بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير

بيماري كيست مويي از بيماريهايي است كه در نسل حاضر به سرعت در حال گسترش است. اين عارضه در اثر سايش پوست ايجاد شده و موجب بروز كيست حاوي مو بر روي سطح پوست مي گردد. اين كيست درد و عفونتي را به همراه داشته كه لزوم درمان آن را شدت مي بخشد. براي تشخيص دقيق تر اين بيماري به صفحه عكس كيست مويي مراجعه نماييد.
يكي از درمان هاي كاربردي و نوين استفاده از ليزر براي از بين بردن اين بيماري است. كه در اين مقاله به تشريح بيشتر درمان كيست مويي با ليزر و نيز تاثيرات آن مي پردازيم :

 

درمان كيست مويي با ليزر

ليزر كيست مويياين بيماري مقعدي مي تواند به شدت دردناك باشد و موجب ناراحتي شديد در فعاليت هاي روزانه شود. در نتيجه بايد هرچه سريع تر مورد درمان قرار گيرد. از آنجايي كه درمان كيست مويي با دارو و درمان خانگي امكان پذير نيست. بايد از روش هاي تهاجمي مانند جراحي كيست مويي براي درمان استفاده نمود.هدف از جراحي، از بين بردن كيست مويي، تميز و ضد عفوني كردن كامل ناحيه و از بين بردن آبسه آن است. در اين روش درمان به جاي استفاده از تيغ براي جراحي از ليزر براي برش و جدا كردن ناحيه آسيب ديده استفاده مي شود. اين امر موجب مي شود، به نواحي اطراف كيست آسيب كمتري وارد شده و عروق و اعصاب آسيب ديده نيز ترميم شوند. به علاوه با تابش اشعه امكان از بين رفتن كامل عفونت فراهم شده است و از عود مجدد جلوگيري خواهد شد.مطالعات نشان مي دهند كه درمان كيست مويي با ليزر يك تكنولوژي جديد اميدوار كننده است و ميزان موفقيت اوليه اين روش درماني 87.5 درصد و ميزان عود مجدد در بيماران تنها 2.9 درصد گزارش شده است

بيماراني كه تحت عمل جراحي قرار مي گيرند، بسيار اميدوارند كه براي هميشه از دست اين بيماري خلاص شده اند. متاسفانه يك مطالعه نشان داد كه ميزان عود مجدد بيماري پس از جراحي به طور ميانگين 22 درصد است.

هزينه

لازم به ذكر است كه هزينه اين نوع درمان توسط بيمه پرداخت نمي شود. زيرا ليزر جزء عمل هاي سرپايي است و بيمه هزينه آن را پرداخت نمي كند، اما با اين حال هزينه اي كه براي اين بابت پرداخت مي شود، بسيار كمتر از جراحي است. ضمن آنكه اين روش درماني تنها براي يكبار انجام مي شود، و بيماران هزينه اي بابت عود مجدد و تكرار درمان هاي مختلف نمي پردازند. براي آگاهي بيشتر در رابطه با هزينه عمل كيست مويي مطالعه اين مقاله را به شما پيشنهاد مي كنيم.

مزيت هاي ليزر كيست مويي

مزيت هاي ليزر كيست مويي

 • درمان قطعي و از بين رفتن كامل عفونت
 • درد و خونريزي بسيار كمتر در مقايسه با جراحي
 • هزينه اي مناسب كه با تنها يكبار پرداخت انجام مي شود.
 • پيشگيري از ابتلا به ساير بيماري ها و عفونت ها
 • درمان سريع و سرپايي در كمتر از يك ساعت
 • بدون نياز به بستري در بيمارستان و يا دوره نقاهت طولاني مدت
 • درماني بدون محدوديت و قابل انجام براي همه بيماران حتي با شرايط خاص

مراقبت هاي بعد از ليزر

ميزان موفقيت درمان كيست با اين روش تنها دليل استقبال بيماران از آن نيست. بلكه مزيت هايي مانند دوره نقاهت كوتاه، درد بسيار كمتر، درمان بدون عوارض و … از عواملي است كه موجب شده بيماران داوطلب انجام آن باشد و بتوانند پس از آن به سرعت به كارهاي روزمره خود باز گردند.

