بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

بر طبق مطالب منتشر شده در سايت https://www.yjc.ir/

غده تيروئيد وظيفه توليد دو هورمون تري‌يدوتيرونين و تيروكسين (T ۳ و T ۴) را بر عهده دارد. اين هورمون‌ها در سوخت و ساز بدن، تنظيم حرارت و كنترل وزن موثر هستند. در پركاري تيروئيد بدن هورمون بيشتر از حد نياز در بدن توليد و ترشح مي كند. بنابراين  هورمومن‌هاي بيشتري وارد بافت‌هاي بدن مي‌شوند، و اين مشكلاتي را براي بدن به همراه دارد.

براي درمان پركاري تيروئيد اصلاح طبع و پاكسازي خلط غالب بدن (خلط صفرا) بسيار اهميت دارد، بنابراين مبتلايان به پركاري تيروئيد بايد از مواد غذايي با طبع سرد و‌ تر در رژيم غذايي خود استفاده كنند، همچنين اصلاح سبك زندگي و رفع مشكلات رواني نقش موثري در بهبود اين عارضه دارند.

 ماساژ دادن گلو و اطراف آن با روغن‌هايي مانند گل بنفشه، نيلوفر و گل سرخ به درمان پركاري تيروئيد كمك مي‌كند. مبتلايان به اين عارضه بايد ساعات خواب خود را تنظيم كنند، به طوري كه حداقل از ساعت ۱۰ شب تا حدود ۵ صبح را بخوابند. مصرف خاكشير، خرفه و تخم شربتي به مبتلايان به پركاري تيروئيد پيشنهاد مي‌شود.

از خوراكي‌هاي مفيد براي افراد دچار پركاري تيروئيد مي‌توان به توت خشك، برگه زردآلو، ميوه‌هايي مانند هلو و آناناس، سيب، گريپ فروت و ليموشيرين و سبزي‌هايي مانند كلم بنفش، كلم بروكلي و شلغم، انواع جوانه‌ها، انجير، زيتون، بذر فرنجمشك، گلاب، حبوباتي مانند نخود، تخم كدو حلوايي و قارچ اشاره كرد. مبتلايان به اين عارضه براي رفع مشكل خود مي‌توانند كف دست‌ها و پا‌ها را با حنا ماساژ دهند.

 مبتلايان به پركاري تيروئيد بايد از مكمل‌هايي مانند ويتامين D۳، امگا ۳ و زينك (روي) در رژيم غذايي خود استفاده كنند.

دمنوشي مفيد براي رفع پركاري تيروئيد
اين بيماران مي‌توانند هر يك ازگياهان تخم گشنيز، بابونه، سنبل‌الطيب، بهارنارنج و بادرنجبويه را به نسبت مساوي با هم تركيب و اين مخلوط را نيم كوب يا پودر كنند، سپس يك قاشق غذاخوري از تركيب نيم كوب شده يا يك قاشق مرباخوري از مخلوط پودر شده را به همراه چهار تا پنج ليوان آب در قوري بريزند و صبر كنند تا اين تركيب دَم بكشد، مبتلايان به اين عارضه مي‌توانند روزانه سه ليوان از اين دمنوش را ميل كنند

 


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۰ آبان ۱۳۹۹| ???? ۱۰:۵۶:۴۰| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ]