تعمیر درب پارکینگ
ارسال پیامک انبوه
طراحی سایت رایگان
تور داخلی ارزان
بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير


بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

واكسن گارداسيل يا hpv كه با نام واكسن زگيل تناسلي هم شناخته مي شود، به عنوان اولين دارو براي پيشگيري از ابتلا به چندين نوع ويروس hpv ساخته شد. ويروس hpv يا پاپيلوماي انساني در واقع نوعي عفونت ويروسي است كه از طريق رابطه جنسي و تماس پوست با پوست از فردي به فرد ديگر منتقل مي شود. البته ويروس پاپيلوم انساني حدوداً 100 نوع مختلف دارد كه زگيل تناسلي يكي از انواع كم خطر آن به شمار مي رود. نوع پرخطر اين ويروس مي تواند منجر به بروز بيماري هايي مثل سرطان شود.

واكسن گارداسيل مي تواند از ابتلا به برخي از گونه هاي hpv كه با برقراري روابط جنسي ايجاد مي شود پيشگيري كند. اين دارو بدن را در برابر نوع 6، 11، 16 و 18 ويروس hpv محافظت مي كند. همچنين از ابتلا به بيماري هاي زگيل تناسلي ، زگيل مقعد، سرطان آلت تناسلي يا واژن و انواع سرطان دهانه رحم پيشگيري مي كند. گارداسيل توسط سازمان غذا و داروي ايالات متحده يا همان FDA تاييد شده و براي دختران و پسران قابل استفاده است.

بنابراين توصيه مي شود كه دريافت اين دارو براي زنان و مردان تا قبل از سنين نوجواني و شروع فعاليت هاي جنسي انجام شود. بهترين زمان براي تزريق واكسن گارداسيل سن 9 تا 26 سالگي مي باشد اما امكان تزريق آن در سنين بالاتر هم وجود دارد، با اين تفاوت كه اين دارو در سنين بالاتر مصونيت هاي كمتري ايجاد مي كند. واكسن hpv هيچگونه اثر درماني براي افراد مبتلا به اين ويروس نخواهد داشت اما با تزريق آن مي توانيد از ابتلا به انواع ديگر hpv جلوگيري كنيد.

پيشگيري از سرطان رحم و ويروس HPV با واكسن گارداسيل

منبع: https://www.seratnews.com/fa/news/493669/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%AD%D9%85-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-hpv-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86-%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%84


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۱۱:۵۲| ???? jody| ????? (0)

يكي از شايع ترين ويروس ها، زگيل تناسلي يا پاپيلوماي انساني (HPV: Human Papilloma Virus) كه يك نوع بيماري مقاربتي بوده و بيشتر افرادي كه شريك هاي جنسي مختلف داشته به آن مبتلا مي شوند.
 

زگيل تناسلي چيست؟


 زگيل تناسلي در اثر ويروس پاپيلوماي انساني يا همان hpv ايجاد مي شود. هم زنان و هم مردان به اين ويروس مبتلا مي شوند اما زنان نسبت به اچ پي وي آسيب پذيرتر هستند.

زگيل تناسلي قابل درمان ميباشد اما مي تواند مجدداً عود كند. در واقع اگر فردي به ويروس اچ پي وي مبتلا شود اين ويروس هرگز در بدن او از بين نمي رود اگرچه در ظاهر قابل درمان است و ظاهرا براي فرد مشكلي ايجاد نمي كند اما ويروس در بدن او باقي مي ماند و هر وقت كه سيستم ايمني بدنش ضعيف شود ممكن است زگيل ها ظاهر شوند.

زگيل هاي تناسلي زائده هاي نرمي هستند كه در ناحيه تناسلي ظاهر شده و باعث درد و ناراحتي و يا خارش مي شوند. نوع پرخطر ويروس اچ پي وي مي تواند باعث سرطان دهانه رحم در خانمها و يا ديسپلازي شود.

اچ پي وي متداول ترين نوع عفونت هاي مقاربتي (STI) مي باشد. بنابراين زنان و مرداني كه از نظر جنسي فعال هستند در برابر عوارض ويروس اچ پي وي كه شايع ترين آن هم زگيل تناسلي مي باشد آسيب پذيرتر هستند.


علائم زگيل تناسلي


معمولا اين ويروس در اثر رابطه جنسي دهاني، واژن و يا مقعد به فرد ديگر منتقل مي شود و شايد همان ابتدا و يا ماه ها بعد هم شروع به ايجاد زگيل نكند اما در بدن فرد مبتلا نهفته مانده است.

زگيل هاي تناسلي ممكن است قابل مشاهده نباشند و يا اصلا به چشم نيايند برخي از آنها بسيار ريز و هم رنگ پوست و يا كمي تيره تر از آن هستند. قسمت بالاي اين زائده ها شبيه به گل كلم مي باشد به طوري كه اگر با دست لمس كنيد برآمدگي و يا برجستگي گوشتي مانندي را احساس خواهيد كرد. هم چنين نوع ديگري از آنها به صورت خوشه اي و يا تك زگيل هستند.

برگرفته از سايت سيمرغ


::????? ????::
????? ??? ?? ۳ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۱۱:۰۷| ???? jody| ????? (0)

بيماران مبتلا به بواسير خارجي به دليل علائم دردناكي كه احساس مي كنند به دنبال راهي براي درمان سريع بواسير خارجي هستند كه در ادامه به بررسي آنها مي پردازيم: روش هاي تسكين و درمان فوري درد بواسير خارجي اكثر افرادي كه به اين عارضه مبتلا هستند، تمايل دارند بيماري خود را بدون جراحي و با روشهاي ديگر درمان كنند. البته ترس از جراحي و عواقب آن امري كاملا طبيعي است.

شايد روش‌هاي درمان خانگي بواسير در مواقعي كارساز باشد و بيماري را بهبود ببخشد اما نمي توان آن را به عنوان روش درمان قطعي هموروئيد دانست. اگر بيماري پيشرفت كرده باشد، استفاده از روشهاي خانگي فقط باعث سخت تر شدن روند درمان بيماري خواهد شد. در ادامه موثرترين روشهاي درمان خانگي را بررسي مي كنيم:

مصرف دارو: از داروهاي مسكن و همچنين آنتي بيوتيك براي درمان درد و كاهش علائم هموروئيد استفاده مي شود. اين داروها داراي انواع ضد التهابي و… هستند كه مي توانند به بهبود علائم بيماري كمك كنند. همچنين استفاده از پماد و شياف هم براي درمان اين عارضه پيشنهاد مي شود.

كيسه يخ: با قرار دادن كمپرس يخ روي بواسير، مي توانيد درد و تورم حاصل از اين بيماري را كاهش دهيد. اين يكي از بهترين روشهاي درمان فوري درد بواسير است.

حمام سيتز يا نشيمن: استفاده مرتب از حمام سيتز يكي از بهترين روش هاي درمان فوري درد بواسير يا هموروئيد است. براي تهيه اين حمام مي توانيد از يك تشت يا لگني كه روي توالت فرنگي قرار مي گيرد استفاده كنيد و هر بار به مدت ۱۵ دقيقه در داخل تشت آب گرم بنشينيد.

تغذيه مناسب: قرار دادن فيبر و مايعات كافي در رژيم غذايي با كمك به رفع يبوست و نرم تر شدن مدفوع به درمان فوري درد بواسير يا هموروئيد كمك مي كند. سبزيجات، حبوبات و ميوه ها را در وعده هاي غذايي خود قرار دهيد تا علائم بيماري شما كاهش يابد. روش هاي پزشكي درمان سريع بواسير خارجي در مواقعي كه علائم بواسير نظير خونريزي تشديد شود، مي تواند مشكلات زيادي را براي بيمار ايجاد كند و حتي سلامتي او را تهديد كند. بنابراين در چنين مواقعي نياز به درمان سريع بيماري است.

راه هايي كه براي درمان سريع بواسير خارجي توصيه مي شود، به شرح زير است:

درمان با ليزر روش ليزر به عنوان بهترين درمان سريع بواسير خارجي بدون جراحي شناخته مي شود و داراي مزاياي فراواني نسبت به ساير روش ها است. ليزر به عنوان يك روش سرپايي و بدون بيهوشي است كه در كلينيك انجام مي شود و بيمار هيچگونه درد، خونريزي و ناراحتي را در اين جراحي احساس نمي كند. اين درمان كمتر از يك ساعت زمان مي برد و بيمار بلافاصله بعد از جراحي مرخص مي شود و نيازي به بستري شدن و گذراندن دوران نقاهت نيست.

همچنين در روش ليزر هموروئيد، به دليل انعقاد خون در زمان جراحي و دقت بالاي پزشك به بافت اطراف بيماري آسيبي نمي رسد و هيچگونه عوارضي به دنبال ندارد. تزريق بوتاكس از روش بوتاكس معمولا به همراه جراحي، براي كاهش درد و درمان سريع بواسير خارجي استفاده مي شود. بوتاكس نوعي سم است كه با فلج كردن عضله ناحيه مقعد، بطور موقت به كاهش درد و علائم بيماري كمك مي كند. البته اين روش ممكن است عوارضي مثل بي اختياري مدفوع را به همراه داشته باشد.

اسكلروتراپي از روش اسكلروتراپي براي برگرداندن رگ‌هاي بواسيري به حالت اوليه خود استفاده مي‌شود و طي آن، ماده اي به نام اسكلروزان به بالشتك‌هاي بواسيري تزريق مي شود. اين ماده با ايجاد تورم در ديواره رگها، باعث چسبندگي و در نهايت قطع جريان خونرساني به آنها مي شود. اسكلروتراپي روشي سريع براي كاهش تورم هموروئيد است.
 