دوره نقاهت پس از درمان كيست مويي با ليزر

پس از درمان بيمار نهايتا يك روز در بيمارستان بستري ميشود و يا ممكن است در همان روز جراحي بعد از معاينه پزشك مرخص شود. بيماراني كه تحت درمان با ليزر قرار گرفته اند برخلاف بيماراني كه جراحي سنتي انجام داده اند، خيلي سريع به روند طبيعي زندگي باز ميگردند. علاوه بر اين، اين روش درماني به سبب ترميم عروق و بافت هاي از بين رفته مانع خونريزي شده و اين مورد براي بيماراني كه دچار كم خوني هستند، اهميت بسيار زيادي دارد.

تجربه نشان داده بيماراني كه با اين روش درمان مي شوند، كمتر از بيماراني كه به روش جراحي سنتي درمان مي شوند، از داروهاي مسكن كه خود ضرر هاي ديگري را براي بدن به همراه دارد، استفاده مي كنند.

رعايت مراقبت هاي زير به بيماران كمك مي كند، دوره نقاهت كوتاه مدتي داشته باشند و زخم آنها سريع تر ترميم شود.

 • رعايت بهداشت فردي در ناحيه مقعدي
 • از بين بردن موهاي زائد
 • مراقبت از زخم
 • پوشيدن لباس هاي آزاد تر كه مانع از ساييدگي پوست مي گردد و لباسهاي با الياف طبيعي
 • مصرف به موقع داروهاي آنتي بيوتيك
 • رعايت نكات درمان خانگي كيست مويي مانند حمام سيتز و رژيم غذايي مناسب
 • تعويض منظم پانسمان
 • اجتناب از زياد نشستن و اعمال فشار به زخم جراحي
 • منبع :بيچشك

::????? ????::
????? ??? ?? ۲۸ آذر ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۰۷:۳۸| ???? jody| ????? (0)

همانطور كه مي‌دانيد بواسير به تورم و التهاب عروق مقعدي گفته مي‌شود و بواسير ترومبوزه هم يكي از انواع هموروئيد است. ترومبوزه همان تجمع خون در عروق هموروئيد است كه با پيشرفت بيماري ايجاد مي‌شود. اين نوع بواسير بايد هرچه سريع تر درمان شود. اگر قصد آشنايي بيشتر با نشانه‌ها و روش‌هاي درمان اين بيماري را داريد، با ما همراه باشيد:

بواسير(هموروئيد) ترومبوزه چيست؟

“ترومبوز” به معني لخته شدن خون است. بواسير ترومبوزه زماني ايجاد مي‌شود كه كيسه‌ها و بافت‌هاي ديواره مقعد بيرون زده و پر از خون شوند. به بياني ديگر مي‌توان گفت در اين حالت رگ‌هاي خوني داخل مقعد متورم و گشاد شده و هنگام دفع مدفوع ممكن است از مقعد بيرون بزنند. بواسير ترومبوزه مي‌تواند دردناك باشد و فعاليت‌هاي روزمره فرد مثل پياده روي، نشستن و اجابت مزاج را با مشكل مواجه كند.

علائم بواسير ترومبوزه

مهم‌ترين علائم و نشانه‌هايي كه مي‌تواند به تشخيص بواسير كمك كند به اين شرح است:

 • تجمع لخته خون در بافت بواسير
 • احساس درد هنگام دفع مدفوع،نشستن و حتي پياده روي
 • خارش اطراف مقعد
 • خونريزي هنگام اجابت مزاج
 • تورم يا توده‌هاي اطراف مقعد

علت ايجاد هموروئيد ترومبوزه

دلايل و مواردي كه مي‌توانند احتمال ابتلا به اين بيماري ار افزايش دهند به اين شرح است:

 • بارداري و زايمان در زنان
 • رژيم غذايي نادرست
 • فشار بيش از حد هنگام اجابت مزاج
 • يبوست
 • اسهال
 • اجتناب از دفع به موقع مدفوع
 • كم تحركي و نشستن به مدت طولاني
 • همچنين با افزايش سن خطر ابتلا بواسير(هموروئيد) به دليل ضعيف شدن بافتهاي مقعد،افزايش مي‌يابد.

مشاهده ادامه مطلب در: https://clinicdarman.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d9%86%db%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%85%d8%a8%d9%88%d8%b2%d9%87/


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۶ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۴۱:۵۸| ???? jody| ????? (0)

در عصر حاضر با افزايش رو به رشد زندگي ماشيني بيماري هايي پديد آمده اند كه شايد بتوان گفت بي ارتباط با سبك زندگي نيستند.زندگي ماشيني تحرك را به شدت كاهش داده و رژيم غذايي را دچار تحول نموده است.

همه اين عوامل دست به دست هم داده تا وضعيت سلامت دچار اختلال شود و بيماري هايي تحت عنوان بيماري هاي نشيمنگاهي مانند بواسير، هموروئيد، كيست مويي، شقاق و فيستول پديد آيند. اين بيماري ها ناحيه مقعد را درگير نموده و مي توانند علائم متفاوتي را ايجاد كنند.

با توجه به شيوع گسترده اين بيماري ها، آشنايي با دلايل و روش هاي  پيشگيري مي تواند شما را از ابتلا به آنها در امان دارد و يا در صورتي كه مبتلا به آنها شده ايد، راه چاره اي را براي آن بيابيد. مهمترين بيماري هاي نشيمنگاهي بدين شرح است :

بواسير (هموروئيد)

بواسير يا هموروئيد شايع ترين بيماري ناحيه نشيمنگاهي است. بر طبق آمار منتشر از هر دو نفر حداقل يك نفر براي يكبار هم كه شده بواسير را در طول زندگي خود تجربه مي كند. اين بيماري قدمتي چند صد ساله دارد اما امروزه بيش از پيش مشاهده مي شود.

 

ادامه مطلب در سايت مشرق نيوز


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۵ آذر ۱۳۹۸| ???? ۱۲:۵۷:۴۱| ???? jody| ????? (0)

درمان خانگي بواسير

بواسير قابل درمان است و مي توان براي هميشه آن را كنترل كرد و از بين برد به شرط آنكه زود تشخيص داده شود و به دنبال آن درمان آغاز گردد. امروزه روش هاي درماني متعددي براي اين بيماري وجود دارد. يكي از رايج ترين و متداول ترين روش درمان خانگي بواسير است.

اين بيماري در اثر فشار بيش از اندازه به مويرگ ها و رگ هاي خوني اطراف ناحيه ي مقعد ايجاد مي شود. عواملي مانند يبوست، بارداري و نشستن بيش از اندازه در توالت مي‌تواند در حين دفع مدفوع فشار زيادي به اطراف ناحيه ي مقعد وارد كند و به دنبال آن مويرگ ها و رگ هاي خوني اين ناحيه با آسيب هاي متعددي از جمله كشيدگي، التهاب ، پارگي و از هم گسيختگي روبرو مي شوند.

اگر مي خواهيد درمان خانگي بواسير خود را شروع كنيد بايد به 2 نكته ي مهم زير توجه كنيد:

 • متخصص و دكتر بواسير علائم و نشانه هاي بيماري شما را بررسي كرده و نوع هموروئيد را تشخيص داده است.
 • بيماري هموروئيد شما در مرحله ي ابتدايي قرار دارد و علائم و نشانه هاي آن خفيف و جزئي است.

در چنين حالتي مي توان انتظار پاسخ خوبي از طرف درمان هاي خانگي باشيم.

بايد بدانيد كه روش هاي درمان خانگي هموروئيد فقط مي توانند در تخفيف و كاهش علائم و نشانه هاي بواسير نقش داشته باشند و به عنوان درمان قطعي و موثر شناخته نمي شوند.

موثرترين روش هاي درمان بواسير در خانه

ورزش و تحرك

ورزش و تحرك موثر در درمان بواسير در خانه

براي درمان هموروئيد خود ورزش هاي سبك و پياده روي را در برنامه ي روزانه ي خود قرار دهيد. ورزش و پياده روي روزانه و منظم مي تواند تا حد زيادي دستگاه گوارش شما را تنظيم كند و حركت روده هاي شما را نظم ببخشد.

آب

كمبود آب بدن يكي از مهم ترين دلايل ايجاد هموروئيد است. اگر بدن شما با كمبود آب مواجه شود مشكلاتي مانند يبوست به دنبال آن ايجاد مي گردد. براي جلوگيري از اين مشكل روزانه 8 الي 9 ليوان آب بنوشيد و مطمئن شويد كه بدن شما آب كافي در طول روز دريافت مي كند.

فيبر كافي

فيبر براي بهبود عملكرد دستگاه گوارش و تنظيم حركات روده ها بسيار مفيد است. فيبر دشمن اصلي يبوست است و دفع مدفوع را بسيار راحت تر مي كند. ميوه ها وسبزيجات تازه و حبوبات به عنوان غني ترين منابع فيبر شناخته مي شوند. اگر به بواسير مبتلا هستيد در رژيم غذايي خود منابع سرشار از فيبر را قرار دهيد.

مقعد خود را تميز و خشك نگه داريد

خشك و تميز نگه داشتن مقعد از مهم ترين و ضروري ترين اصولي است كه در درمان خانگي بواسير بايد به آن توجه كنيد. مقعد خود را با شوينده هاي ملايم مثل شامپو بچه و صابون هاي آنتي باكتريال و آب گرم به طور روزانه و پس از هر بار اجابت مزاج به خوبي بشوييد و سپس آن را به وسيله ي يك دستمال نرم و تميز كاملا خشك كنيد.

سركه سيب

سركه سيب يكي از موثرترين روش ها براي درمان بواسير در خانه و كاهش علائم و نشانه هاي آن است.

مي توانيد يك پنبه ي كوچك و تميز را كمي سركه ي سيب آغشته كنيد و مقعد خود را به آرامي با آن مالش دهيد. اين كار را چندين بار در روز تكرار كنيد و هر بار پس از 20 دقيقه مقعد خود را با آب ولرم بشوييد و خشك كنيد.

از نشستن طولاني مدت در توالت و زور زدن بپرهيزيد

اگر درمان خانگي بواسير خود را آغاز كرده ايد به هيچ عنوان براي طولاني مدت در توالت ننشينيد و به هنگام دفع مدفوع خود زور نزنيد چون اين كار بيماري شما را وخيم تر مي كند.

آلوئه ورا

گياه آلوئه ورا براي بهبود زخم و كاهش عفونت ها بسيار موثر است.

راي درمان بواسير خود مي توانيد ژل گياه آلوئه ورا را به طور مستقيم بر روي هموروئيد خود بماليد و اجازه دهيد كه براي نيم ساعت بر روي پوست شما قرار بگيرد. سپس با آب ولرم بشوييد و خشك كنيد.

ويتامين E

يك كپسول ويتامين E را باز كنيد و محتويات داخل آن را بر روي بواسير خود بماليد. اين كار را هر روز انجام دهيد تا معجزات درماني آن را ببينيد.

براي مطالعه ادامه مطلب و ديگر روش هاي خانگي به مقاله درمان خانگي بواسير در كلينيك زارعي مراجعه نماييد.


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۳ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۳:۰۶:۳۸| ???? jody| ????? (0)

نزديكي و رابطه جنسي براي لذت و ارضاي روحي و رواني انسانها ميباشد . در صورتي كه شخصي از اين عمل لذت نمي برد اصلاً شخصي چه بسا شوهر، اجازه متقاعد كردن شريك جنسي براي تسليم شدن به روابط جنسي از مقعد را ندارد. حكم مراجع در خصوص عمل جنسي غير طبيعي كراهت شديد را بيان فرموده بوده اند، در حاليست كه زن نسبت به انجام آن« رضايت» داشته است ؛ والا نزديكي از پشت حرام ميباشد . از اين رو چنانچه« زن» راضي به اين كار نباشد، شوهر قانوناً نمي تواند همسرش را ناچار به اين عمل كند.

