بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

درمان زگيل تناسلي

HPV كه باعث ايجاد زگيل مي‌شود اگر به موقع درمان نشود، ممكن است منجر به سرطان رحم در خانم ها و يا سرطان مقعد در آقايان شود. خود زگيل ها قابل درمان هستند و طي گذراندن دوره اي كاملا از پوست پاكسازي مي‌شوند. براي آشنايي با بهترين روش هاي درمان زگيل تناسلي در اين مقاله با ما همراه باشيد.

علائم زگيل تناسلي چيست و چه زماني ظاهر مي شود؟

زگيل هاي تناسلي مي توانند به عنوان زگيل منفرد يا به شكل خوشه اي، تخت و دوره اي در محل عفوني ظاهر شوند.

علائم اين عارضه به شكل زير هستند:

  1. يك يا چند توده كوچك كه معمولا رنگي مايل به خاكستري دارند و بدون درد رشد مي‌كنند. اين زائده ها به شكل توده هايي در اطراف واژن، آلت تناسلي، مقعد يا كشاله هاي ران شما ايجاد مي‌شوند.
  2. خارش يا خونريزي از دستگاه تناسلي يا مقعد
  3. تغيير در جريان طبيعي ادرار يا مدفوع شما

توجه داشته باشيد كه زگيل‌هاي تناسلي ممكن است بصورت داخلي ايجاد شوند (داخل واژن يا مقعد) كه در اين موارد تشخيص زگيل دشوار مي‌باشد. بسياري از افراد كه دچار اين نوع زائده مي شوند ، هيچ علائمي ندارند يا نمي‌دانند.

اگر علائم زگيل تناسلي داريد ، براي معاينه و پيشگيري از پيشرفت زائده بايد به يك كلينيك مطمئن مراجعه كنيد.

زگيل تناسلي زنان و بارداري

اگر دچار زگيل تناسلي در هنگام بارداري شده ايد، حتما پيش از تولد نوزاد خود از درمان قطعي آن مطمئن شويد. زيرا ممكن است هنگام زايمان زگيل تناسلي را به نوزاد خود منتقل كنيد. البته لازم به ذكر است كه اين موارد نادر است. هنگام بارداري به درمان خانگي زگيل اكتفا نكنيد. زيرا روش هاي خانگي درمان زگيل تناسلي در زنان باردار نسبت ديگر افراد متفاوت است. پس حتما با يك متخصص مشكل خود را در ميان بگذاريد.

زگيل تناسلي مردان

اگرچه زگيل تناسلي در خانم ها و آقايان شايع است ولي طبق آمار، تعداد مردان مبتلا به زگيل تناسلي نسبت به زنان كمتر است. همچنين لازم به ذكر است، مرداني كه مواردي مانند عدم ختنه، سيستم بدني ضعيف يا پيوند عضو و هم جنس بازاني كه رابطه ي مقعدي را تجربه مي كنند احتمال ابتلا به زگيل تناسلي را دارند.

تشخيص زگيل تناسلي

به جرات ميتوان گفت تشخيص درست اين عارضه، اولين قدم درست در مسير درمان زگيل تناسلي مي باشد. اغلب زگيل هاي تناسلي با معاينه ظاهري تشخيص داده مي‌شوند. در بعضي از موارد ممكن است انجام روش هاي زير لازم باشد:

تست پاپ اسمير

براي خانم ها، داشتن معاينات منظم لگن و تست پاپ اسمير، مهم است زيرا مي تواند به تشخيص تغييرات واژن و گردنه رحم ناشي از زگيل تناسلي يا علائم اوليه سرطان دهانه رحم كمك كند.

در حين انجام آزمايش پاپ ، پزشك شما از وسيله اي به نام اسپكولوم استفاده مي كند تا مهبل شما را باز كند و بين واژن و رحم شما (دهانه رحم) را مشاهده كند. وي سپس از يك ابزار طولاني براي جمع آوري نمونه كوچكي از سلولهاي دهانه رحم استفاده مي‌كند. سلول‌ها براي تشخيص درست ناهنجاري ها با ميكروسكوپ بررسي مي شوند.

تست اچ پي وي HPV

يكي ديگر از روشهاي تشخيص براي درمان زگيل تناسلي تست اچ پي وي مي‌باشد. 

فقط چند نوع نادر از ويروس اچ پي وي وجود دارد كه مرتبط با دستگاه تناسلي بوده و باعث سرطان دهانه رحم مي‌شود. نمونه اي از سلول هاي دهانه رحم كه در طي آزمايش پاپ گرفته شده است، مي تواند براي اين گونه هاي سرطان زا در تست اچ پي وي تشخيص داده شود.

اين تست به طور كلي براي زنان در سنين 30 سال و بالاتر انجام مي شود. اين روش تشخيص براي خانم هاي جوان مفيد نيست ، زيرا در اين دوره سني اچ پي وي HPV معمولاً بدون درمان از بين مي رود.

روش‌هاي درمان قطعي زگيل تناسلي

اگر زگيل تناسلي شما با گذشت زمان بهبود نيافت، نيازمند مراجعه به پزشك و رفع آن توسط روش‌هاي درمان زير مي‌باشد:

كرايوتراپي (انجماد با نيتروژن مايع)

روش كرايوتراپي در درمان زگيل تناسلي با ايجاد تاول در اطراف زگيل شما انجام مي شود. با بهبودي پوست، ضايعات از بين مي‌روند و اين عمل باعث مي شود كه پوست جديدي در محل عفونت تشكيل شود. ممكن است لازم باشد كه درمان را تكرار كنيد. عوارض اين روش شامل درد و تورم است.

در اين روش ابتدا زگيل ها از نظر برجستگي و رنگ بررسي مي شوند، سپس نيتروژن مايع در دماي 196- درجه سانتي گراد به صورت اسپري روي محل زائده اعمال مي شود.

لازم به ذكر است كه در روش ذكر شده محل زائده توسط انجماد كاملا پاكسازي مي شود، زگيل از بين مي رود و احتمال رسيدن عفونت ناشي به اطراف غير ممكن است.

اگر زگيل ها بزرگ باشند ممكن است كه طي يك جلسه درمان نشوند و پزشك روش درمان با ليزر را انتخاب كند.

طبق آمار نشان داده شده كه 75% بيماران از كرايوتراپي رضايت كامل داشته اند و تنها 25% از بازگشت مجدد زگيل خبر دادند.

الكتروكوتر يا درمان برقي زگيل تناسلي

در اين روش از جريان ولتاژ كنترل شده برقي الكتريكي براي سوزاندن زگيل استفاده مي شود.

الكتروكوتر زگيل تناسلي معمولاً در مطب پزشك يا كلينيك هاي تخصصي انجام مي شود. تزريق داروي بي حسي (بي حسي موضعي) معمولاً براي كنترل درد در الكتروكوتر استفاده مي شود. ممكن است بعد از انجام عمل درد و تورم داشته باشيد.

درمان زگيل تناسلي با ليزر

در اين روش از پرتو امواج نوري فروسرخ استفاده مي شود، در درمان زگيل تناسلي با ليزر نيازي به بيهوشي فرد نمي‌باشد و اين عمل با ليزر به صورت سرپايي انجام مي‌شود. فرد بلافاصله پس از ليزر تراپي زگيل مي تواند به محل كار و فعاليت هاي روز مره اش بازگردد. در واقع مي توان اينگونه بيان كرد كه درمان با ليزر كم خطر و بدون عارضه ترين روش است.

درست است كه ليزر بيشتر براي از بين بردن زگيل هاي بزرگ استفاده مي شود ولي سهولت در انجام عمل و راحتي خود شخص باعث شده تا اين روش انتخاب اغلب بيماران براي درمان اين بيماري باشد.

اشعه فروسرخ ليزر به بافت هاي داخلي پوست نفوذ مي‌كند و مقاومت بدن فرد را در برابر ويروس اچ پي وي تشديد مي‌كند.

 

منبع: https://www.ninisite.com/article/11952/%d8%a7%d9%93%db%8c%d8%a7-%d8%b1%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%84%db%8c-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۷ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۰:۳۲:۲۲| ???? jody| ????? (0)

در بين روش هاي درمان فيستول مقعدي در تكنيك ريشه كن كردن فيستول مقعدي توسط ليزر عملا بيمار هيچ گونه دردي را حس نمي‌كند و از بين بردن توده به صورت كاملا ملايم از طريق انرژي ليزر صورت مي گيرد.
در عمل ليزر جراح معمولا توسط ميله ي نازك و مخصوصي (probe) كه متشكل از فيبرهاي انعطاف پذير است، مسير حركت ليزر را كامل مشخص مي كند و سپس توسط ليزر كربن مونو اكسيد CO2، قسمت توده كاملا باز و برداشته مي شود. به دليل آسيب كمتر ليزر به بدن فرد نسبت به عمل جراحي فيستول با چاقو (روش سنتي)، بيمار به راحتي مي تواند پس از گذشت چند روز كوتاه دفع مدفوع داشته باشد و به كارهاي خود بپردازد.

منبع: https://article.tebyan.net/473060


البته مراجعه به يك پزشك مطمئن و مركز معتبر در زمينه جراحي و ليزر، از مهم ترين فرايندهاي درمان به شمار مي‌آيد. درمان فيستول با ليزر در كلينيك پايتخت توسط دكتر متخصص و حرفه‌اي و با استفاده از بروز ترين دستگاه‌هاي ليزر انجام مي‌شود. اين مركز به عنوان يكي از بهترين كلينيك‌هاي ليزر درماني در تهران شناخته مي‌شود.

مزاياي جراحي ليزر فيستول مقعد نسبت به روش سنتي جراحي 

بسته شدن كامل توده توسط عمل جراحي فيستول با ليزر يك شيوه ايمن و كاملا مؤثر براي درمان فيستول مقعد ترانسفرانتر است زيرا در اين روش بيماري از ريشه از بين مي رود. در صورتي كه در مورد جراحي سنتي و باز ناحيه احتمال بازگشت بيماري تا حدودي وجود دارد.
به احتمال بسيار زياد بعد از انجام عمل جراحي فيستول مقعد ، براي هفته اول ناراحتي شديدي داريد. در صورتي كه در عمل جراحي باز جهت تسكين درد نياز به مسكن هايي مانند پاراستامول يا ايبوپروفن داريد. وقوع يبوست بعد از عمل باز نيز بسيار شايع است. در صورتي كه توسط جراحي با ليزر وقوع اين اتفاقات به حداقل مي رسد.
انتقال هر گونه عفونت و آلودگي به بدن فرد توسط ليزر به هيچ عنوان وجود ندارد در صورتي كه در جراحي باز اين طور نيست.
عمل ليزر براي تمامي افرادي كه دچار به فيستول مقعدي مي شوند و حتي كساني كه داراي سن بالا و مشكلات ديابت ، كبد، كليه و بيماران قلبي كه داروهاي رقيق كننده خون مصرف مي كنند امكان پذير است.
بستري شدن در خانه به مدت چندين روز و عقب ماندن از كار به هيچ عنوان در جراحي ليزر فيستول وجود ندارد. يعني شما مي توانيد از روز بعد از عمل ليزر به كار خود باز گرديد. در صورتي كه با انجام جراحي سنتي، فرد ملزوم به ماندن در خانه و استراحت مطلق به مدت چند روز است.
در آخر لازم به ذكر است كه ليزر يكي از نوين ترين روش ها و دستاوردهاي امروزه بشر در زمينه پزشكي است و متعاقبا استفاده از آن در درمان فيستول بدون هيچ گونه عوارض و بازگشت مي باشد.

ساير روش‌هاي جراحي فيستول مقعدي

بهترين روش درمان براي ريشه كن كردن فيستول مقعدي جراحي مي باشد. زيرا اگر توده كامل از بين برده نشود، احتمال رشد سريع و مجدد آن در بدن بسيار بالاست. در ادامه به معرفي ساير روش‌هاي عمل فيستول مقعدي، جهت ريشه كن كردن اين بيماري مي‌پردازيم:

فيستولوتومي 

روندي ديگر جهت درمان فيستول مقعد كه بريدن كل طول توده را شامل مي شود. تنها عارضه ي بعد از اين عمل يك زخم كوچك با سطح صاف است كه به مرور زمان بهبود مي يابد. البته اگر قسمت اضافه تري از بدن جهت برداشتن فيستول برش داده شود، ممكن است كه جراحي به يك مرحله ختم نشود و نيازمند به عمل ديگري باشد.
 

افزودن سِتون Seton 

طي روند جراحي ستون، يك نخ جراحي به اسم ستون داخل فيستول مقعد قرار مي گيرد. پس از ماندن نخ جراحي ستون به مدت چندين هفته در داخل فيستول، روند بهبودي تسريع پيدا مي كند. اين روش باعث مي شود كه جراحي ديگري براي از بين بردن توده صورت نگيرد و احتمال انجام آن بسيار كم باشد.
 

چسب فيبرين يا افزودن كلاژن 

در بعضي از موارد ممكن است از چسب فيبرين كه تهيه شده از پروتئين پلاسما مي باشد ، به جاي عمل جراحي در درمان فيستول مقعد و برش آن استفاده شود. اين چسب از طريق دهانه خارجي فيستول تزريق مي شود و از طريق تراكم پوست، باعث بسته شدن بخيه داخلي مي شود. از افزودن پروتئين كلاژن ممكن است براي آب بندي و بسته شدن دستگاه نيز استفاده شود. 

فلپ ركتال پيشرفته 

در صورت تشخيص و لزوم، يك جراح مي‌تواند دستگاه را خارج كرده و سپس از داخل ديواره ركتال يك فلپ را جدا كند. جهت از بين بردن توده داخلي ادامه فلپ را به سمت پايين مجراي فيستول بخيه مي زند. اين عمل احتمال بريده شدن قسمت بيشتري از عضله اسفنكتر را به حداقل مي رساند. 

روش‌هاي خانگي و دارويي

احتمالا در رابطه با موضوعاتي مانند درمان فيستول با روش هاي خانگي  ، درمان اين بيماري با دارو و درمان گياهي مقعدي نيز مطالبي به گوشتان خورده! 
نگاه كوتاهي به چگونگي بهبود اين بيماري از طريق انجام روش هاي درمان بالا مي اندازيم:
از بهترين روش‌هاي درمان خانگي مي‌توان به درمان با زردچوبه، عسل، سير و پياز، آب گرم، زنجبيل، گريپ فروت، پونه كوهي، ميخك و درخت چاي اشاره كرد.

 


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۵ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۰:۵۵:۰۲| ???? jody| ????? (0)

يكي از دغدغه‌هاي مهم خانم‌ها، زيبايي و سلامت ناخن‌ها است. اگر دوست داريد در روز‌هايي كه در قرنطينه خانگي سپري مي‌شوند و رفتن به سالن‌هاي آرايشي ممنوع شده است، ناخن‌هايي بلند و در عين حال سفيد و محكم و سالم داشته باشيد. ۱۰ روش خانگي براي سفيد و محكم شدن ناخن‌هاي دست و پا را در ادامه بخوانيد

از چه مرطوب كننده‌ اي استفاده كنيم؟

براي ايجاد يك روتين مراقبت از ناخن، از يك مرطوب كننده با كيفيت بالا استفاده كنيد. متخصصين زيبايي توصيه مي‌كنند كه ناخن‌هاي خود را تميز و پوست دست‌ها و ناخن‌ها را مرطوب نگه داريد.

خشكي و شكنندگي براي ناخن‌ها خطرناك هستند، چون ناخن‌هاي از جمله اعضاي حساس بدن هستند كه با كوچك‌ترين بي‌توجهي مستعد شكنندگي و ضعيف شدن هستند؛ بنابراين مرطوب كردن ناخن‌هاي شما باعث مي‌شود آن‌ها سالم بمانند و در اثر خشكي از بين نروند. علاوه بر كرم مرطوب‌كننده، شما مي‌توانيد طيف وسيعي از روغن‌هاي طبيعي پوست را از بازار تهيه كنيد. اين روغن‌ها به طور خاص براي حفظ قدرت و درخشش ناخن‌هاي شما ساخته شده‌اند.

چه لاكي بزنيم؟

تمام لاك‌هاي ناخن سرشار از مواد شيميايي هستند؛ بنابراين اگر علاقه به لاك زدن داريد بهتر است از محصولاتي مثل «كرم بوفينگ ناخن» استفاده كنيد. كرم بوفينگ ناخن كه در حقيقت كرم‌هاي ترميم ناخن و رنگي هستند هم نقش لاك را بازي مي‌كنند و هم در سفيد و محكم شدن ناخن‌ها موثر هستند.

رژيم غذايي

يك رژيم غذايي متعادل، راه حلي براي بسياري از مشكلات سلامتي شما است. سفيد و محكم شدن ناخن‌هاي تثبيت كردن ناخن‌هاي ضعيف و شكننده از طريق مصرف يك رژيم غذايي سرشار از ويتامين‌ها و مواد معدني امكان پذير است و شما را شگفت‌زده خواهد كرد. دليل عمده شكنندگي و ضعف ناخن‌ها فقر و كمبود كلسيم است.

رژيم غذايي روزانه شما بايد با گزينه‌هاي غذايي با بيش‌ترين ارزش غذايي برنامه‌ريزي شود. براي اين كار محصولات لبني، گوشت سفيد ماهي و ماكيان، پروتئين، حبوبات، و آجيل‌ها را در برنامه غذايي روزانه و هفتگي جاي دهيد.

پوليش و اسكراب براي تقويت و سفيد شدن ناخن

پوليش و اسكراب بيش از حد ناخن‌ها يك عمل ناسالم است و سبب ضعيف و شكننده شدن آن‌ها مي‌شود. اگر عادت به مانيكور و پديكور ناخن‌ها داريد از پوليش، سوهان كشيدن و گرفتن گوشت اطراف ناخن‌ها به صورت بي‌رويه پرهيز كنيد. يادتان باشد زماني كه با مواد لاك پاك كن مثل «استون» لاك ناخن را پاك مي‌كنيد يك لايه نازك از روي ناخن را برمي‌داريد و با خشك كردن ناخن سبب شكنندگي آن مي‌شويد. به ناخن‌ها استراحت بدهيد و به مدت طولاني لاك و ناخن مصنوعي را روي آن‌ها نگهداري نكنيد.

 تاپ كات ناخن

به توصيه متخصصان زيبايي بهتر است براي سفيد و محكم شدن ناخن‌ها از محلول‌هاي «بيس كات» و «تاپ كات» ناخن استفاده كنيد. اين محلول‌ها از زرد شدن ناخن جلوگيري كرده و سبب سفت شدن و سفيد شدن ناخن‌ها مي‌شوند.

منبع: سايت سيمرغ


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۵ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۰:۲۷:۲۶| ???? jody| ????? (0)

درمان شقاق با ليزر

به گزارش سايت الو دكتر

اگر در دهانه مقعد خود متوجه زخمي شديد كه هنگام اجابت مزاج دچار سوزش، خارش يا خونريزي مي‌شود، احتمالا به بيماري شقاق مقعدي مبتلا شده ايد. اين بيماري مي‌تواند علائم دردناكي ايجاد كند و اگر از آن رنج مي‌بريد و اين عارضه باعث احساس درد و ناراحتي شما شده است؛ درمان شقاق با ليزر در كلينيك پايتخت بدون درد، خونريزي و بدون نياز به بستري شدن و در محيطي كاملا آرام انجام مي‌شود. علاوه بر شقاق، درمان ساير بيماري‌هاي نشيمنگاهي نيز در اين كلينيك به صورت تخصصي صورت مي‌گيرد.

احتمال اينكه علائم شقاق بيشتر از 6 هفته طول بكشد، وجود دارد كه به معني شقاق مزمن است و فوراً بايد درمان شود. اما اگر تصميم شما استفاده از روش جراحي است، اين راه حل را فراموش كنيد زيرا عوارض جانبي زيادي مانند بي اختياري گاز و مدفوع را به همراه دارد.

زماني كه علائم و درد شقاق مزمن تشديد شود، حتما بايد عمل جراحي صورت بگيرد. اما اينكه چه عملي براي بيمار راحت تر است و نتيجه رضايت بخشي به همراه دارد؛ مهم است. اكثريت پزشكان شيوه نوين درمان با ليزر را انجام مي‌دهند.

دلايل ايجاد شقاق مقعدي چيست؟

گفتيم كه شقاق ايجاد پارگي و شكاف در قسمت انتهايي مقعد است و معمولا با چشم قابل مشاهده است. اصلي ترين عامل اين بيماري، يبوست و مدفوع سفت و خشك است. عوامل ديگري مثل زايمان و بارداري در زنان، اسهال مزمن، تنگي كانال مقعد و غيره هم در ايجاد اين بيماري تاثيرگذارند.

اگر شقاق درمان نشود پيشرفت كرده و باعث بروز ساير بيماري‌ها مي‌شود. در اين صورت درمان هم براي پزشك و هم براي بيمار دشوار خواهد بود. روش‌هاي زيادي براي درمان اين عارضه وجود دارد كه در ادامه با آنها آشنا مي‌شويد:

جراحي

در اين روش قسمت آسيب ديده و درگير بيماري در ناحيه مقعد بريده مي‌شود و قسمت سالم بافت مقعد به بخش آسيب ديده پيوند مي‌خورد. در آخر جاي زخم جراحي بر جاي مي‌ماند و بيمار نيازمند استراحت طولاني است.

عوارض ناشي از جراحي شامل بي اختياري شديد گاز و مدفوع و ترشح از مقعد است كه باعث خجالت زدگي افراد مي‌شود. ساير مشكلات جراحي را در ادامه بررسي مي كنيم:

  • نياز به پانسمان و بستن زخم
  • دوره ي نقاهت طولاني
  • امكان عود مجدد
  • درد و خونريزي

 


::????? ????::
????? ??? ?? ۷ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۱:۳۱:۲۸| ???? jody| ????? (0)

What should we do to treat hemorrhoids???
بواسير و يا همان هموروئيد (Hemorrhoids) بيماري مقعدي مي باشد كه در بيشتر افراد بالاي 50 سال بهوجود مي ايد و دليل اصلي ان هم يبو…July 22, 2020
البته اين بيماري علت هاي ديگري هم مثل چاقي و افزايش وزن، بارداري، بلند كردن وسايل سنگين و ... دارد اما بيشترين دليل ابتلا افراد به ان يبوست مي باشد

بنابراين اگر شما تا به حال بواسير را تجربه نكرده ايد و گرفتار ان نشده ايد پس بهتر است كه از حالا با رعايت رژيم غذايي پرفيبر و جلوگيري از يبوست، از اين بيماري پيشگري نماييد.