ادامه


::????? ????::
????? ??? ?? ۱ اسفند ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۳۴:۱۱| ???? jody| ????? (0)

بواسير يا هموروئيد همان رگهاي خوني راست روده مي باشد كه مي تواند باعث خارش و خونريزي شود. هموروئيد مي تواند هم داخل انتهاي روده يا همان ركتوم (نوع داخلي) و هم ديواره بيروني مقعد (نوع خارجي) ايجاد شود.

خونريزي بدون درد هنگام اجابت مزاج، يكي از علائم شايع بواسير مي باشد. اين خون معمولا به رنگ قرمز روشن داخل مدفوع و بر روي كاسه توالت و يا دستمال توالت ديده مي شود.

بسياري از افراد مبتلا به اين بيماري  تا موقعي كه عود نكند و خونريزي نداشته باشد اصلا نمي دانند كه به اين بيماري مبتلا شده اند.

طبق آماري كه از انجمن جراحان روده بزرگ آمريكا منتشر شده، حدود ۵ درصد از افرادي كه بواسير دارند، علائمي مانند خونريزي را هم تجربه مي كنند.

هموروئيد خوني از انواع شايع و خطرناك اين بيماري مي باشد كه به غير از درد و ساير مشكلات، كم خوني  را هم براي فرد به همراه دارد.

ادامه اين مقاله را در سايت روزياتو بخوانيد


::????? ????::
????? ??? ?? ۳۰ بهمن ۱۳۹۸| ???? ۱۰:۵۷:۱۸| ???? jody| ????? (0)

 

بواسير مي تواند انواع و درجات مختلفي داشته باشد كه علائم آنها هم متفاوت است.

بواسير داخلي به علت قرار گرفتن در داخل ركتوم، قابل مشاهده نيست و شاخص ترين نشانه آن خونريزي و در مواقعي خارش و سوزش هنگام حركات روده ايست. در بعضي مواقع براي تشخيص اين نوع هموروئيد نياز به آزمايشاتي نظير كولونوسكوپي است.

اما هموروئيد خارجي به دليل توده اي كه در خارج از مقعد ايجاد مي كند با شرح كامل علائم توسط بيمار به راحتي و با معاينه فيزيكي قابل تشخيص است. علاوه بر اينكه اين نوع بواسير درد و ناراحتي بيشتري ايجاد مي كند.

بيماران مبتلا به هموروئيد به دليل علائم آزاردهنده اين بيماري، معمولا به دنبال راهي براي درمان سريع و رهايي از اين بيماري مي باشند اما بخاطر ترس از تيغ جراحي، معمولا از مراجعه به پزشك اجتناب مي كنند. گاهي افراد با استفاده از روش هاي خانگي، روند درمان بواسير را به تاخير مي اندازند و باعث پيشرفت و پيچيده تر شدن بيماري مي شوند. البته درمان خانگي مي تواند در مراحل ابتدايي و براي درمان بواسير درجه 1 و 2 موثر باشد، اما در صورتيكه بعد از چند روز بيماري شما رو به بهبودي نرفت بايد به سراغ روش هاي پزشكي درمان بواسير برويد.

روشهاي مختلفي براي جراحي هموروئيد وجود كه در بين آنها، درمان بواسير با ليزر به عنوان روشي نوين توانسته جاي جراحي معمولي را پر كند. شايد ليزر به دليل مزاياي فراواني كه نسبت به عمل سنتي دارد مورد توجه بيماران قرار گرفته است. از مزاياي ليزر مي توانيم به موارد زير اشاره كنيم:

- بيمار هنگام عمل درد و خونريزي احساس نخواهد كرد

- اين روش بدون بيهوشي و بصورت سرپايي در كلينيك انجام مي شود

- نيازي به بستري و گذراندن دوران نقاهت نمي باشد

- روش ليزر هيچگونه عوارضي را به دنبال نخواهد داشت

- اين روش در كمتر از يك ساعت انجام مي شود

البته هنوز هم عمل جراحي به روش قديمي، در بعضي از بيمارستان ها انجام مي شود كه همراه با مشكلات زيادي براي بيمار است. مراحل عمل معمولي هموروئيد، اينگونه است كه بيمار يك روز قبل در بيمارستان بستري مي شود و پس از انجام عمل تحت بيهوشي، به مدت يك تا دو روز در بيمارستان بستري است.

علاوه بر اينكه بيمار بايد متحمل درد و خونريزي زيادي شود، گذراندن دوران نقاهت طولاني از ديگر نكات منفي اين روش درمان است. همچنين اين جراحي مي تواند عوارضي مثل بازگشت بيماري يا آسيب ديدگي عضلات لگن و بي اختياري را به همراه داشته باشد.