 از دلايلي كه مرد را بسوي نزديكي از پشت علاقه مند مي كند، عدم موفقيت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش ميباشد . و از اين مسئله رنج مي برد ؛ بنابراين مايل ميشود كه از پشت نزديكي كند. در اين صورت زن با محبّت به شوهرش كمك ميكند تا وي با لمس و بازي، مواضع حساس جنسي اش، سريعتر آماده شده تا به ارگاسم برسد. در اين صورت «مرد» حس قدرت ولذت ميكند ، واز تقاضاي خود منصرف ميشود .

ادامه مطلب در سايت بيتوته


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۸ آذر ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۰۲:۴۴| ???? jody| ????? (0)

تيره رنگ بودن ادرار ممكن است مربوط به خوني باشد  كه در ادرار وجود دارد و با چشم غيرمسلح ديده نمي‌شود،تركيبات خون در ادرار، نشانه اي از اختلال در كليه است.

ظاهر ادرار، بو و رنگ آن مي تواند نشانه و زنگ خطري از اتفاقاتي باشد كه در بدن اتفاق مي افتد .

اگر ادرار به رنگ روشن و مانند آب بي رنگ باشد در واقع يعني فرد آب زياد نوشيده است و جاي هيچ نگراني نيست 

اگر ادرار فرد قهوه اي تره باشد يعني فرد آب كم نوشيده است اما اگر آب زياد نوشيده بود و علائمي مانند سردرد و سرگيجه هم داشت بايد توسط پزشك متخصص بررسي شود.

مخصوصا اگر فرد آب هم زياد نوشيده بود اما باز رنگ اردرار او تيره بود بايد حتما به پزشك متخصص مراجعه كند .

ادامه اين مطلب را مي توانيد در خبرگزاري ايسنا بخوانيد .


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۱ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۴۸:۳۹| ???? jody| ????? (0)


تبخال دستگاه تناسلي يا هرپس تناسلي(به انگليسي: Herpes genital) يك عفونت ويروسي است اين ويروس به دو نوع 1 و 2 تقسيم بندي مي شود معمولاً باور بر اين بوده است كه به صورت كلي تبخال در ناحيه پايين‌تر از كمر مربوط به هرپيس نوع ۲ بوده و تبخال در ناحيه بالاي كمر مربوط به ويروس هرپيس نوع ۱ بوده؛ ولي تبخال تناسلي به خاطر ويروس هرپيس نوع ۱ نيز در حال افزايش است و آن قاعده كلي ديگر صدق نمي‌كند.


مشخصات اين عفونت به قرار زير است:

    مخزن: انسان مبتلا
    دورهٔ كمون: ۲–۲۰روز
    دورهٔ واگيري: معمولاً ۲ هفته (تا زماني‌كه زخم وجود دارد و حتي در طي مخفي شدن بيماري و عود مجدد با استرس، ضربه و كاهش سطح ايمني)
    علائم: وجود وزيكول‌هاي ريز و دردناك در محل ابتلا (فرج و مخاط تناسلي و اطراف دهان)
    اپيدميولوژي، روش انتقال و گروه‌هاي پر خطر: انتقال از طريق مقاربت با شركاي جنسي آلوده و متعدد يا كانال زايمان براي نوزاد است.

بيشتر طبقات اجتماعي و اقتصادي ضعيف را شامل مي‌شود و اكثراً در بزرگسالان بعد از شروع فعاليت جنسي آغاز مي‌شود. 

مشاهده كامل اين مطلب در سايت ويكي پديا

 


::????? ????::
????? ??? ?? ۴ آذر ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۲۹:۲۱| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ]