قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير


بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

بواسير يا هموروئيد در نتيجه نشستن هاي طولاني مدت و زور زدن هنگام اجابت مزاج و يبوست ايجاد مي شود.

5e5bb996c4a08_2020-03-01_17-03

 

 اگر شغل شما به گونه اي است كه چند ساعت در روز مي نشينيد و در طول روز تحرك كافي نداريد در معرض ابتلا به اين عارضه مي باشيد و خواندن اين مقاله به شما توصيه مي شود.

با ورود به دنياي جديد و گذر از دوره سنتي به صنعتي، سبك و شيوه زندگي ما نيز تغيير كرده است. ديگر براي انجام بسياري از كارها نيازي به رفت و آمد و تحرك داشتن نيست مثلاً در گذشته براي پرداخت قبوض ساعت ها در صف مي ايستادند و يا براي تهيه مايحتاج زندگي خود مجبور به رفت و آمد مداوم بودند، اما امروزه تنها در چند دقيقه با نشستن پشت كامپيوتر قبض ها پرداخت مي شوند و يا با يك تلفن، وسايل مورد نياز خود را درب منزل تحويل مي گيريم.

از جهتي اين تغييرات جنبه مثبت دارند و باعث صرفه جويي در وقت و انرژي ما مي شوند ولي از طرفي ديگر تحرك و جنبش و جوش افراد به شدت كاهش پيدا كرده و از آنجايي كه نوع خلقت آدمي به گونه است كه بهترين حالت براي او راست قامت بودن است، اين تغييرات در عصر حاضر باعث شيوع بيماري هايي شده است كه به بيماري هاي نشيمنگاهي معروف است.

يكي از اين موارد شغل هاي پشت ميز نشيني است كه اكثر افراد شاغل بايد 8ساعت پشت ميز خود بنشينند و يكي از شرط هاي اجباري در زندگي كارمندي كه مي توان گفت به فرهنگ تبديل شده است، تكان نخوردن از پشت ميز و صندلي است و صندلي محور اصلي اين مشاغل شده است.
بيماري هاي نشيمنگاهي تنها يك بخش قضيه است. اين نشستن هاي طولاني در روز باعث مي شود سوخت و ساز ما در روز كاهش يابد و اين امر چاقي را در پي دارد، هم چنين گردن درد و كوفتگي عضلات، درد كمر و … نيز طرف ديگر قضيه است.

ادامه در خبرفوري


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۹ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۴۲:۴۴| ???? jody| ????? (0)

بواسير يا هموروئيد بافت هاي ملتهب و رگ هاي خوني در كانال مقعد است كه حداقل 50 درصد افراد بالاي سن پنجاه سال به آن دچار مي شوند. عروق بواسيري كه در ناحيه مقعد هستند به دلايلي مانند يبوست دچار تورم و برآمدگي مي شوند كه نتيجه آن مشكلاتي مانند خونريزي ، درد، ايجاد زخم و لخته مي باشد.هموروئيد مي تواند هم در داخل مقعد و هم در خارج مقعد و زير پوست آن ايجاد شود.

شيوع اين بيماري در ميان زنان و مردان چندان تفاوتي ندارد ولي برخي آمارها حاكي از آن است كه آقايان بيشتر براي درمان آن به پزشك مراجعه مي كنند، از آنجايي كه بسياري از بيماران به دليل مسائلي مانند خجالت و شرم و حيا، براي بيان مشكل خود به پزشك مراجعه نمي كنند و خودشان دست به خود درماني مي زنند و يا با روش هاي خانگي سعي مي كنند بيماري خود را درمان كنند، پس آمار شيوع اين بيماري صد در صد واقعي نيست و نمي توان آمار دقيق و درستي ارائه نمود.

 به طور كلي بواسير در افرادي كه به مدت طولاني يبوست دارند، زنان باردار، افراد ورزشكار، بيشتر شايع است.

علائم

لنگرهموروئيد يا بواسير چيست؟ مقايسه درمان خانگي، سنتي و نوين با ليزر

 • خونريزي و خارش
 • ورم و التهاب اطراف مقعد
 • توده و يا برجستگي اطراف مقعد كه با لمس كردن احساس شود
 • خون در مدفوع
 • احساس پري و دفع نشدن كامل مدفوع

بسياري از افرادي كه بواسير دارند ممكن است علائم حاد و مشخصي نداشته باشند و فقط گاهي اوقات در هنگام اجابت مزاج دچار خونريزي اندك و يا درد خفيفي شوند. اما افرادي كه دائماً يبوست دارند بيشتر اذيت خواهند شد و علائم شديدتري را تجربه مي كنند.

منبع:پارس نيوز


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۹ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۵:۰۵:۱۱| ???? jody| ????? (0)

به گزارش افكارنيوز، بسياري از اطلاعاتي كه در مورد ويروس HPV وجود دارد به دليل ارتباط اين ويروس با سرطان دهانه رحم، بيشتر بر روي خطر آن براي زنان تمركز دارد در صورتي كه مبتلا شدن مردان هم به اين ويروس به شدت خطرناك و نگران كننده مي باشد.

به همين خاطر ما در اين مقاله به بررسي وجود اين ويروس در مردان و راه هاي انتقال و روش هاي پيشگيري از آن مي پردازيم.

زگيل تناسلي مردان در اثر ويروس HPV يا همان پاپيلوماي انساني ايجاد مي شود كه اصلي ترين راه انتقال آن رابطه جنسي مي باشد. ويروس اچ پي وي بيش از 100 نوع و تيپ مختلف دارد كه عامل ايجاد زگيل تناسلي مردان  مي باشد. بيشتر مرداني كه به اين ويروس آلوده مي شوند در ابتدا از بيماري خود بي خبر هستند. چون علائم و نشانه هاي خاصي در خود مشاهده نمي كنند. در حالي كه ويروس در بدن آنها به صورت نهفته مانده است.

ويروس اچ پي وي (HPV virus) يا پاپيلوماي انساني تناسلي در مردان

خطر زگيل تناسلي مردان

سه دسته از مردان بيشتر در معرض خطر ابتلا به اين ويروس هستند:

 • مردان همجنس باز ( مرداني كه با همجنسان خود رابطه جنسي دارند.)
 • مرداني كه ختنه نشده اند.
 • مرداني كه به دليل بيماري هايي مانند HIV و يا پيوند اعضاء سيستم ايمني ضعيفي دارند.

در بيشتر موارد زگيل تناسلي در مردان باعث سرطان نخواهد شد، اما مطالعات نشان داده كه در 10 الي 12 درصد موارد، اين ويروس باعث سرطان گلو و مقعد در مردان شده است.

در واقع نوع پرخطر اين ويروس، نوع 16 و 18 مي باشد كه مي تواند عامل سرطان دهانه رحم در زنان و سرطان مقعد و يا دستگاه تناسلي در مردان شود. نوع 1،2،3 كم خطرترين نوع HPV مي باشد كه باعث ايجاد زگيل بر روي دست و پا مي شود. هم چنين نوع 6 و 11 آن نيز مي تواند باعث ايجاد زگيل تناسلي و زگيل مقعدي شود.

همان طور كه گفتيم فرد آلوده ممكن است تا مدت ها از وجود اين ويروس در بدن خود اطلاعي نداشته باشد و چنانچه با مصرف سيگار و مشروبات الكلي و… سيستم ايمني او ضعيف شود، زگيل ها نمايان شده و خود را نشان مي دهند و بر سطح پوست ظاهر خواهند شد.

ادامه در https://www.afkarnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-26/945103-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۹ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۴:۴۹:۱۹| ???? jody| ????? (0)

ويروس HPV ، از پيشگيري تا درمان

برخي از تيپ هاي hpv مي توانند باعث سرطان هايي مانند سرطان دهانه رحم شوند، به همين دليل شناخت علائم و روش هاي تشخيص و پيشگيري از اين ويروس بسيار مهم است.

هر فردي كه از نظر جنسي فعال باشد در معرض خطر ابتلا به اين ويروس است. همچنين افراد سيگاري و آنهايي كه سيستم ايمني ضعيفي دارند و يا نوزادان متولد شده از مادر آلوده به اچ پي وي، بيشتر در خطر هستند.

تيپ هاي كم خطر اين ويروس نيز باعث ايجاد زگيل در واژن، دهانه رحم، مقعد و … مي شود.

علت زگيل تناسلي

شايعترين دليل ايجاد اين زگيل ها، رابطه جنسي و تماس پوست با پوست شخص آلوده مي باشد. اگر رابطه جنسي از راه دهان باشد امكان ايجاد اين زائده ها بر روي لب و دهان هم هست. ممكن است تا مدتها بعد هم علائم خود را نشان ندهد در حالي كه فرد بي آنكه خودش باخبر باشد آلوده شده است.

علائم زگيل تناسلي

علائم خطرناكي كه به محض مشاهده در خود يا شريك جنسي تان بايد به پزشك مراجعه كنيد:

 • توده و برجستگي هاي گوشتي به رنگ پوست كه در اطراف مقعد و يا ناحيه تناسلي بدون درد رشد كرده اند.

 • خارش و خونريزي از ناحيه تناسلي ( هنگام رابطه جنسي و يا بعد از آن)

 • هم به شكل تك زگيل ظاهر مي شوند و هم خوشه اي شبيه گل كلم

 • ترشحات واژني

 • ممكن است هيچ علامتي نداشته باشد و بسيار ريز باشند و تنها با لمس دست احساس شود.

زگيل تناسلي مردان بيشتر در اين قسمت ها ظاهر مي شود:

داخل يا اطراف مقعد، كشاله ران، آلت تناسلي

زگيل تناسلي زنان نيز در اين نواحي بيشتر ظاهر ميشود: داخل يا خارج واژن، داخل يا خارج مقعد، بر روي دهانه رحم

و در صورت داشتن رابطه دهاني با فرد آلوده بر روي لب و دهان هم ظاهر مي شود.

ادامه مطلب


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۹ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۴:۲۹:۳۷| ???? jody| ????? (0)

دهانه رحم به مهبل متصل است و در پايين رحم است.زماني كه سلول هاي سرطاني به بافت رحم مي رسند و آن را درگير ميكنند تبديل به سرطان مي شوند.

در مراحل اوليه اين بيماري علائم مشخصي ندارد به همين دليل به انجام منظم تست هاي پاپ اسمير بسيار تاكيد شده است تا قبل از نفوذ سلول هاي سرطاني، تشخيص و درمان به موقع صورت گيرد.

برخي از علائم سرطان دهانه رحم شامل خونريزي نامنظم و ترشحات غير طبيعي از واژن مي باشد.

اچ پي وي عامل سرطان دهانه رحم

ويروس پاپيلوم انساني HPV يا زگيل تناسلي يك بيماري جنسي بسيار شايع مي باشد كه معمولا به صورت برجستگي هاي گوشتي در ناحيه تناسلي ايجاد مي شوند. عامل اين بيماري ويروس اچ پي وي يا همان پاپيلوماي انساني مي باشد. شايع ترين راه انتقال آن رابطه جنسي مي باشد.

بيش از 40 تيپ از اچ پي وي از اين طريق منتقل مي شود اما فقط چند نوع از اين ويروس علائمي دارند كه مشخص و قابل ديدن است.

اين زائده هاي گوشتي معمولا به رنگ پوست و يا كمي تيره تر از آن هستند و مي توانند باعث درد و ناراحتي شوند.

تقريبا تمام افرادي كه از نظر جنسي فعال هستند، در زندگي شان حداقل به يك نوع از ويروس اچ پي وي آلوده مي شوند.

زگيل تناسلي هم در مردان و هم در زنان ايجاد مي شود اما احتمال ابتلا به آن، در مردان بيشتر است.

فقط دو نوع 16 و 18 از اين ويروس عامل ايجاد سرطان هايي كه با اچ پي وي مرتبط است، مي باشند.

با توجه به اينكه زگيل تناسلي زنان احتمال ابتلا آنان به سرطان رحم را افزايش مي دهد، خطر بيشتري متوجه آنهاست. بنابراين ما در اينجا به بررسي علائم، تشخيص ، درمان و علت زگيل تناسلي در زنان مي پردازيم.

b1


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۹ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۲۵:۱۳| ???? jody| ????? (0)

 

ممكن است علائم هموروئيد در همه افراد يكسان نباشد و هر فردي تجربه اي متفاوت از اين بيماري داشته باشد. زيرا بسته به نوع و شدت بيماري، نشانه هاي آن متفاوت است. بخشي از مهمترين علائم اين بيماري به اين شرح است:

 • احساس خارش و سوزش
 • خونريزي از مقعد هنگام دفع مدفوع
 • زائده هاي گوشتي و برآمدگي در ناحيه اطراف مقعد
 • خروج ترشحات
 • احساس درد

علت بواسير

زمانيكه فشار زيادي به رگ هاي خوني ديواره ركتوم وارد مي شود، اين عروق متورم و كشيده مي شوند و همين امر زمينه ساز ايجاد هموروئيد مي باشد. عواملي كه باعث ايجاد فشار در اين ناحيه مي شوند:

 • نشستن به مدت طولاني
 • مقاربت مقعدي
 • يبوست و اسهال مزمن
 • بارداري و زايمان
 • بلند كردن اجسام سنگين
 • بالا رفتن سن و ضعيف شدن بافت مقعد

همانطور كه گفته شد با توجه به محل عروق آسيب ديده ناحيه مقعد، بواسير به دو نوع داخلي و خارجي تقسيم ميشود و مي تواند علائم مختلفي ايجاد كند :

بواسير داخلي: اغلب بدون درد بوده و نشانه شايع آن خونريزي از مقعد و مشاهده خون در مدفوع است. در واقع در اين نوع بواسير، عروق داخلي انتهاي راست روده درگير هستند و بيمار درد كمي را احساس مي كند. اما گاهي عبور مدفوع باعث تحريك و بيرون آمدن رگهاي هموروئيدي و ايجاد ناراحتي خواهد شد.

نوع داخلي چهار درجه دارد:

درجه يك: تورم رگهاي ديواره انتهايي راست روده، بدون اينكه از مقعد خارج شوند. اين بالشتك ها بسته به ميزان فشار و تجمع خون در آنها مي توانند دچار خونريزي شوند.

درجه دو:زماني كه بيماري پيشرفت ميكند، رگهاي بواسيري هنگام دفع مدفوع و ايجاد فشار بيرون مي زنند و پس از آن بصورت خود به خود به داخل باز مي گردند.

درجه سه: در اين مرحله از پيشرفت بيماري، برآمدگي هاي ايجاد شده قادر به بازگشت خود به خود نيستند و با كمك انگشت مي توان آنها را به داخل كانال بازگرداند.

درجه چهار:در اين درجه از بيماري، رگهاي متورم كاملا از مقعد خارج شده و برآمدگي ايجاد مي كند. اين عروق به هيچ عنوان به داخل برنمي گردد.

بواسير خارجي: شريان هاي خارج از مقعد را درگير مي كند و باعث ايجاد درد، خارش و سوزش زيادي براي بيمار مي شود. بواسير خارجي يك برآمدگي دردناك در پوست اطراف مقعد است و در مقايسه با هموروئيد داخلي علائم آزاردهنده تري دارد.

نحوه تشخيص هموروئيد

تشخيص بواسير يا هموروئيد معمولا با بررسي دقيق علائم بيمار و سابقه ساير بيماريهاي وي آغاز مي شود. شرح كامل اين علائم مي تواند به تشخيص سريع بيماري كمك بسياري كند اما در مرحله دوم پزشك با معاينه باليني مقعد، تشخيص خود را اعلام مي كند.

معاينه با انگشت يكي از روشهاي تشخيص بواسير داخلي است. در صورت وجود هرگونه برآمدگي غير طبيعي، پزشك براي بررسي دقيق تر از روش هاي آنوسكوپي، پروكتوسكوپي، كولونوسكوپي و يا سيگموئيدوسكوپي استفاده مي كند. پس از بررسي كامل و تشخيص نوع و درجه بيماري، روش درمان تعيين مي شود.

ادامه مطلب : https://www.borna.news/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-49/965185-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF


::????? ????::
????? ??? ?? ۶ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۱۰:۲۶:۳۱| ???? jody| ????? (0)

اگر بيماري در مراحل اوليه تشخيص داده شود، مي توان با استفاده از روشهاي خانگي و دارويي آن را درمان كرد. البته اين روش ها موقتي هستند و ممكن است براي مدتي كوتاه بيماري را بهبود ببخشند. حدود يك هفته از زمان شروع اين نوع درمان زمان لازم است تا علائم بيماري بررسي شود و اگر بهبودي در بيماري حاصل نشده بود، بايد از روشهاي پزشكي براي درمان قطعي بواسير استفاده كرد. در ادامه موثرترين روشهاي براي درمان سريع بواسير بدون جراحي را بررسي مي كنيم:

● كمپرس يخ: قرار دادن كمپرس سرد روي هموروئيد با ايجاد انقباض در رگها، به كاهش التهاب و بهبود اين عارضه كمك مي كند.

● استفاده از دارو: مصرف قرص و داروهاي مسكن و آنتي بيوتيك مي تواند به كاهش علائم اين بيماري مانند درد و التهاب كمك كند. داروهايي مثل پماد ها و شياف هاي آنتي هموروئيد هم يكي ديگر از روش هاي درمان فوري درد بواسير محسوب مي شود.

● تغيير در رژيم غذايي: مصرف كافي فيبر در كنار نوشيدن مايعات كافي به خصوص آب با نرم كردن مدفوع و رفع يبوست مي توانند به درمان اين بيماري كمك كنند.

● حمام سيتز: به افراد مبتلا به هموروئيد توصيه مي شود، هر روز به مدت 20 دقيقه در وان آب گرم بنشينند. اين كار با افزايش خونرساني به ناحيه درگير با بيماري، مي تواند تاثير بسزايي در درمان آن داشته باشد.

روش هاي جراحي درمان سريع بواسير خارجي و داخلي

اگر چندين بار دچار عود هموروئيد شديد و يا بيماري شما به قدري پيشرفت كرده كه به سادگي قابل درمان نيست، بايد از روش هاي تهاجمي تري نظير رابربند، ليزر و ... براي درمان سريع بواسير يا هموروئيد خارجي استفاده كنيد. مهمترين روشهاي درمان اين بيماري به اين شرح است:

اسكلروتراپي هموروئيد: درمان سريع بواسير خارجي به روش اسكلروتراپي باعث كاهش سريع التهاب و ساير علائم بيماري مي شود. اين روش در واقع تزريق يك ماده مخصوص در عروق بواسيري و زير بالشتك هاي آسيب ديده است كه با ايجاد چسبندگي در آنها و توقف گردش خون در آن به كوچك شدن و برطرف شدن اين زائده كمك زيادي مي كند.

ليزر: بي شك بهترين روشهاي درمان سريع هموروئيد خارجي و داخلي ليزر درماني است كه مورد توجه و استقبال بيماران نيز قرار گرفته است. در اين روش براي از بين بردن زائده از ليزر براي برش آن استفاده مي كنند. اين روش مزاياي فراواني دارد، كه در ادامه به بررسي آنها مي پردازيم:

● ليزر هموروئيد بدون نياز به بيهوشي و در مطب پزشك انجام مي شود.

● اين درمان سريع بوده و به كمتر از يك ساعت زمان نياز دارد.

● احتمال بازگشت و عود بيماري در روش ليزر بسيار پايين است.

● بيمار هيچگونه درد و خونريزي در زمان جراحي را احساس نمي كند.

● ليزر عوارضي را براي بيمار به دنبال ندارد.

● نياز به بستري در بيمارستان و يا گذراندن دوران نقاهت طولاني نيست.

رابربند: رابربند و يا بستن كش لاستيكي تنها براي هموروئيد داخلي مورد استفاده قرار مي گيرد و در طي آن جريان خونرساني به بافت يا زائده ايجاد شده را قطع مي كنند. براي اين كار توسط وسيله اي مخصوص يك كش لاستيكي به دور پايه بواسير بسته مي شود، بعد از چند روز زائده بواسيري كوچك شده و در نهايت از بين مي رود. اين روش با درد زيادي همراه است و احتمال عود مجدد در آن بالا است.

منبع: http://www.khordadnews.ir/fa/news/336389/%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۵:۰۲:۴۹| ???? jody| ????? (0)

بواسير يا هموروئيد از بيماري هاي رايج مربوط به مقعد مي باشد كه تقريبا نيمي از افراد در زندگي خود آن را تجربه كرده اند. اين بيماري ممكن است همراه با علائم دردناكي مانند درد، خونريزي، سوزش و يا خارش باشد و براي فرد مبتلا در انجام كارهاي روزمره مشكلاتي ايجاد كند.

هموروئيد يا بواسير همان رگ هاي خوني متورم شده در انتهاي روده مي باشد كه اگر به موقع درمان نشود و به آن توجه نشود، در اثر خونريزي ممكن است باعث كم خوني و يا ساير مشكلات مانند سرطان ركتال و … شود.

در خوش بينانه ترين حالت، اين بيماري مانع از دفع كامل مدفوع مي شود و فرد را دچار يبوست ميكند. پس بواسير يا هموروئيد به جز درد و خونريزي عوارض ديگري هم دارند كه همه اين موارد باعث ميشود فرد بيمار هرچه سريعتر نسبت به درمان بيماري خود اقدام كند.

هر موقع كه شاهد اين موارد بوديد سريعا به دكتر و يا پزشك متخصص مراجعه نماييد و علائم خود را توضيح دهيد تا از بروز مشكلات ديگر پيشگيري كرده باشيد.

علائم بواسير يا هموروئيد

 

 • خونريزي از مقعد و يا خون در مدفوع
 • درد مقعد
 • خارش و يا سوزش در مقعد
 • ايجاد توده و يا برجستگي هايي در اطراف مقعد (بالشتك هاي هموروئيدي)
 • تغيير در وضعيت گوارشي و روده اي

 

 اما همان طور كه گفتيم بواسير يكي از بيماري هاي ناحيه مقعد مي باشد كه افراد معمولا از صحبت كردن در مورد آن خجالت مي كشند و به همين دليل، دست به خود درماني مي زنند و از روش هاي خانگي براي درمان استفاده مي كنند و يا ناچارا درد بواسير را تحمل كرده و از رفتن به پزشك متخصص و بازگو كردن مشكل خود سر باز ميزنند. نكته ديگر اينكه فرد مبتلا شده به اين بيماري بعد از شنيدن تجربيات افرادي كه بواسير خود را با جراحي سنتي درمان كرده اند و ساير عوارض و مشكلات مربوط به بعد از عمل، دچار ترس و نگراني شده و با فكر اينكه بعد از جراحي بواسير به روش سنتي بايد چند روزي در بيمارستان بستري بمانند و از كار و فعاليت روزمره خود دور مي مانند، درمان خود را پشت گوش انداخته و نسبت به درمان بيماري خود مقاومت مي كنند، كه در اين مورد ترس و اضطراب بيمار طبيعي است و او حق دارد كه نگران تيغ جراحي با روش قديمي و سنتي باشد.

ادامه در شمانيوز


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۱:۵۱:۵۶| ???? jody| ????? (0)

واكسن گارداسيل يا hpv كه با نام واكسن زگيل تناسلي هم شناخته مي شود، به عنوان اولين دارو براي پيشگيري از ابتلا به چندين نوع ويروس hpv ساخته شد. ويروس hpv يا پاپيلوماي انساني در واقع نوعي عفونت ويروسي است كه از طريق رابطه جنسي و تماس پوست با پوست از فردي به فرد ديگر منتقل مي شود. البته ويروس پاپيلوم انساني حدوداً 100 نوع مختلف دارد كه زگيل تناسلي يكي از انواع كم خطر آن به شمار مي رود. نوع پرخطر اين ويروس مي تواند منجر به بروز بيماري هايي مثل سرطان شود.

واكسن گارداسيل مي تواند از ابتلا به برخي از گونه هاي hpv كه با برقراري روابط جنسي ايجاد مي شود پيشگيري كند. اين دارو بدن را در برابر نوع 6، 11، 16 و 18 ويروس hpv محافظت مي كند. همچنين از ابتلا به بيماري هاي زگيل تناسلي ، زگيل مقعد، سرطان آلت تناسلي يا واژن و انواع سرطان دهانه رحم پيشگيري مي كند. گارداسيل توسط سازمان غذا و داروي ايالات متحده يا همان FDA تاييد شده و براي دختران و پسران قابل استفاده است.

بنابراين توصيه مي شود كه دريافت اين دارو براي زنان و مردان تا قبل از سنين نوجواني و شروع فعاليت هاي جنسي انجام شود. بهترين زمان براي تزريق واكسن گارداسيل سن 9 تا 26 سالگي مي باشد اما امكان تزريق آن در سنين بالاتر هم وجود دارد، با اين تفاوت كه اين دارو در سنين بالاتر مصونيت هاي كمتري ايجاد مي كند. واكسن hpv هيچگونه اثر درماني براي افراد مبتلا به اين ويروس نخواهد داشت اما با تزريق آن مي توانيد از ابتلا به انواع ديگر hpv جلوگيري كنيد.

پيشگيري از سرطان رحم و ويروس HPV با واكسن گارداسيل

منبع: https://www.seratnews.com/fa/news/493669/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%AD%D9%85-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-hpv-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86-%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%84


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۱۱:۵۲| ???? jody| ????? (0)

يكي از شايع ترين ويروس ها، زگيل تناسلي يا پاپيلوماي انساني (HPV: Human Papilloma Virus) كه يك نوع بيماري مقاربتي بوده و بيشتر افرادي كه شريك هاي جنسي مختلف داشته به آن مبتلا مي شوند.
 

زگيل تناسلي چيست؟


 زگيل تناسلي در اثر ويروس پاپيلوماي انساني يا همان hpv ايجاد مي شود. هم زنان و هم مردان به اين ويروس مبتلا مي شوند اما زنان نسبت به اچ پي وي آسيب پذيرتر هستند.

زگيل تناسلي قابل درمان ميباشد اما مي تواند مجدداً عود كند. در واقع اگر فردي به ويروس اچ پي وي مبتلا شود اين ويروس هرگز در بدن او از بين نمي رود اگرچه در ظاهر قابل درمان است و ظاهرا براي فرد مشكلي ايجاد نمي كند اما ويروس در بدن او باقي مي ماند و هر وقت كه سيستم ايمني بدنش ضعيف شود ممكن است زگيل ها ظاهر شوند.

زگيل هاي تناسلي زائده هاي نرمي هستند كه در ناحيه تناسلي ظاهر شده و باعث درد و ناراحتي و يا خارش مي شوند. نوع پرخطر ويروس اچ پي وي مي تواند باعث سرطان دهانه رحم در خانمها و يا ديسپلازي شود.

اچ پي وي متداول ترين نوع عفونت هاي مقاربتي (STI) مي باشد. بنابراين زنان و مرداني كه از نظر جنسي فعال هستند در برابر عوارض ويروس اچ پي وي كه شايع ترين آن هم زگيل تناسلي مي باشد آسيب پذيرتر هستند.


علائم زگيل تناسلي


معمولا اين ويروس در اثر رابطه جنسي دهاني، واژن و يا مقعد به فرد ديگر منتقل مي شود و شايد همان ابتدا و يا ماه ها بعد هم شروع به ايجاد زگيل نكند اما در بدن فرد مبتلا نهفته مانده است.

زگيل هاي تناسلي ممكن است قابل مشاهده نباشند و يا اصلا به چشم نيايند برخي از آنها بسيار ريز و هم رنگ پوست و يا كمي تيره تر از آن هستند. قسمت بالاي اين زائده ها شبيه به گل كلم مي باشد به طوري كه اگر با دست لمس كنيد برآمدگي و يا برجستگي گوشتي مانندي را احساس خواهيد كرد. هم چنين نوع ديگري از آنها به صورت خوشه اي و يا تك زگيل هستند.

برگرفته از سايت سيمرغ


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۱۱:۰۷| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]