در مقابل درمان بواسير با ليزر هيچ يك از مشكلات و عوارض عمل سنتي را به دنبال ندارد و براي درمان انواع هموروئيد داخلي و خارجي، ترومبوزه و خوني قابل استفاده است. در ادامه به بررسي هزينه درمان و عمل جراحي بواسير يا هموروئيد با ليزر مي پردازيم:

قوانين بيمه براي هزينه جراحي بواسير يا هموروئيد با ليزر

نگراني بيشتر بيماران درباره هزينه درمان بواسير با ليزر است و همه تصور مي كنند هزينه ليزر خيلي بيشتر از جراحي سنتي است. در اينجا موارد پر اهميت براي تعيين دقيق هزينه ليزر هموروئيد را با هم بررسي مي كنيم:

براي اينكه هزينه درمان بواسير با ليزر مشخص شود، بايد حتما معاينه باليني توسط دكتر متخصص انجام شود. يكي از مهم ترين فاكتورها براي تعيين دقيق هزينه، شدت پيشرفت و پيچيدگي بيماري است. هرچقدر بيشتر از زمان شروع بيماري شما گذشته باشد، بي شك درمان آن هم سخت تر خواهد بود.

همچنين نوع بواسير (داخلي يا خارجي، ترومبوزه،خوني،پرولاپس) هم مي تواند در تعيين هزينه ليزر نقش داشته باشد.

مورد بعدي پزشك و كلينيكي است كه براي درمان بيماري تان به آن مراجعه مي كنيد. دستمزد پزشك و تجهيزات كلينيك مي توانند در تعيين هزينه جراحي بواسير يا هموروئيد با ليزر تاثيرگذار باشند.

اما نكته اي كه بايد به آن توجه كنيد، مدت زمان بستري و آيتم هاي ديگر مربوط به جراحي سنتي است كه هزينه هاي اين درمان را افزايش مي دهند. اگر براي شما صرفه جويي در زمان و پيشگيري از اتلاف وقت اهميت دارد، باز هم تنها راه حل استفاده از ليزر است. درمان هموروئيد با ليزر كمتر از يك ساعت زمان مي برد و بيمار بعد از عمل مي تواند به روال عادي زندگي خود برگردد. اين در حالي است كه دوران نقاهت جراحي معمولي و پانسمان و مراقبت از زخم حداقل يك تا دو هفته زمان مي برد. با در نظر گرفتن اين شرايط، در نهايت هزينه ليزر و جراحي سنتي تفاوت چنداني با يكديگر ندارند.

روش ليزر هموروئيد به دليل مدت زمان كوتاه جراحي، جزء روش هاي درمان سرپايي اين عارضه به حساب مي آيد. معمولا بيمه هزينه عمل هاي سرپايي و بدون بيهوشي كه نيازي به بستري ندارند را  پرداخت نمي كند. اما بعضي از بيمه هاي تكميلي، بخشي از هزينه درمان هموروئيد با ليزر را به بيمار پرداخت مي كنند. مي توانيد با پرس و جو از كلينيك و يا بيمه تكميلي تان، از اين موضوع اطمينان حاصل كنيد.

 

ادامه در mshrgh.ir/1041694


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۸ بهمن ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۵۴:۵۹| ???? jody| ????? (0)

بالشتك هاي بواسيري در واقع همان رگ هاي ناحيه آنال هستند كه تحريك شده و كشيده مي شوند و در نهايت به شكل هموروئيد ظاهر مي شوند. ايجاد فشار در ناحيه مقعد مي تواند دلايل متعددي داشته باشد كه زور زدن زياد در زمان دفع مدفوع، يبوست داشتن به مدت طولاني، بارداري و زايمان در خانم ها، نشستن هاي طولاني، چاقي و… بخشي از اين دلايل هستند.

اگر عروقي كه درگير اين بيماري هستند در داخل كانال مقعد باشند، نوع بواسير داخلي و اگر در خارج از مقعد باشند، بواسير خارجي است.

اما تفاوت نوع داخلي و خارجي اين بيماري در علائمي است كه ايجاد مي كنند. هموروئيد خارجي مي تواند آزاردهنده تر باشد، زيرا در ناحيه حساسي از بدن قرار دارد و به همين دليل درد و ناراحتي بيشتري ايجاد مي كند. موارد زير از شايع ترين علائم بواسير خارجي است:

 • مشاهده خون روشن روي مدفوع بعد از هر بار عمل دفع
 • لمس توده و برآمدگي اطراف مقعد
 • احساس خارش و سوزش شديد
 • احساس درد و ناراحتي هنگام نشستن

البته كه مشاهده چنين علائمي صرفا به معني ابتلا به هموروئيد نيست و بايد تشخيص قطعي بيماري را به عهده پزشك بگذاريد. حتي امكان مشاهده علائم متفاوت در افرادي كه به يك نوع بواسير مبتلا شده اند وجود خواهد داشت. نتيجه عدم درمان به موقع بواسير خارجي، ترومبوزه شدن و ايجاد خونريزي هاي زياد است.

پس از مراجعه به دكتر متخصص و تشخيص بيماري، بلافاصله اقدامات درماني آغاز مي شود. روش هاي مختلفي براي درمان اين بيماري وجود دارد اما اگر به دنبال درمان قطعي بواسير هستيد، ليزر و جراحي بهترين گزينه هاي شما مي باشند. البته شدت پيشرفت بيماري و نوع و درجه بواسير نيز در تعيين روش درمان بسيار تاثيرگذارند.

مثلا هموروئيد درجه سه و چهار به هيچ عنوان بدون جراحي قابل درمان نيستند اما براي درمان هموروئيد درجه 1 و 2 مي توان در ابتدا از روش هاي خانگي و دارويي هم استفاده كرد.در صورتيكه تغييري در روند بهبود بيماري ايجاد نشد، بايد به سراغ روش هاي درمان پزشكي برويم.

اگر بخواهيم مروري بر گذشته داشته باشيم درمي يابيم كه عمل جراحي سنتي تنها راه درمان بواسير بوده و مشكلاتي مثل خونريزي و درد شديد، احتمال عود مجدد بيماري، بستري شدن در بيمارستان و گذراندن دوران نقاهت طولاني را به دنبال دارد. به همين علت بيماران معمولا تمايلي به انجام آن ندارند و سعي مي كنند از روش هاي جايگزين استفاده كنند. همچنين از مهم ترين عوارض جراحي به روش هاي سنتي نيز مي توان به بي اختياري مدفوع و عود مجدد بيماري اشاره كرد.

مزاياي درمان بواسير با ليزر

روشي كه امروزه جايگزين جراحي شده، درمان بواسير با ليزر است و در حال حاضر به عنوان بهترين و قطعي ترين روش درمان اين عارضه استفاده مي شود.

روش درمان بواسير با ليزر توسط دكتر متخصص و بصورت سرپايي در كلينيك انجام مي شود و بيمار درد و خونريزي زيادي احساس نخواهد كرد. در روش ليزر آسيبي به بافت هاي مجاور زائده بواسيري وارد نمي شود و اشعه ليزر خود باعث ترميم عروق خوني خواهد شد.

ليزر شامل دو نوع co2 و مادون قرمز (IRC) مي باشد كه از ليزر co2 براي هموروئيدهاي پيچيده و از مادون قرمز به عنوان بهترين راه تسكين و درمان فوري درد بواسير درجه يك و دو استفاده مي شود. در مقابل ليزر دي اكسيد كربن قادر به درمان انواع مختلف هموروئيد (خارجي، داخلي، خوني و ترومبوزه) است و هيچگونه جاي زخم و زائده اي در ناحيه مقعد باقي نمي گذارد.

اگر به دنبال درمان سريع بواسير هستيد، روش ليزر در كمتر از يك ساعت و بدون بيهوشي انجام مي شود و نيازي به استراحت و گذراندن دوران نقاهت نيست. بيمار بلافاصله بعد از اين جراحي سرپايي، مي تواند به منزل برگردد و فقط چند ساعتي تا از بين رفتن اثرات داروي بي حسي زمان لازم است.

ساير مزاياي جراحي بواسير با ليزر شامل اين موارد است:

 • از مهم ترين ويژگي هاي ليزر احتمال پايين عود مجدد بيماري است
 • اين روش بصورت سرپايي و بدون بيهوشي انجام مي شود
 • خونريزي و درد در ليزر به حداقل مي رسد
 • تقريبا هيچگونه عوارضي به دنبال نخواهد داشت

منبع


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۴ بهمن ۱۳۹۸| ???? ۰۹:۰۶:۱۳| ???? jody| ????? (0)

 

هموروئيد همان رگ هاي ناحيه مقعد است كه به علت ايجاد فشار، دچار التهاب و تورم مي شود. اين عارضه در ابتدا علائم خاصي ندارد و زمانيكه بيماري پيشرفت مي كند، علائم آن آشكار مي شود. شايع ترين نشانه هاي هموروئيد مشاهده خونريزي و بيرون زدگي در اطراف مي باشد. البته بسته به اينكه نوع بواسير خارجي يا داخلي است و بيماري تا چه حد پيشرفت كرده، اين علائم مي تواند تغيير كند.

علت ابتلا به هموروئيد

علت اصلي بواسير ايجاد فشار بيش از حد در مجراي مقعدي است، اما بطور كلي عوامل گوناگوني در بروز اين عارضه تاثيرگذارند. بنابراين بايد تاثير عواملي مثل سن، جنسيت و سبك تغذيه را در ايجاد هموروئيد جدي بگيريم. علاوه بر اين شناخت فاكتورهايي كه منجر به افزايش فشار مقعد مي شوند هم مي تواند به پيشگيري از هموروئيد كمك كند. اصلي ترين علل ايجاد فشار در مجراي مقعدي و در نهايت ابتلا به بواسير، شامل موارد زير است:

 • بارداري و زايمان در خانم ها
 • اسهال يا يبوست مداوم
 • زور زدن زياد هنگام دفع
 • نشستن هاي طولاني
 • چاقي و اضافه وزن

براي تشخيص بواسير بايد به محض مشاهده چنين علائمي، به دكتر متخصص مراجعه كنيد تا با انجام معاينات و آزمايشات مربوطه، بيماري شما تشخيص داده شود. بواسير خارجي معمولا با مشاهده ناحيه مقعد به راحتي تشخيص داده مي شود، اما براي تشخيص هموروئيد داخلي از روش معاينه با انگشت، بررسي بصري كانال مقعد و در نهايت كولونوسكوپي استفاده مي شود.

بيماران مبتلا به هموروئيد به دليل احساس درد و ناراحتي شديد و ايجاد اختلال در زندگي روزمره شان، به دنبال روش هايي براي درمان سريع و فوري درد بواسير مي باشند.

گاهي هم اتفاق مي افتد كه بيمار در شرايط اورژانسي قرار مي گيرد و به همين دليل نياز به درمان سريع اين بيماري است. زماني اين اتفاق مي افتد كه هموروئيد دچار خونريزي شديد مي شود و مي تواند خطرناك باشد. همچنين اگر به خونريزي هموروئيد بي توجهي شود، عوارضي مثل كم خوني و كمبود آهن را براي بيمار به دنبال دارد.

درمان بواسير با ليزر

يكي از روش هاي قطعي براي خلاص شدن از اين بيماري، درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر مي باشد كه به عنوان روشي نوين توانسته رضايت بالاي بيماران و حتي جامعه پزشكان را جلب كند. ليزر به دليل مزاياي بسياري كه دارد، براي درمان ساير بيماري هاي نشيمنگاه هم روشي كارآمد محسوب مي شود. خدمات درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر در درمان كلينيك در كمتر از يك ساعت و با استفاده از داروي بي حسي، تحت نظر پزشك متخصص انجام مي شود و نيازي به بستري شدن پس از انجام عمل نمي باشد.

با اينكه ليزر هم مثل جراحي سنتي به عنوان روش درمان قطعي بواسير مورد استفاده قرار مي گيرد، اما هيچ يك از مشكلات و عوارض بعد از جراحي معمولي را به دنبال نخواهد داشت. همچنين دقت پزشك در روش ليزر بسيار بالاتر از جراحي معمولي است و علت اين امر انعقاد سريع خون پس از بريدن و سوزاندن رگ ها بوسيله ليزر است. اشعه ليزر مي تواند عروق خوني ناحيه مقعد را بازسازي كرده و از خونريزي حين عمل جلوگيري كند. همين ويژگي ليزر به جراح كمك مي كند تا موضع تحت درمان را به وضوح ببيند و رگ هاي بواسيري بطور كامل سوزانده شود.

به علاوه نداشتن درد و ناراحتي و عدم نياز به گذراندن دوران نقاهت طولاني، از مهم ترين مزاياي درمان بواسير با ليزر به شمار مي رود كه بيماران را براي انتخاب اين روش ترغيب مي كند. پس از انجام اين عمل، بيمار مي تواند به زندگي عادي خود برگردد.

ليزر هم در دو نوع اشعه مادون قرمز و دي اكسيد كربن انجام مي شود.

با تابش اشعه مادون قرمز روي زائده بواسيري، بافت تشكيل دهنده آن خشك شده و با كاهش درد و خونريزي، بيماري بهبود پيدا مي كند. در حقيقت حرارتي كه توسط اشعه مادون قرمز ايجاد مي شود، باعث قطع جريان خونرساني به هموروئيد مي شود. اشعه درماني معمولا براي بواسيرهاي درجه 1 و 2 استفاده مي شود.

از ليزر دي اكسيد كربن براي برداشتن كامل زائده هموروئيدي استفاده مي شود و اين نوع ليزر براي درمان انواع بواسير كاربرد دارد. يكي ديگر از مزاياي ليزر عدم آسيب ديدن بافت اطراف هموروئيد مي باشد.

ادامه مطلب در 

https://vananews.com/fa/news/324943/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۴ بهمن ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۵۳:۴۶| ???? jody| ????? (0)

اگر تابه‌حال به‌علت مشكلات گوارشي مانند يبوست به متخصص گوارش مراجعه كرده باشيد، احتمالا نام كولونوسكوپي را شنيده‌ايد. اين اصطلاح كه براي بسياري از ما عجيب و حتي ترسناك به‌نظر مي‌رسد، يكي از روش‌هاي متداول براي معاينه‌ي روده‌ي بزرگ (كولون) است. در واقع كولونوسكوپي يك تست غربالگري براي بررسي احتمال وجود سرطان يا توده‌هاي پيش‌سرطاني (پوليپ) در روده‌ي بزرگ است. در حين انجام اين آزمايش پزشك مي‌تواند از بافت‌هاي مشكوك نمونه‌برداري كند يا تمام توده‌ي غيرطبيعي را از روده بيرون بياورد. اگر شما هم مانند بسياري از افراد مدت‌هاست كه به‌خاطر ترس، كولونوسكوپي‌تان را به تعويق انداخته‌ايد يا كنجكاويد بدانيد كولونوسكوپي دقيقا چگونه انجام مي‌شود، با ما همراه باشيد. در ادامه مطلب  روش انجام كولونوسكوپي، آماده‌سازي قبل از آن، عوارض و ساير تكنيك‌هاي جايگزين آن را به‌طور كامل توضيح مي‌دهيم.

ادامه در سايت چطور 


::????? ????::
????? ??? ?? ۲ دى ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۱۱:۰۰| ???? jody| ????? (0)

بيماري كيست مويي از بيماريهايي است كه در نسل حاضر به سرعت در حال گسترش است. اين عارضه در اثر سايش پوست ايجاد شده و موجب بروز كيست حاوي مو بر روي سطح پوست مي گردد. اين كيست درد و عفونتي را به همراه داشته كه لزوم درمان آن را شدت مي بخشد. براي تشخيص دقيق تر اين بيماري به صفحه عكس كيست مويي مراجعه نماييد.
يكي از درمان هاي كاربردي و نوين استفاده از ليزر براي از بين بردن اين بيماري است. كه در اين مقاله به تشريح بيشتر درمان كيست مويي با ليزر و نيز تاثيرات آن مي پردازيم :

 

درمان كيست مويي با ليزر

ليزر كيست مويياين بيماري مقعدي مي تواند به شدت دردناك باشد و موجب ناراحتي شديد در فعاليت هاي روزانه شود. در نتيجه بايد هرچه سريع تر مورد درمان قرار گيرد. از آنجايي كه درمان كيست مويي با دارو و درمان خانگي امكان پذير نيست. بايد از روش هاي تهاجمي مانند جراحي كيست مويي براي درمان استفاده نمود.هدف از جراحي، از بين بردن كيست مويي، تميز و ضد عفوني كردن كامل ناحيه و از بين بردن آبسه آن است. در اين روش درمان به جاي استفاده از تيغ براي جراحي از ليزر براي برش و جدا كردن ناحيه آسيب ديده استفاده مي شود. اين امر موجب مي شود، به نواحي اطراف كيست آسيب كمتري وارد شده و عروق و اعصاب آسيب ديده نيز ترميم شوند. به علاوه با تابش اشعه امكان از بين رفتن كامل عفونت فراهم شده است و از عود مجدد جلوگيري خواهد شد.مطالعات نشان مي دهند كه درمان كيست مويي با ليزر يك تكنولوژي جديد اميدوار كننده است و ميزان موفقيت اوليه اين روش درماني 87.5 درصد و ميزان عود مجدد در بيماران تنها 2.9 درصد گزارش شده است

بيماراني كه تحت عمل جراحي قرار مي گيرند، بسيار اميدوارند كه براي هميشه از دست اين بيماري خلاص شده اند. متاسفانه يك مطالعه نشان داد كه ميزان عود مجدد بيماري پس از جراحي به طور ميانگين 22 درصد است.

هزينه

لازم به ذكر است كه هزينه اين نوع درمان توسط بيمه پرداخت نمي شود. زيرا ليزر جزء عمل هاي سرپايي است و بيمه هزينه آن را پرداخت نمي كند، اما با اين حال هزينه اي كه براي اين بابت پرداخت مي شود، بسيار كمتر از جراحي است. ضمن آنكه اين روش درماني تنها براي يكبار انجام مي شود، و بيماران هزينه اي بابت عود مجدد و تكرار درمان هاي مختلف نمي پردازند. براي آگاهي بيشتر در رابطه با هزينه عمل كيست مويي مطالعه اين مقاله را به شما پيشنهاد مي كنيم.

مزيت هاي ليزر كيست مويي

مزيت هاي ليزر كيست مويي

 • درمان قطعي و از بين رفتن كامل عفونت
 • درد و خونريزي بسيار كمتر در مقايسه با جراحي
 • هزينه اي مناسب كه با تنها يكبار پرداخت انجام مي شود.
 • پيشگيري از ابتلا به ساير بيماري ها و عفونت ها
 • درمان سريع و سرپايي در كمتر از يك ساعت
 • بدون نياز به بستري در بيمارستان و يا دوره نقاهت طولاني مدت
 • درماني بدون محدوديت و قابل انجام براي همه بيماران حتي با شرايط خاص

مراقبت هاي بعد از ليزر

ميزان موفقيت درمان كيست با اين روش تنها دليل استقبال بيماران از آن نيست. بلكه مزيت هايي مانند دوره نقاهت كوتاه، درد بسيار كمتر، درمان بدون عوارض و … از عواملي است كه موجب شده بيماران داوطلب انجام آن باشد و بتوانند پس از آن به سرعت به كارهاي روزمره خود باز گردند.

دوره نقاهت پس از درمان كيست مويي با ليزر

پس از درمان بيمار نهايتا يك روز در بيمارستان بستري ميشود و يا ممكن است در همان روز جراحي بعد از معاينه پزشك مرخص شود. بيماراني كه تحت درمان با ليزر قرار گرفته اند برخلاف بيماراني كه جراحي سنتي انجام داده اند، خيلي سريع به روند طبيعي زندگي باز ميگردند. علاوه بر اين، اين روش درماني به سبب ترميم عروق و بافت هاي از بين رفته مانع خونريزي شده و اين مورد براي بيماراني كه دچار كم خوني هستند، اهميت بسيار زيادي دارد.

تجربه نشان داده بيماراني كه با اين روش درمان مي شوند، كمتر از بيماراني كه به روش جراحي سنتي درمان مي شوند، از داروهاي مسكن كه خود ضرر هاي ديگري را براي بدن به همراه دارد، استفاده مي كنند.

رعايت مراقبت هاي زير به بيماران كمك مي كند، دوره نقاهت كوتاه مدتي داشته باشند و زخم آنها سريع تر ترميم شود.

 • رعايت بهداشت فردي در ناحيه مقعدي
 • از بين بردن موهاي زائد
 • مراقبت از زخم
 • پوشيدن لباس هاي آزاد تر كه مانع از ساييدگي پوست مي گردد و لباسهاي با الياف طبيعي
 • مصرف به موقع داروهاي آنتي بيوتيك
 • رعايت نكات درمان خانگي كيست مويي مانند حمام سيتز و رژيم غذايي مناسب
 • تعويض منظم پانسمان
 • اجتناب از زياد نشستن و اعمال فشار به زخم جراحي
 • منبع :بيچشك

::????? ????::
????? ??? ?? ۲۸ آذر ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۰۷:۳۸| ???? jody| ????? (0)

همانطور كه مي‌دانيد بواسير به تورم و التهاب عروق مقعدي گفته مي‌شود و بواسير ترومبوزه هم يكي از انواع هموروئيد است. ترومبوزه همان تجمع خون در عروق هموروئيد است كه با پيشرفت بيماري ايجاد مي‌شود. اين نوع بواسير بايد هرچه سريع تر درمان شود. اگر قصد آشنايي بيشتر با نشانه‌ها و روش‌هاي درمان اين بيماري را داريد، با ما همراه باشيد:

بواسير(هموروئيد) ترومبوزه چيست؟

“ترومبوز” به معني لخته شدن خون است. بواسير ترومبوزه زماني ايجاد مي‌شود كه كيسه‌ها و بافت‌هاي ديواره مقعد بيرون زده و پر از خون شوند. به بياني ديگر مي‌توان گفت در اين حالت رگ‌هاي خوني داخل مقعد متورم و گشاد شده و هنگام دفع مدفوع ممكن است از مقعد بيرون بزنند. بواسير ترومبوزه مي‌تواند دردناك باشد و فعاليت‌هاي روزمره فرد مثل پياده روي، نشستن و اجابت مزاج را با مشكل مواجه كند.

علائم بواسير ترومبوزه

مهم‌ترين علائم و نشانه‌هايي كه مي‌تواند به تشخيص بواسير كمك كند به اين شرح است:

 • تجمع لخته خون در بافت بواسير
 • احساس درد هنگام دفع مدفوع،نشستن و حتي پياده روي
 • خارش اطراف مقعد
 • خونريزي هنگام اجابت مزاج
 • تورم يا توده‌هاي اطراف مقعد

علت ايجاد هموروئيد ترومبوزه

دلايل و مواردي كه مي‌توانند احتمال ابتلا به اين بيماري ار افزايش دهند به اين شرح است:

 • بارداري و زايمان در زنان
 • رژيم غذايي نادرست
 • فشار بيش از حد هنگام اجابت مزاج
 • يبوست
 • اسهال
 • اجتناب از دفع به موقع مدفوع
 • كم تحركي و نشستن به مدت طولاني
 • همچنين با افزايش سن خطر ابتلا بواسير(هموروئيد) به دليل ضعيف شدن بافتهاي مقعد،افزايش مي‌يابد.

مشاهده ادامه مطلب در: https://clinicdarman.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d9%86%db%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d8%a8%d9%88%d8%b2%d9%87/


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۶ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۴۱:۵۸| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ]