 

 اگر هموروئيد خارج از مقعد باشد به علت وجود بافت عصبي در اين ناحيه، فرد درد زيادي را احساس مي كند. اما در نوع داخلي آن اينگونه نيست و هموروئيد داخل بافت مقعد قرار دارد. عوامل تشديد كننده بواسيريبوست و اسهال مداوم، زور زدن هنگام دفع، نشستن هاي طولاني مدت و حاملگي مي باشد.

 

علايم و نشانه ها

همانطور كه گفتيم هموروئيد داخلي درد ندارد اما داراي علائمي چون بيرون زدگي و خونريزي خفيف مي باشد. اما در نوع خارجي هموروئيد فرد دچار سوزش، خارش، خون ريزي هنگام دفع،ترومبوز (لخته شدن خون رگ)، ايسكمي(اختلال در خون رساني) و نكروز( مرگ بافت) مي شود. در صورت عدم مداوا، فرد دچار عفونت و خونريزي حاد مي شود.

 

روش هاي درمان بواسير يا هموروئيد

در مراحل ابتدايي بيماري، ممكن است با روش هايي تا حدودي اين بيماري را كنترل كرد، از قبيل:استفاده از رژيم غذايي سرشار از فيبر،افزايش تحرك و ورزش، نشستن در لگن آب گرم، استفاده از پمادهاي بي حس كننده، در غير اينصورت تنها روش درمان هموروئيد جراحي و يا استفاده از ليزر مي باشد كه در ادامه مزاياي ليزر نيز شرح داده شده است.

 

كيست مويييا سينوس پيلونيدال

بيماري پيلونيداليك بيماري شايع است كه در ميان افراد با سنين 5-30 سال شايع تر مي باشد و در ميان مردان نسبت به زنان چهار برابر است. در ابتدا تصور بر اين بود كه اين بيماري زمينه هاي ارثي دارد، اما مشخص شد كه عوامل اكتسابي نيز در ابتلا به اين بيماري اثرگذار است. عواملي چون پرمويي، تعرق بالا، چاقي، عدم رعايت بهداشت فردي و نشستن هاي طولاني از موارد اكتسابي ابتلا به كيست مويي مي باشند.

 

پس از رشد فوليكول مو و برگشت آن به داخل پوست و شروع عفونت از راه مقعد، فوليكول ها بسته مي شوند و عفونت زياد مي شود. با گسترش عفونت آبسه ايجاد مي گردد. در نهايت با تخليه اين آبسه در پوست، سينوس پيلونيدال ايجاد مي شود.

 

علائم و نشانه هاي كيست مويي

اين بيماري با ترشح چرك و خون همراه مي باشد. فرد در اغلب موارد هنگام نشستن درد زيادي احساس مي كند كه هنگام لمس ناحيه ي دنبالچه توده اي حس مي شود كه با بوي ناخوشايند و ترشحات چركي همراه است.

 

روش درمان كيست مويي

كيست مويي با غير عمل جراحي درمان نميشود و هيچ درمان خانگي و دارويي براي آن وجود ندارد. چنانچه عفونت در اين بخش زياد باشد، پيش از درمان براي فرد آنتي بيوتيك تجويز مي شود. در نهايت از دو روش جراحي و ليزر براي درمان كيست مويي استفاده مي شود.

 

فيستول

در اغلب موارد فيستول به دنبال يك آبسه يا دمل در اطراف مقعد ايجاد مي شود. اين آبسه بايد به صورت اورژانسي تخليه شود. و در بيشتر موارد به دنبال تخليهييك آبسه، فيستول ايجاد مي شود. مي توان گفت كه يك فيستول داراي دو دهانه مي باشد. اين دو دهانه به يكديگر متصل مي باشند. غددي كه در مقعد وجود دارند عفوني مي شوند و ايجاد آبسه مي كنند. اگر اين آبسه پاره شود فيستول ايجاد مي گردد. فيستول ممكن است زيرپوستي، زير مخاطي داخل عضلاني و يا زير عضلاني باشد.

 

علائم و نشانه ها

اولين شكايت فرد ترشح مداوم مي باشد. هم چنين سابقه وجود يك آبسه كه تخليه شده نيز در فرد وجود دارد. گاهي فرد با مشاهده يك برجستگي اطراف دهانه مقعد به پزشك مراجعه مي كند. در برخي موارد به دنبال درمان نشدن فيستول، سرطان كارسينوم در فرد ايجاد مي شود.

 

درمان فيستول

نكته حائز اهميت در درمان فيستول اين است كه هيچ درمان خانگي و دارويي براي آن وجود ندارد. هم چنين هيچ درمان سنتي نمي تواند فيستول را برطرف نمايد. بنابراين تنها راه حل درمان فيستول جراحي و يا استفاده از ليزر مي باشد. بسته به طول و عمق فيستول احتمال عود مجدد آن وجود دارد.

 

شقاقيا فيشر

شقاقيا فيشر همان زخم و يا پارگي خطي در لبه آنال مي باشد. با وجود شكاف خطي دردناك در اطراف مقعد اين زخم سبب ايجاد انقباض عضلات داخلي مقعد مي شود. با اين حال فرد احساس درد شديد و همچنين احساس تنگي در مقعد خود هنگام دفع مدفوع مي كند.

 

در ابتدا فرد دچار شقاق حاد مي شود كه در برخي مواقع اين مشكل به صورت خود به خودي برطرف مي گردد. اما در برخي از موارد با ادامه چرخه ي ايجاد زخم، اسپاسم و يا ادامه يبوست شقاق ادامه پيدا مي كند و حالت مزمن مي گيرد.

 

اگر اين زخم به سمت خارج مقعد شكل بگيرد،يك زائده پوستي به نام اسكين تگ ايجاد مي كند. چنانچه اين زخم به سمت داخل آنال رشد كند، بيماري پاپي هيپرتروفيه را تشكيل مي دهد. اين مورد در اغلب موارد با هموروئيد اشتباه گرفته مي شود. يبوست و اسهال شديد، زور زدن هنگام دفع باعث ايجاد اين خراش در ناحيه مقعد مي گردد.

 

علائم و نشانه ها

فيشر در اغلب موارد فرد را هنگام اجابت مزاج آزار مي دهد. اين درد گاهي ساعت ها پس از دفع مدفوع ادامه دارد. وجود خوني شفاف رنگ همراه با مدفوع نيز از علائم فيشر مي باشد. مي توان فيشر را سومين بيماري مقعد از نظر شدت درد در نظر گرفت.

 

درمان شقاق

در بيشتر از 50٪ از افرادي كه دچار شقاق هستند بدون جراحي شاهد بهبودي آنها هستيم. هرقدر از زمان ايجاد شقاق بگذرد احتمال رفع آن به صورت خود به خودي كمتر مي شود. فيشر حاد را به وسيله نشستن مرتب در آب گرم، رژيم غذايي سرشار از فيبر و استفاده از داروهايي چون نيتروگليسيرين مي توان كنترل كرد.

 

اما اگر فرد به فيشريا شقاق مزمن دچار شود مي بايستيا از طريق جراحي و يا ليزر نسبت به درمان آن اقدام نمايد. افرادي كه اقدام به درمان شقاق مي كنند بهتر است برنامه غذايي مناسبي داشته باشند تا دچار يبوست نشوند.

 

بهترين روش براي درمان بيماريهاي نشيمنگاه

اگر به طور اختصاصي تري بخواهيم درمان بيماري هاي نشيمنگاه را بررسي كنيم، مي توان اظهار داشت از بين تمامي روش ها؛ درمان به روش نوينيعني ليزر از همه مناسب تر مي باشد. از علل برتري انجام ليزر نسبت به ساير روش هاي درماني مي توان به موارد زير اشاره نمود:

 

عدم نياز به بستري در بيمارستان و سرپايي بودن.

عدم نياز به بيهوشي.

اين روش بدون پانسمان و بخيه است.

دوران نقاهت كوتاه مدت و تسريع در بهبود به ويژه در بيماري كيست مويي.

نداشتن خونريزي.

عوارض بسيار پايين و جلوگيري از ابتلا به بيماري هاي عفوني.

احتمال ابتلاي مجدد پايين پس از درمان.

با توجه به موارد قيد شده مي توان به راحتي به اين نتيجه رسيد كه انجام ليزر به نسبت روش هاي قديمي تر همچون جراحي باز بسيار مناسب مي باشد. و ديگر دردسرهايي كه در گذشته هنگام جراحي فرد را درگير مي كرد وجود ندارد.

 

مراقبت هاي پس از درمان بيماريهاي مقعدي

راهكارهاي زيادي براي تسريع بهبودي پس از درمان بيماري هاي آنال وجود دارد. رعايت بهداشت فردي،‌ نشستن در لگن آب گرم روزي 15 دقيقه، ورزش مناسب و تحرك بالا،‌ استفاده از دستور غذايي سرشار از فيبر، دوري از استرس براي جلوگيري از تحريكات معده و روده،‌ استفاده از ملين ها زير نظر پزشك از اقداماتي است كه مي تواند به كوتاه شدن دوران نقاهت فرد و همچنين جلوگيري از بازگشت مجدد بيماري كمك كند.

منبع : برنا نيوز


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸| ???? ۰۹:۲۰:۲۸| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]