اما اگر با اين بيماري درگير هستيد و نميدانيد كه براي درمان بواسير چه بايد كرد با ما همراه باشيد:

اول از همه بايد بگويم كه بواسير بيماري اي نيست كه خود به خود و يا با روش هاي خانگي درمان شود اگر هم با اين روش ها توانستيد اين بيماري را درمان كنيد بايد بدانيد كه با اولين يبوست شدن دوباره به سراغتان خواهد امد پس براي درمان دائمي بدون بازگشت و هميگشي اين بيماري حتما حتما در وهله اول به پزشك متخصص بواسير يا هموروئيد مراجعه نماييد تا ويزيت شويد و پزشك شما را معاينه نمايد:


معاينه بواسير


بعد از معاينه اگر بواسير شما در مراحل ابتدايي باشد و بيرون زدگي نداشته باشد يعني زائده اي گوشتي مانند از مقعدتان به بيرون نيامده باشد به اين معني است كه بيماري شما هنوز پيشرفت نكرده و مي توان با روش هايي مثل روش هاي درمان خانگي جلوي بدتر شدن و پيشرفت انرا گرفت پس پزشكتان به شما توصيه مي كند كه فيبر بيشتري مصرف كنيد تا دچار يبوست نشويد و شايد پماد و يا كرم هايي مثل پماد انتي هموروئيد هم براي شما تجويز نمايد كه درد داخلي ان را بهبود بخشد. اما اگر شما دير به پزشك مراجعه نماييد و بواسيرتان پيشرفته شده باشد يعني بيرون زده باشد و هنگام عمل دفع شاهد خونريزي و يا درد باشيد پزشك راهي جز جراحي و يا عمل بواسير براي شما ندارد اما اين عمل مي تواند به دو صورت انجام شود:

يا اينكه به صورت سنتي و با تيغ جراحي عمل شويد كه مزاياي كم و معايب بسياري مثل بيهوشي، بازگشت دوباره و بيماري، درد بسيار و ... دارد و بيمار پس از بيهوشي باد درد زيادي را تحمل كند و هيچ تضميني هم نيست كه بعد از جراحي با تيغ بواسير شما دوباره برنگردد اين روش تقريبا در بيشتر جاها منسوخ شده و روش ليزر درماني محبوبيت بيشتر پيدا كرده است.


جراحي سنتي بواسير


و يا اينكه درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر را انجام دهيد كه بيشتر پزشكان متخصص همين روش را پيشنهاد مي كنند و نسبت به ساير روش ها مزاياي بسياري مثل عدم نياز به بيهوشي، درد كم و درمان سريع و بدون بازگشت دارد. در ليزر درماني بواسير، بيرون زدگي بواسير ( مشاهده عكس بيرون زدگي بواسير) توده اي كه از مقعد بيرون زده است را با نور اشعه ليزر كه به دو نوع كم توان و پرتوان تقسيم مي شود و نه با تيغ جراحي برش مي دهند و مي برند بدون اينكه نيازي به بخيه باشد بعد از مدتي محل ليزر ترميم مي شود. شما خودتان مي توانيد انتخاب نماييد كه با چه روشي درمان شويد و پزشكتان هم موظف است كه مزايا و معايب همه روش ها را براي شما بازگو كند.


درمان بواسير با ليزر

بعد از اينكه يكي از اين روش ها را براي درمان خودتان انتخاب كرديد بايد بعد از درمان هم مراقبت هاي ويژه اي و رژيم غذايي سرشار از فيبر داشته باشيد تا دچار مشكلات بعد از عمل نشويد.

بهتر است هروقت احساس نياز به دفع پيدا كرديد همان موقع عمل دفع را انجام دهيد و انرا به تعويق نيندازيد چون نگه داشتن و احتباس مدفوع باعث خشك شدن ان مي شود و در نتيجه مدفوع به سختي بيرون مي ايد كه مدفوع سفت و سخت هم يكي از علت هاي بواسير مي باشد.

همچنين سعي كنيد هنگام اجابت مزاج زور نزنيد و به زور سعي نكنيد مدفوع را خارج نماييد. 
منبع : https://bit.ly/3hq3PuC


::????? ????::
????? ??? ?? ۴ مرداد ۱۳۹۹| ???? ۱۱:۴۵:۱۱| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ]