تعمیر لباسشویی اسلامشهر
امیر مسعودی
درج آگهی رایگان
بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير


بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

 

بواسير مي تواند انواع و درجات مختلفي داشته باشد كه علائم آنها هم متفاوت است.

بواسير داخلي به علت قرار گرفتن در داخل ركتوم، قابل مشاهده نيست و شاخص ترين نشانه آن خونريزي و در مواقعي خارش و سوزش هنگام حركات روده ايست. در بعضي مواقع براي تشخيص اين نوع هموروئيد نياز به آزمايشاتي نظير كولونوسكوپي است.

اما هموروئيد خارجي به دليل توده اي كه در خارج از مقعد ايجاد مي كند با شرح كامل علائم توسط بيمار به راحتي و با معاينه فيزيكي قابل تشخيص است. علاوه بر اينكه اين نوع بواسير درد و ناراحتي بيشتري ايجاد مي كند.

بيماران مبتلا به هموروئيد به دليل علائم آزاردهنده اين بيماري، معمولا به دنبال راهي براي درمان سريع و رهايي از اين بيماري مي باشند اما بخاطر ترس از تيغ جراحي، معمولا از مراجعه به پزشك اجتناب مي كنند. گاهي افراد با استفاده از روش هاي خانگي، روند درمان بواسير را به تاخير مي اندازند و باعث پيشرفت و پيچيده تر شدن بيماري مي شوند. البته درمان خانگي مي تواند در مراحل ابتدايي و براي درمان بواسير درجه 1 و 2 موثر باشد، اما در صورتيكه بعد از چند روز بيماري شما رو به بهبودي نرفت بايد به سراغ روش هاي پزشكي درمان بواسير برويد.

روشهاي مختلفي براي جراحي هموروئيد وجود كه در بين آنها، درمان بواسير با ليزر به عنوان روشي نوين توانسته جاي جراحي معمولي را پر كند. شايد ليزر به دليل مزاياي فراواني كه نسبت به عمل سنتي دارد مورد توجه بيماران قرار گرفته است. از مزاياي ليزر مي توانيم به موارد زير اشاره كنيم:

- بيمار هنگام عمل درد و خونريزي احساس نخواهد كرد

- اين روش بدون بيهوشي و بصورت سرپايي در كلينيك انجام مي شود

- نيازي به بستري و گذراندن دوران نقاهت نمي باشد

- روش ليزر هيچگونه عوارضي را به دنبال نخواهد داشت

- اين روش در كمتر از يك ساعت انجام مي شود

البته هنوز هم عمل جراحي به روش قديمي، در بعضي از بيمارستان ها انجام مي شود كه همراه با مشكلات زيادي براي بيمار است. مراحل عمل معمولي هموروئيد، اينگونه است كه بيمار يك روز قبل در بيمارستان بستري مي شود و پس از انجام عمل تحت بيهوشي، به مدت يك تا دو روز در بيمارستان بستري است.

علاوه بر اينكه بيمار بايد متحمل درد و خونريزي زيادي شود، گذراندن دوران نقاهت طولاني از ديگر نكات منفي اين روش درمان است. همچنين اين جراحي مي تواند عوارضي مثل بازگشت بيماري يا آسيب ديدگي عضلات لگن و بي اختياري را به همراه داشته باشد.

در مقابل درمان بواسير با ليزر هيچ يك از مشكلات و عوارض عمل سنتي را به دنبال ندارد و براي درمان انواع هموروئيد داخلي و خارجي، ترومبوزه و خوني قابل استفاده است. در ادامه به بررسي هزينه درمان و عمل جراحي بواسير يا هموروئيد با ليزر مي پردازيم:

قوانين بيمه براي هزينه جراحي بواسير يا هموروئيد با ليزر

نگراني بيشتر بيماران درباره هزينه درمان بواسير با ليزر است و همه تصور مي كنند هزينه ليزر خيلي بيشتر از جراحي سنتي است. در اينجا موارد پر اهميت براي تعيين دقيق هزينه ليزر هموروئيد را با هم بررسي مي كنيم:

براي اينكه هزينه درمان بواسير با ليزر مشخص شود، بايد حتما معاينه باليني توسط دكتر متخصص انجام شود. يكي از مهم ترين فاكتورها براي تعيين دقيق هزينه، شدت پيشرفت و پيچيدگي بيماري است. هرچقدر بيشتر از زمان شروع بيماري شما گذشته باشد، بي شك درمان آن هم سخت تر خواهد بود.

همچنين نوع بواسير (داخلي يا خارجي، ترومبوزه،خوني،پرولاپس) هم مي تواند در تعيين هزينه ليزر نقش داشته باشد.

مورد بعدي پزشك و كلينيكي است كه براي درمان بيماري تان به آن مراجعه مي كنيد. دستمزد پزشك و تجهيزات كلينيك مي توانند در تعيين هزينه جراحي بواسير يا هموروئيد با ليزر تاثيرگذار باشند.

اما نكته اي كه بايد به آن توجه كنيد، مدت زمان بستري و آيتم هاي ديگر مربوط به جراحي سنتي است كه هزينه هاي اين درمان را افزايش مي دهند. اگر براي شما صرفه جويي در زمان و پيشگيري از اتلاف وقت اهميت دارد، باز هم تنها راه حل استفاده از ليزر است. درمان هموروئيد با ليزر كمتر از يك ساعت زمان مي برد و بيمار بعد از عمل مي تواند به روال عادي زندگي خود برگردد. اين در حالي است كه دوران نقاهت جراحي معمولي و پانسمان و مراقبت از زخم حداقل يك تا دو هفته زمان مي برد. با در نظر گرفتن اين شرايط، در نهايت هزينه ليزر و جراحي سنتي تفاوت چنداني با يكديگر ندارند.

روش ليزر هموروئيد به دليل مدت زمان كوتاه جراحي، جزء روش هاي درمان سرپايي اين عارضه به حساب مي آيد. معمولا بيمه هزينه عمل هاي سرپايي و بدون بيهوشي كه نيازي به بستري ندارند را  پرداخت نمي كند. اما بعضي از بيمه هاي تكميلي، بخشي از هزينه درمان هموروئيد با ليزر را به بيمار پرداخت مي كنند. مي توانيد با پرس و جو از كلينيك و يا بيمه تكميلي تان، از اين موضوع اطمينان حاصل كنيد.

 

ادامه در mshrgh.ir/1041694


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۸ بهمن ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۵۴:۵۹| ???? jody| ????? (0)

بالشتك هاي بواسيري در واقع همان رگ هاي ناحيه آنال هستند كه تحريك شده و كشيده مي شوند و در نهايت به شكل هموروئيد ظاهر مي شوند. ايجاد فشار در ناحيه مقعد مي تواند دلايل متعددي داشته باشد كه زور زدن زياد در زمان دفع مدفوع، يبوست داشتن به مدت طولاني، بارداري و زايمان در خانم ها، نشستن هاي طولاني، چاقي و… بخشي از اين دلايل هستند.

اگر عروقي كه درگير اين بيماري هستند در داخل كانال مقعد باشند، نوع بواسير داخلي و اگر در خارج از مقعد باشند، بواسير خارجي است.

اما تفاوت نوع داخلي و خارجي اين بيماري در علائمي است كه ايجاد مي كنند. هموروئيد خارجي مي تواند آزاردهنده تر باشد، زيرا در ناحيه حساسي از بدن قرار دارد و به همين دليل درد و ناراحتي بيشتري ايجاد مي كند. موارد زير از شايع ترين علائم بواسير خارجي است:

 • مشاهده خون روشن روي مدفوع بعد از هر بار عمل دفع
 • لمس توده و برآمدگي اطراف مقعد
 • احساس خارش و سوزش شديد
 • احساس درد و ناراحتي هنگام نشستن

البته كه مشاهده چنين علائمي صرفا به معني ابتلا به هموروئيد نيست و بايد تشخيص قطعي بيماري را به عهده پزشك بگذاريد. حتي امكان مشاهده علائم متفاوت در افرادي كه به يك نوع بواسير مبتلا شده اند وجود خواهد داشت. نتيجه عدم درمان به موقع بواسير خارجي، ترومبوزه شدن و ايجاد خونريزي هاي زياد است.

پس از مراجعه به دكتر متخصص و تشخيص بيماري، بلافاصله اقدامات درماني آغاز مي شود. روش هاي مختلفي براي درمان اين بيماري وجود دارد اما اگر به دنبال درمان قطعي بواسير هستيد، ليزر و جراحي بهترين گزينه هاي شما مي باشند. البته شدت پيشرفت بيماري و نوع و درجه بواسير نيز در تعيين روش درمان بسيار تاثيرگذارند.

مثلا هموروئيد درجه سه و چهار به هيچ عنوان بدون جراحي قابل درمان نيستند اما براي درمان هموروئيد درجه 1 و 2 مي توان در ابتدا از روش هاي خانگي و دارويي هم استفاده كرد.در صورتيكه تغييري در روند بهبود بيماري ايجاد نشد، بايد به سراغ روش هاي درمان پزشكي برويم.

اگر بخواهيم مروري بر گذشته داشته باشيم درمي يابيم كه عمل جراحي سنتي تنها راه درمان بواسير بوده و مشكلاتي مثل خونريزي و درد شديد، احتمال عود مجدد بيماري، بستري شدن در بيمارستان و گذراندن دوران نقاهت طولاني را به دنبال دارد. به همين علت بيماران معمولا تمايلي به انجام آن ندارند و سعي مي كنند از روش هاي جايگزين استفاده كنند. همچنين از مهم ترين عوارض جراحي به روش هاي سنتي نيز مي توان به بي اختياري مدفوع و عود مجدد بيماري اشاره كرد.

مزاياي درمان بواسير با ليزر

روشي كه امروزه جايگزين جراحي شده، درمان بواسير با ليزر است و در حال حاضر به عنوان بهترين و قطعي ترين روش درمان اين عارضه استفاده مي شود.

روش درمان بواسير با ليزر توسط دكتر متخصص و بصورت سرپايي در كلينيك انجام مي شود و بيمار درد و خونريزي زيادي احساس نخواهد كرد. در روش ليزر آسيبي به بافت هاي مجاور زائده بواسيري وارد نمي شود و اشعه ليزر خود باعث ترميم عروق خوني خواهد شد.

ليزر شامل دو نوع co2 و مادون قرمز (IRC) مي باشد كه از ليزر co2 براي هموروئيدهاي پيچيده و از مادون قرمز به عنوان بهترين راه تسكين و درمان فوري درد بواسير درجه يك و دو استفاده مي شود. در مقابل ليزر دي اكسيد كربن قادر به درمان انواع مختلف هموروئيد (خارجي، داخلي، خوني و ترومبوزه) است و هيچگونه جاي زخم و زائده اي در ناحيه مقعد باقي نمي گذارد.

اگر به دنبال درمان سريع بواسير هستيد، روش ليزر در كمتر از يك ساعت و بدون بيهوشي انجام مي شود و نيازي به استراحت و گذراندن دوران نقاهت نيست. بيمار بلافاصله بعد از اين جراحي سرپايي، مي تواند به منزل برگردد و فقط چند ساعتي تا از بين رفتن اثرات داروي بي حسي زمان لازم است.

ساير مزاياي جراحي بواسير با ليزر شامل اين موارد است:

 • از مهم ترين ويژگي هاي ليزر احتمال پايين عود مجدد بيماري است
 • اين روش بصورت سرپايي و بدون بيهوشي انجام مي شود
 • خونريزي و درد در ليزر به حداقل مي رسد
 • تقريبا هيچگونه عوارضي به دنبال نخواهد داشت

منبع


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۴ بهمن ۱۳۹۸| ???? ۰۹:۰۶:۱۳| ???? jody| ????? (0)

 

هموروئيد همان رگ هاي ناحيه مقعد است كه به علت ايجاد فشار، دچار التهاب و تورم مي شود. اين عارضه در ابتدا علائم خاصي ندارد و زمانيكه بيماري پيشرفت مي كند، علائم آن آشكار مي شود. شايع ترين نشانه هاي هموروئيد مشاهده خونريزي و بيرون زدگي در اطراف مي باشد. البته بسته به اينكه نوع بواسير خارجي يا داخلي است و بيماري تا چه حد پيشرفت كرده، اين علائم مي تواند تغيير كند.

علت ابتلا به هموروئيد

علت اصلي بواسير ايجاد فشار بيش از حد در مجراي مقعدي است، اما بطور كلي عوامل گوناگوني در بروز اين عارضه تاثيرگذارند. بنابراين بايد تاثير عواملي مثل سن، جنسيت و سبك تغذيه را در ايجاد هموروئيد جدي بگيريم. علاوه بر اين شناخت فاكتورهايي كه منجر به افزايش فشار مقعد مي شوند هم مي تواند به پيشگيري از هموروئيد كمك كند. اصلي ترين علل ايجاد فشار در مجراي مقعدي و در نهايت ابتلا به بواسير، شامل موارد زير است:

 • بارداري و زايمان در خانم ها
 • اسهال يا يبوست مداوم
 • زور زدن زياد هنگام دفع
 • نشستن هاي طولاني
 • چاقي و اضافه وزن

براي تشخيص بواسير بايد به محض مشاهده چنين علائمي، به دكتر متخصص مراجعه كنيد تا با انجام معاينات و آزمايشات مربوطه، بيماري شما تشخيص داده شود. بواسير خارجي معمولا با مشاهده ناحيه مقعد به راحتي تشخيص داده مي شود، اما براي تشخيص هموروئيد داخلي از روش معاينه با انگشت، بررسي بصري كانال مقعد و در نهايت كولونوسكوپي استفاده مي شود.

بيماران مبتلا به هموروئيد به دليل احساس درد و ناراحتي شديد و ايجاد اختلال در زندگي روزمره شان، به دنبال روش هايي براي درمان سريع و فوري درد بواسير مي باشند.

گاهي هم اتفاق مي افتد كه بيمار در شرايط اورژانسي قرار مي گيرد و به همين دليل نياز به درمان سريع اين بيماري است. زماني اين اتفاق مي افتد كه هموروئيد دچار خونريزي شديد مي شود و مي تواند خطرناك باشد. همچنين اگر به خونريزي هموروئيد بي توجهي شود، عوارضي مثل كم خوني و كمبود آهن را براي بيمار به دنبال دارد.

درمان بواسير با ليزر

يكي از روش هاي قطعي براي خلاص شدن از اين بيماري، درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر مي باشد كه به عنوان روشي نوين توانسته رضايت بالاي بيماران و حتي جامعه پزشكان را جلب كند. ليزر به دليل مزاياي بسياري كه دارد، براي درمان ساير بيماري هاي نشيمنگاه هم روشي كارآمد محسوب مي شود. خدمات درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر در درمان كلينيك در كمتر از يك ساعت و با استفاده از داروي بي حسي، تحت نظر پزشك متخصص انجام مي شود و نيازي به بستري شدن پس از انجام عمل نمي باشد.

با اينكه ليزر هم مثل جراحي سنتي به عنوان روش درمان قطعي بواسير مورد استفاده قرار مي گيرد، اما هيچ يك از مشكلات و عوارض بعد از جراحي معمولي را به دنبال نخواهد داشت. همچنين دقت پزشك در روش ليزر بسيار بالاتر از جراحي معمولي است و علت اين امر انعقاد سريع خون پس از بريدن و سوزاندن رگ ها بوسيله ليزر است. اشعه ليزر مي تواند عروق خوني ناحيه مقعد را بازسازي كرده و از خونريزي حين عمل جلوگيري كند. همين ويژگي ليزر به جراح كمك مي كند تا موضع تحت درمان را به وضوح ببيند و رگ هاي بواسيري بطور كامل سوزانده شود.

به علاوه نداشتن درد و ناراحتي و عدم نياز به گذراندن دوران نقاهت طولاني، از مهم ترين مزاياي درمان بواسير با ليزر به شمار مي رود كه بيماران را براي انتخاب اين روش ترغيب مي كند. پس از انجام اين عمل، بيمار مي تواند به زندگي عادي خود برگردد.

ليزر هم در دو نوع اشعه مادون قرمز و دي اكسيد كربن انجام مي شود.

با تابش اشعه مادون قرمز روي زائده بواسيري، بافت تشكيل دهنده آن خشك شده و با كاهش درد و خونريزي، بيماري بهبود پيدا مي كند. در حقيقت حرارتي كه توسط اشعه مادون قرمز ايجاد مي شود، باعث قطع جريان خونرساني به هموروئيد مي شود. اشعه درماني معمولا براي بواسيرهاي درجه 1 و 2 استفاده مي شود.

از ليزر دي اكسيد كربن براي برداشتن كامل زائده هموروئيدي استفاده مي شود و اين نوع ليزر براي درمان انواع بواسير كاربرد دارد. يكي ديگر از مزاياي ليزر عدم آسيب ديدن بافت اطراف هموروئيد مي باشد.

ادامه مطلب در 

https://vananews.com/fa/news/324943/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۴ بهمن ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۵۳:۴۶| ???? jody| ????? (0)

اگر تابه‌حال به‌علت مشكلات گوارشي مانند يبوست به متخصص گوارش مراجعه كرده باشيد، احتمالا نام كولونوسكوپي را شنيده‌ايد. اين اصطلاح كه براي بسياري از ما عجيب و حتي ترسناك به‌نظر مي‌رسد، يكي از روش‌هاي متداول براي معاينه‌ي روده‌ي بزرگ (كولون) است. در واقع كولونوسكوپي يك تست غربالگري براي بررسي احتمال وجود سرطان يا توده‌هاي پيش‌سرطاني (پوليپ) در روده‌ي بزرگ است. در حين انجام اين آزمايش پزشك مي‌تواند از بافت‌هاي مشكوك نمونه‌برداري كند يا تمام توده‌ي غيرطبيعي را از روده بيرون بياورد. اگر شما هم مانند بسياري از افراد مدت‌هاست كه به‌خاطر ترس، كولونوسكوپي‌تان را به تعويق انداخته‌ايد يا كنجكاويد بدانيد كولونوسكوپي دقيقا چگونه انجام مي‌شود، با ما همراه باشيد. در ادامه مطلب  روش انجام كولونوسكوپي، آماده‌سازي قبل از آن، عوارض و ساير تكنيك‌هاي جايگزين آن را به‌طور كامل توضيح مي‌دهيم.

ادامه در سايت چطور 


::????? ????::
????? ??? ?? ۲ دى ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۱۱:۰۰| ???? jody| ????? (0)

بيماري كيست مويي از بيماريهايي است كه در نسل حاضر به سرعت در حال گسترش است. اين عارضه در اثر سايش پوست ايجاد شده و موجب بروز كيست حاوي مو بر روي سطح پوست مي گردد. اين كيست درد و عفونتي را به همراه داشته كه لزوم درمان آن را شدت مي بخشد. براي تشخيص دقيق تر اين بيماري به صفحه عكس كيست مويي مراجعه نماييد.
يكي از درمان هاي كاربردي و نوين استفاده از ليزر براي از بين بردن اين بيماري است. كه در اين مقاله به تشريح بيشتر درمان كيست مويي با ليزر و نيز تاثيرات آن مي پردازيم :

 

درمان كيست مويي با ليزر

ليزر كيست مويياين بيماري مقعدي مي تواند به شدت دردناك باشد و موجب ناراحتي شديد در فعاليت هاي روزانه شود. در نتيجه بايد هرچه سريع تر مورد درمان قرار گيرد. از آنجايي كه درمان كيست مويي با دارو و درمان خانگي امكان پذير نيست. بايد از روش هاي تهاجمي مانند جراحي كيست مويي براي درمان استفاده نمود.هدف از جراحي، از بين بردن كيست مويي، تميز و ضد عفوني كردن كامل ناحيه و از بين بردن آبسه آن است. در اين روش درمان به جاي استفاده از تيغ براي جراحي از ليزر براي برش و جدا كردن ناحيه آسيب ديده استفاده مي شود. اين امر موجب مي شود، به نواحي اطراف كيست آسيب كمتري وارد شده و عروق و اعصاب آسيب ديده نيز ترميم شوند. به علاوه با تابش اشعه امكان از بين رفتن كامل عفونت فراهم شده است و از عود مجدد جلوگيري خواهد شد.مطالعات نشان مي دهند كه درمان كيست مويي با ليزر يك تكنولوژي جديد اميدوار كننده است و ميزان موفقيت اوليه اين روش درماني 87.5 درصد و ميزان عود مجدد در بيماران تنها 2.9 درصد گزارش شده است

بيماراني كه تحت عمل جراحي قرار مي گيرند، بسيار اميدوارند كه براي هميشه از دست اين بيماري خلاص شده اند. متاسفانه يك مطالعه نشان داد كه ميزان عود مجدد بيماري پس از جراحي به طور ميانگين 22 درصد است.

هزينه

لازم به ذكر است كه هزينه اين نوع درمان توسط بيمه پرداخت نمي شود. زيرا ليزر جزء عمل هاي سرپايي است و بيمه هزينه آن را پرداخت نمي كند، اما با اين حال هزينه اي كه براي اين بابت پرداخت مي شود، بسيار كمتر از جراحي است. ضمن آنكه اين روش درماني تنها براي يكبار انجام مي شود، و بيماران هزينه اي بابت عود مجدد و تكرار درمان هاي مختلف نمي پردازند. براي آگاهي بيشتر در رابطه با هزينه عمل كيست مويي مطالعه اين مقاله را به شما پيشنهاد مي كنيم.

مزيت هاي ليزر كيست مويي

مزيت هاي ليزر كيست مويي

 • درمان قطعي و از بين رفتن كامل عفونت
 • درد و خونريزي بسيار كمتر در مقايسه با جراحي
 • هزينه اي مناسب كه با تنها يكبار پرداخت انجام مي شود.
 • پيشگيري از ابتلا به ساير بيماري ها و عفونت ها
 • درمان سريع و سرپايي در كمتر از يك ساعت
 • بدون نياز به بستري در بيمارستان و يا دوره نقاهت طولاني مدت
 • درماني بدون محدوديت و قابل انجام براي همه بيماران حتي با شرايط خاص

مراقبت هاي بعد از ليزر

ميزان موفقيت درمان كيست با اين روش تنها دليل استقبال بيماران از آن نيست. بلكه مزيت هايي مانند دوره نقاهت كوتاه، درد بسيار كمتر، درمان بدون عوارض و … از عواملي است كه موجب شده بيماران داوطلب انجام آن باشد و بتوانند پس از آن به سرعت به كارهاي روزمره خود باز گردند.

دوره نقاهت پس از درمان كيست مويي با ليزر

پس از درمان بيمار نهايتا يك روز در بيمارستان بستري ميشود و يا ممكن است در همان روز جراحي بعد از معاينه پزشك مرخص شود. بيماراني كه تحت درمان با ليزر قرار گرفته اند برخلاف بيماراني كه جراحي سنتي انجام داده اند، خيلي سريع به روند طبيعي زندگي باز ميگردند. علاوه بر اين، اين روش درماني به سبب ترميم عروق و بافت هاي از بين رفته مانع خونريزي شده و اين مورد براي بيماراني كه دچار كم خوني هستند، اهميت بسيار زيادي دارد.

تجربه نشان داده بيماراني كه با اين روش درمان مي شوند، كمتر از بيماراني كه به روش جراحي سنتي درمان مي شوند، از داروهاي مسكن كه خود ضرر هاي ديگري را براي بدن به همراه دارد، استفاده مي كنند.

رعايت مراقبت هاي زير به بيماران كمك مي كند، دوره نقاهت كوتاه مدتي داشته باشند و زخم آنها سريع تر ترميم شود.

 • رعايت بهداشت فردي در ناحيه مقعدي
 • از بين بردن موهاي زائد
 • مراقبت از زخم
 • پوشيدن لباس هاي آزاد تر كه مانع از ساييدگي پوست مي گردد و لباسهاي با الياف طبيعي
 • مصرف به موقع داروهاي آنتي بيوتيك
 • رعايت نكات درمان خانگي كيست مويي مانند حمام سيتز و رژيم غذايي مناسب
 • تعويض منظم پانسمان
 • اجتناب از زياد نشستن و اعمال فشار به زخم جراحي
 • منبع :بيچشك

::????? ????::
????? ??? ?? ۲۸ آذر ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۰۷:۳۸| ???? jody| ????? (0)

همانطور كه مي‌دانيد بواسير به تورم و التهاب عروق مقعدي گفته مي‌شود و بواسير ترومبوزه هم يكي از انواع هموروئيد است. ترومبوزه همان تجمع خون در عروق هموروئيد است كه با پيشرفت بيماري ايجاد مي‌شود. اين نوع بواسير بايد هرچه سريع تر درمان شود. اگر قصد آشنايي بيشتر با نشانه‌ها و روش‌هاي درمان اين بيماري را داريد، با ما همراه باشيد:

بواسير(هموروئيد) ترومبوزه چيست؟

“ترومبوز” به معني لخته شدن خون است. بواسير ترومبوزه زماني ايجاد مي‌شود كه كيسه‌ها و بافت‌هاي ديواره مقعد بيرون زده و پر از خون شوند. به بياني ديگر مي‌توان گفت در اين حالت رگ‌هاي خوني داخل مقعد متورم و گشاد شده و هنگام دفع مدفوع ممكن است از مقعد بيرون بزنند. بواسير ترومبوزه مي‌تواند دردناك باشد و فعاليت‌هاي روزمره فرد مثل پياده روي، نشستن و اجابت مزاج را با مشكل مواجه كند.

علائم بواسير ترومبوزه

مهم‌ترين علائم و نشانه‌هايي كه مي‌تواند به تشخيص بواسير كمك كند به اين شرح است:

 • تجمع لخته خون در بافت بواسير
 • احساس درد هنگام دفع مدفوع،نشستن و حتي پياده روي
 • خارش اطراف مقعد
 • خونريزي هنگام اجابت مزاج
 • تورم يا توده‌هاي اطراف مقعد

علت ايجاد هموروئيد ترومبوزه

دلايل و مواردي كه مي‌توانند احتمال ابتلا به اين بيماري ار افزايش دهند به اين شرح است:

 • بارداري و زايمان در زنان
 • رژيم غذايي نادرست
 • فشار بيش از حد هنگام اجابت مزاج
 • يبوست
 • اسهال
 • اجتناب از دفع به موقع مدفوع
 • كم تحركي و نشستن به مدت طولاني
 • همچنين با افزايش سن خطر ابتلا بواسير(هموروئيد) به دليل ضعيف شدن بافتهاي مقعد،افزايش مي‌يابد.

مشاهده ادامه مطلب در: https://clinicdarman.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d9%86%db%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d8%a8%d9%88%d8%b2%d9%87/


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۶ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۴۱:۵۸| ???? jody| ????? (0)

در عصر حاضر با افزايش رو به رشد زندگي ماشيني بيماري هايي پديد آمده اند كه شايد بتوان گفت بي ارتباط با سبك زندگي نيستند.زندگي ماشيني تحرك را به شدت كاهش داده و رژيم غذايي را دچار تحول نموده است.

همه اين عوامل دست به دست هم داده تا وضعيت سلامت دچار اختلال شود و بيماري هايي تحت عنوان بيماري هاي نشيمنگاهي مانند بواسير، هموروئيد، كيست مويي، شقاق و فيستول پديد آيند. اين بيماري ها ناحيه مقعد را درگير نموده و مي توانند علائم متفاوتي را ايجاد كنند.

با توجه به شيوع گسترده اين بيماري ها، آشنايي با دلايل و روش هاي  پيشگيري مي تواند شما را از ابتلا به آنها در امان دارد و يا در صورتي كه مبتلا به آنها شده ايد، راه چاره اي را براي آن بيابيد. مهمترين بيماري هاي نشيمنگاهي بدين شرح است :

بواسير (هموروئيد)

بواسير يا هموروئيد شايع ترين بيماري ناحيه نشيمنگاهي است. بر طبق آمار منتشر از هر دو نفر حداقل يك نفر براي يكبار هم كه شده بواسير را در طول زندگي خود تجربه مي كند. اين بيماري قدمتي چند صد ساله دارد اما امروزه بيش از پيش مشاهده مي شود.

 

ادامه مطلب در سايت مشرق نيوز


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۵ آذر ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۵۷:۴۱| ???? jody| ????? (0)

درمان خانگي بواسير

بواسير قابل درمان است و مي توان براي هميشه آن را كنترل كرد و از بين برد به شرط آنكه زود تشخيص داده شود و به دنبال آن درمان آغاز گردد. امروزه روش هاي درماني متعددي براي اين بيماري وجود دارد. يكي از رايج ترين و متداول ترين روش درمان خانگي بواسير است.

اين بيماري در اثر فشار بيش از اندازه به مويرگ ها و رگ هاي خوني اطراف ناحيه ي مقعد ايجاد مي شود. عواملي مانند يبوست، بارداري و نشستن بيش از اندازه در توالت مي‌تواند در حين دفع مدفوع فشار زيادي به اطراف ناحيه ي مقعد وارد كند و به دنبال آن مويرگ ها و رگ هاي خوني اين ناحيه با آسيب هاي متعددي از جمله كشيدگي، التهاب ، پارگي و از هم گسيختگي روبرو مي شوند.

اگر مي خواهيد درمان خانگي بواسير خود را شروع كنيد بايد به 2 نكته ي مهم زير توجه كنيد:

 • متخصص و دكتر بواسير علائم و نشانه هاي بيماري شما را بررسي كرده و نوع هموروئيد را تشخيص داده است.
 • بيماري هموروئيد شما در مرحله ي ابتدايي قرار دارد و علائم و نشانه هاي آن خفيف و جزئي است.

در چنين حالتي مي توان انتظار پاسخ خوبي از طرف درمان هاي خانگي باشيم.

بايد بدانيد كه روش هاي درمان خانگي هموروئيد فقط مي توانند در تخفيف و كاهش علائم و نشانه هاي بواسير نقش داشته باشند و به عنوان درمان قطعي و موثر شناخته نمي شوند.

موثرترين روش هاي درمان بواسير در خانه

ورزش و تحرك

ورزش و تحرك موثر در درمان بواسير در خانه

براي درمان هموروئيد خود ورزش هاي سبك و پياده روي را در برنامه ي روزانه ي خود قرار دهيد. ورزش و پياده روي روزانه و منظم مي تواند تا حد زيادي دستگاه گوارش شما را تنظيم كند و حركت روده هاي شما را نظم ببخشد.

آب

كمبود آب بدن يكي از مهم ترين دلايل ايجاد هموروئيد است. اگر بدن شما با كمبود آب مواجه شود مشكلاتي مانند يبوست به دنبال آن ايجاد مي گردد. براي جلوگيري از اين مشكل روزانه 8 الي 9 ليوان آب بنوشيد و مطمئن شويد كه بدن شما آب كافي در طول روز دريافت مي كند.

فيبر كافي

فيبر براي بهبود عملكرد دستگاه گوارش و تنظيم حركات روده ها بسيار مفيد است. فيبر دشمن اصلي يبوست است و دفع مدفوع را بسيار راحت تر مي كند. ميوه ها وسبزيجات تازه و حبوبات به عنوان غني ترين منابع فيبر شناخته مي شوند. اگر به بواسير مبتلا هستيد در رژيم غذايي خود منابع سرشار از فيبر را قرار دهيد.

مقعد خود را تميز و خشك نگه داريد

خشك و تميز نگه داشتن مقعد از مهم ترين و ضروري ترين اصولي است كه در درمان خانگي بواسير بايد به آن توجه كنيد. مقعد خود را با شوينده هاي ملايم مثل شامپو بچه و صابون هاي آنتي باكتريال و آب گرم به طور روزانه و پس از هر بار اجابت مزاج به خوبي بشوييد و سپس آن را به وسيله ي يك دستمال نرم و تميز كاملا خشك كنيد.

سركه سيب

سركه سيب يكي از موثرترين روش ها براي درمان بواسير در خانه و كاهش علائم و نشانه هاي آن است.

مي توانيد يك پنبه ي كوچك و تميز را كمي سركه ي سيب آغشته كنيد و مقعد خود را به آرامي با آن مالش دهيد. اين كار را چندين بار در روز تكرار كنيد و هر بار پس از 20 دقيقه مقعد خود را با آب ولرم بشوييد و خشك كنيد.

از نشستن طولاني مدت در توالت و زور زدن بپرهيزيد

اگر درمان خانگي بواسير خود را آغاز كرده ايد به هيچ عنوان براي طولاني مدت در توالت ننشينيد و به هنگام دفع مدفوع خود زور نزنيد چون اين كار بيماري شما را وخيم تر مي كند.

آلوئه ورا

گياه آلوئه ورا براي بهبود زخم و كاهش عفونت ها بسيار موثر است.

راي درمان بواسير خود مي توانيد ژل گياه آلوئه ورا را به طور مستقيم بر روي هموروئيد خود بماليد و اجازه دهيد كه براي نيم ساعت بر روي پوست شما قرار بگيرد. سپس با آب ولرم بشوييد و خشك كنيد.

ويتامين E

يك كپسول ويتامين E را باز كنيد و محتويات داخل آن را بر روي بواسير خود بماليد. اين كار را هر روز انجام دهيد تا معجزات درماني آن را ببينيد.

براي مطالعه ادامه مطلب و ديگر روش هاي خانگي به مقاله درمان خانگي بواسير در كلينيك زارعي مراجعه نماييد.


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۳ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۰۶:۳۸| ???? jody| ????? (0)

نزديكي و رابطه جنسي براي لذت و ارضاي روحي و رواني انسانها ميباشد . در صورتي كه شخصي از اين عمل لذت نمي برد اصلاً شخصي چه بسا شوهر، اجازه متقاعد كردن شريك جنسي براي تسليم شدن به روابط جنسي از مقعد را ندارد. حكم مراجع در خصوص عمل جنسي غير طبيعي كراهت شديد را بيان فرموده بوده اند، در حاليست كه زن نسبت به انجام آن« رضايت» داشته است ؛ والا نزديكي از پشت حرام ميباشد . از اين رو چنانچه« زن» راضي به اين كار نباشد، شوهر قانوناً نمي تواند همسرش را ناچار به اين عمل كند.

 از دلايلي كه مرد را بسوي نزديكي از پشت علاقه مند مي كند، عدم موفقيت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش ميباشد . و از اين مسئله رنج مي برد ؛ بنابراين مايل ميشود كه از پشت نزديكي كند. در اين صورت زن با محبّت به شوهرش كمك ميكند تا وي با لمس و بازي، مواضع حساس جنسي اش، سريعتر آماده شده تا به ارگاسم برسد. در اين صورت «مرد» حس قدرت ولذت ميكند ، واز تقاضاي خود منصرف ميشود .

ادامه مطلب در سايت بيتوته


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۸ آذر ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۰۲:۴۴| ???? jody| ????? (0)

تيره رنگ بودن ادرار ممكن است مربوط به خوني باشد  كه در ادرار وجود دارد و با چشم غيرمسلح ديده نمي‌شود،تركيبات خون در ادرار، نشانه اي از اختلال در كليه است.

ظاهر ادرار، بو و رنگ آن مي تواند نشانه و زنگ خطري از اتفاقاتي باشد كه در بدن اتفاق مي افتد .

اگر ادرار به رنگ روشن و مانند آب بي رنگ باشد در واقع يعني فرد آب زياد نوشيده است و جاي هيچ نگراني نيست 

اگر ادرار فرد قهوه اي تره باشد يعني فرد آب كم نوشيده است اما اگر آب زياد نوشيده بود و علائمي مانند سردرد و سرگيجه هم داشت بايد توسط پزشك متخصص بررسي شود.

مخصوصا اگر فرد آب هم زياد نوشيده بود اما باز رنگ اردرار او تيره بود بايد حتما به پزشك متخصص مراجعه كند .

ادامه اين مطلب را مي توانيد در خبرگزاري ايسنا بخوانيد .


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۱ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۴۸:۳۹| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]