بواسير يا هموروئيد چيست و راه هاي درمان بيماري همورئيد يا بواسير


مهم ترين ترشحات خطرناك واژن

كانديدياز يا ترشحات سفيد رنگ و زياد

بيماري كانديدياز ، ترشحات سفيد رنگ و گاهي اوقات آبكي واژينال در خانم ها است كه براثر نوعي قارچ بسيار شديد ايجاد مي شود. اين ترشحات با خارش فراوان و قرمز شدن ناحيه خارجي آلت تناسلي همراه است و نياز به درمان دارد.

 

ترشحات خاكستري رنگ واژن با بوي تعفن

ترشحات خاكستري و بد بوي واژن به علت نوعي باكتري به نام گاردنرلا در واژن بوجود مي آيد كه در اثر عوامل بيروني قليايي در واژن رشد مي كند. رابطه جنسي مكرر با تخليه مني در واژن سبب ايجاد اين عفونت مي شود.

ترشحات زرد رنگ و بدبو يا «ميكس ميكروبيال»

درمان آن معمولا با داروهاي موضعي و خوراكي انجام مي شود. نوعي ديگر از ترشحات پاتولوژيك، ترشحات زردرنگ و بدبو است كه با خارش بسيار زياد همراه است. يكي از انواع مختلف اين ترشحات «ميكس ميكروبيال» ناميده مي شود.

ترشحات بد بوي واژن
بوي بد ترشحات از علائم ترشحات غير طبيعي واژن
ترشحات غير طبيعي واژن با اين نشانه ها

تريكوموناسيس

از نشانه هاي تريكوموناسيس ترشحات كف مانند و همراه با بوي بسيار بد مانند بوي تخم مرغ فاسد است كه از انواع بيماري هاي مقاربتي است.در هر صورت درمان اين ترشحات با داروي مترونيدازول است كه به صورت موضعي و خوراكي استفاده مي شود . عدم درمان مي تواند به ناباروري و عفونت هاي لگني منجر گردد.

مشاهده كامل مطلب


::????? ????::
????? ??? ?? ۲۰ آبان ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۲۶:۰۰| ???? jody| ????? (0)

Contraceptive HD (با نام‌هاي تجاري OVOCEPT - HD و Contraceptive HD-IH) معمولاً به عنوان داروي خوراكي پيشگيري از بارداري استفاده مي‌شود اما مصرف‌هاي ديگر نيز دارد. اين فراورده داراي هر دو تركيبات استروژني و پروژستيني است[۱].

اين دارو در زنان جوان زير ۲۰ سال يا كساني كه مي‌خواهند پيش از نخستين بارداري، مدتي طولاني دارو مصرف كنند توصيه نمي‌شود بلكه قرص ال دي بيشتر توصيه مي‌شود[۱].

مصرف اين دارو به مدت طولاني احتمال خطر بروز سرطان پستان را افزايش مي‌دهد[۱].

امروزه مصرف نوع ال دي به دليل داشتن هورمون كم‌تر داراي عوارض كمي است، متداول‌تر است. قرص HD به دليل داشتن هورمون زياد عوارض ومشكلات بيشتري دارد و غير از موارد خاص تجويز نمي‌شود.[۲]
مكانيسم اثر
تركيبات استروژني (اتينيل استراديول) و پروژستيني (لوونورژسترل) اين دارو ترشح ال اچ و اف اس اچ را مهار كرده، پيك ال اچ را در ميانه دوره حذف مي‌كند و سطح استروئيدهاي آندروژن را كم مي‌كند. به اين ترتيب دارو مانع رها شدن تخمك مي‌شود. همچنين از لانه‌گزيني تخمك و انتقال تخمك بارور شده در لوله‌هاي رحمي جلوگيري مي‌كند. اثر ديگر آن، جلوگيري از ورود اسپرم به رحم به دليل ضخيم‌تر كردن مخاط گردن رحم است.


منبع: ويكي پديا


::????? ????::
????? ??? ?? ۱۳ آبان ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۴۶:۳۰| ???? jody| ????? (0)

زخم معده يا اولسر پپتيك (peptic ulcer disease) به معني نوعي آسيب خوش‌خيم به مخاط و زيرمخاط دستگاه گوارش است. معمولاً بين ترشح اسيد معده و اين آسيب ارتباط وجود دارد ولي امروزه عامل اصلي اين زخم‌ها را وجود و تكثير باكتري هليكوباكتر پيلوري مي‌دانند كه از راه‌هاي مختلفي از جمله آسيب به لايه محافظ مخاط معده موجب ايجاد زخم معده مي‌شود؛ از اين‌رو درمان اصلي يك درمان آنتي‌بيوتيكي است. احتمال شيوع اين بيماري ۶ تا ۱۵ درصد است.

بسته به محل آسيب مخاطي ما زخم معده يا دوازدهه را داريم. زخم معده اغلب همراه با زخم دوازدهه است و در مردان سيگاري، ميانسال يا مسن، با گروه خوني O و پراسترس بيشتر ديده مي‌شود. زخمهاي معده با سرعت كمتري از زخم اثني عشر التيام مي‌يابند، بيشتر احتمال بدخيمي دارند و اغلب همراه با التهاب معده (گاستريت) هستند. 

منبع: ويكي پديا


::????? ????::
????? ??? ?? ۸ آبان ۱۳۹۸| ???? ۰۸:۲۲:۲۳| ???? jody| ????? (0)

 

براي درمان بواسير يا هموروئيد به چه دكتر ( پزشك متخصص ) مراجعه كنيم؟

با توجه به عدم آگاهي نسبت به بيماري بواسير يا هموروئيد معمولا بيماران در انتخاب پزشك متخصص در اين حوزه دچار سردرگمي ميشوند و نميدانند كه بهترين پزشك براي درمان بواسير چه كسي است و بايد چه تخصصي داشته باشد؟

در ابتدا كه به يكي از بيماري هاي نشيمنگاه مانند بواسير يا هموروئيد، شقاق يا فيشر، فيستول و كيست مويي مبتلا ميشويم تشخيص آنها از يكديگر براي برايمان سخت است و ميتوانيم در قدم اول به پزشك متخصص داخلي مراجعه كنيم. البته اگر بتوانيم در همان ابتدا به يكي از پزشكان متخصص جراحي عمومي مراجعه كنيم بهتر است چونكه در صورت نياز به درمان با ليزر و جراحي بتوانيم مراحل درمان را از ابتدا با همين پزشك ادامه دهيم.

فراموش نكنيد تشخيص و  درمان بواسير يا هموروئيد هم نيازمند تخصص است و هم نيازمند تجربه و هر پزشكي نمي تواند در زمينه ي آن اظهار نظر كند.

چه زماني به پزشك (دكتر) متخصص بواسير يا هموروئيد مراجعه كنيم؟

شايد پذيرش معاينه‌ي مقعد براي شما بسيار سخت باشد. بسياري افراد به علت ترس و خجالت خود مدت ها بيماري هموروئيد خود را پنهان مي كنند تا وضعيت بيماري شان به شرايط وخيمي مي رسد. اما فراموش نكنيد كه سلامتي شما با ارزش ترين مسئله است. اگر از روش هاي درمان خانگي براي درمان بواسير خود پاسخ مثبتي نگرفتيد و با گذشت چند روز همچنان درد و خونريزي شما ادامه داشت يعني بواسير شما در حال پيشرفت است و بايد به پزشك متخصص يا دكتر بواسير مراجعه كنيد. رها كردن چنين وضعيتي يعني بدتر شدن بواسير شما و سخت تر شدن درمان آن.

پزشك هنگام معاينه ي بواسير شما چه سوالاتي از شما خواهد پرسيد؟

پزشك متخصص يا دكتر بواسير ابتدا درباره ي عادت هاي غذايي و نحوه ي سبك زندگي روزانه ي شما سوالاتي مي پرسد كه بهتر است صادقانه به همه ي آنها پاسخ دهيد؛ اين سوالات صرفا به منظور تشخيص دقيق تر مشكل است مانند اينكه:

  • چقدر در طول روز آب مي نوشيد؟
  • چقدر در رژيم غذايي روزانه ي خود فيبر مصرف مي كنيد؟
  • چقدر ورزش مي كنيد؟
  • وضعيت و دفعات اجابت مزاج شما در طول روز چگونه است؟

دكتر براي تشخيص بواسير چگونه شما را معاينه مي كند؟

معاينه بواسير يا هموروئيد

پزشك متخصص يا دكتر بواسير، پس از پرسش هاي خود از شما مي خواهد كه به آرامي دراز بكشيد تا مقعد شما را معاينه كند. اين يك معاينه ي كاملا روتين و عادي براي تشخيص مشكل شماست و هيچ ترس و خجالتي ندارد پس آرام باشيد و با پزشك همكاري كنيد. در اين مرحله پزشك از شما مي خواهد در همان حالت خوابيده، در وضعيت هاي مختلفي قرار بگيريد تا كاملا مقعد شما را از نظر وجود علايم و نشانه هاي بواسير ارزيابي كند. پزشك شما ممكن است براي بررسي دقيق تر با كمك دستكش و كمي ژل روان كننده داخل مقعد شما را هم معاينه ي انگشتي كند تا اگر بواسير شما از نوع داخلي است به وجود آن پي ببرد. گاهي ممكن است براي تشخيص دقيق تر مساله و علت آن جهت رد ساير علت هاي احتمالي، از روش هايي مانند سيگموئيدوسكوپي و كولونوسكوپي هم استفاده كند.


::????? ????::
????? ??? ?? ۶ آبان ۱۳۹۸| ???? ۱۱:۰۰:۴۵| ???? jody| ????? (0)

[ ۱ ]